BANER INFORMACYJNY DOTYCZĄCY E-USŁUGI UMOŻLIWIAJĄCEJ WNIOSKOWANIE ONLINE O ODPIS AKTU STANU CYWILNEGO

Zgłoszenie urodzenia dziecka za pośrednictwem platformy e-PUAP

W związku ze stanem epidemii COVID-19 oraz znacznie zwiększoną ilością zgłoszeń urodzenia za pośrednictwem platformy e-PUAP, uprzejmie informujemy, że wysyłka odpisu aktu urodzenia, zaświadczenia o zameldowaniu i powiadomienia o nadaniu numeru PESEL może nastąpić kilka dni po sporządzeniu aktu urodzenia.

 

I N F O R M A C J A

 

W SOBOTY

URZĄD STANU CYWILNEGO

JEST NIECZYNNY

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

ŚLUBY UDZIELANE SĄ W RATUSZU

Ul. RYNEK 1

Godziny pracy urzędu: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach od 7:30 do 15:30, środa od godziny 7:30 do 17:00.

Śluby cywilne udzielane są w rzeszowskim Ratuszu w soboty zgodnie z terminarzem.

Bieżąca informacja dotycząca terminów, w których udzielane są śluby dostępna jest pod numerem telefonu 17 8754184, 17 875 46 07, 17 875 46 21 w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do piątku.


Informujemy, że dnia 21 kwietnia 2020 r. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło w rozszerzonej wersji, e-usługę umożliwiającą wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego. Dzięki tej e-usłudze odpis aktu stanu cywilnego można uzyskać od ręki w wersji elektronicznej. Dokument jest generowany bezpośrednio z Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), a następnie automatycznie przesyłany na skrzynkę wnioskodawcy Mój Gov.
Nowa odsłona e-usługi to jedno z działań w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych POPC.

Poniżej podajemy link do informacji o e-usłudze na Gov.pl -
https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu

Załączniki: