Zmiana zasad przyznawania uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów komunikacją miejską w Rzeszowie!

Rzeszowska Karta Mieszkańca

Od nowego roku szkolnego 2025/26 zmieniają się zasady korzystania z uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów Rzeszowską komunikacją miejską.

Teraz złożysz wniosek i otrzymasz uprawnienia w aplikacji mobilnej Rzeszów ToMy 2.0. w ramach Rzeszowskiej Karty Mieszkańca. Wybierz Pakiet „Bezpłatne przejazdy dla Ucznia”.

 Nie masz jeszcze aplikacji mobilnej Rzeszów ToMY 2.0? Załóż ją już dziś. Nie zwlekaj!   Czytaj więcej

Skrzynka e-PUAP

/ZSZP8Rzeszow/Skrytka ESP

Będzie nowy parking przy Krzyżanowskiego

Zdjęcie ilustrujące opisaną sytuację
Zdjęcie ilustrujące opisaną sytuację
Zdjęcie ilustrujące opisaną sytuację
Zdjęcie ilustrujące opisaną sytuację

Rozpoczął się przetarg na wykonawcę projektu nowego parkingu przy al. Krzyżanowskiego. 39 miejsc ma powstać przy skrzyżowaniu alei z ul. Obrońców Helu. Przebudowany zostanie także chodnik, zjazdy czy oświetlenie uliczne.

Do końca sierpnia potrwa przetarg, który ma wyłonić projektanta kompleksowej dokumentacji na przebudowę i budowę ogólnodostępnych miejsc postojowych przy al. Krzyżanowskiego na os. Paderewskiego w Rzeszowie. Nowy parking ma się znajdować przy odcinku alei o długości ok. 65 m i szerokości ok. 20 m, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Helu.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie nie tylko zaprojektować parking na 39 samochodów, ale również zadbać o decyzję pozwolenia na budowę. Firma będzie musiała uwzględnić też przebudowę istniejącego chodnika i budowę brakującego jego odcinka, zaplanować budowę i przebudowę zjazdów na parking oraz oświetlenia i odwodnienia.

Miasto chce przeznaczyć na zadanie ok. 30 tys. złotych. Wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową w terminie do dwóch miesięcy od podpisania umowy.