Deklaracja Dostępności
Informacje wstępne
Gmina Miasto Rzeszów zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej bip.erzeszow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony bip.erzeszow.pl
Data publikacji strony internetowej: 2020-01-07
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-01-02
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono: 2019-12-31
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Zależy nam, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwis był zgodny z międzynarodowymi Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.1 (WCAG 2.1)
Dostępność strony. Poruszanie się bez użycia myszki
Obsługa strony jest możliwa również przy użyciu klawiatury. Strony portalu oparte są o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Filtry, kalendarze, formularze i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu samej klawiatury. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą swobodnie poruszać się po portalu. Na początku każdej strony głównej zostały umieszczone linki - skróty prowadzące do:
• treści,
• wyszukiwarki serwisu,
• kontaktu,
• punktów informacyjnych,
• deklaracji dostępności.
Na pozostałych podstronach zostały umieszczone skróty prowadzące do:
- strony głównej
- ePUAP
- eUrząd
- Ochrona Danych Osobowych
- Deklaracja Dostępności
- Kontakt
- BIP do 2019-12-31
Serwis zawiera wyszukiwarkę, która jest dostępna na stronie głównej i każdej podstronie serwisu.
Każdą stronę serwisu można znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.
Dokumenty
Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa znajdują się pliki do pobrania. Część z nich pochodzi z instytucji zewnętrznych (np. ministerstw, innych urzędów itp.). Może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik.
Natomiast w przypadku umieszczenia na stronie skanu publikujemy także jego dostępną wersję alternatywną.
Opisy alternatywne grafik i zdjęć
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa do grafik i zdjęć są dodawane opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są odpowiednio opisane.
Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych (Ctrl +) lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Powiększanie i pomniejszanie stron w systemie Windows.
Kontrast
Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.
Filmy wideo
Do umieszczanych materiałów filmowych będą systematycznie dodawane napisy oraz opis pełnej treści filmu umieszczony w odrębnym pliku.
Zrozumiałość i czytelność treści
Treści zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej muszą być zrozumiałe. Sposób ich prezentowania wpływa na lepszą czytelność materiałów i pomaga w odbiorze informacji. Długie teksty są dzielone na akapity, stosuje się wyróżnienia: cytaty i ważne informacje są specjalnie wyróżnione.
Wersja mobilna — działanie na różnych urządzeniach
Serwis został zbudowany w oparciu o metodę „Responsive Web Design”, w skrócie RWD. Metoda ta sprawia, że serwis automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu.
Nie wymaga powiększania, ani przewijania w kierunku poziomym.
W urządzeniach takich jak tablety, smartfony, telefony komórkowe serwis jest znacznie bardziej czytelny i przyjazny w obsłudze.
Zapewnienie dostępności serwisów to proces
Redaktorzy strony starają się zapewnić dostępność serwisów, jednak jeżeli były by zauważone błędy, pojawiły by się uwagi lub chęć pomocy ze strony odbiorcy treści by poprawić serwisy Biuletynu Informacji Publicznej - prosimy o kontakt pod adres e-mail: ora@erzeszow.pl
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Oświaty, Opieki Społecznej i Osób Niepełnosprawnych Panem Henrykiem Wolickim pod adresem poczty elektronicznej pon@erzeszow.pl.
Do zadań Koordynatora do spraw dostępności należy przede wszystkim:
1. wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta Rzeszowa
2. przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Urząd Miasta Rzeszowa
i jednostki organizacyjne miasta Rzeszowa,
3. monitorowanie działalności Urzędu Miasta Rzeszowa i jednostek organizacyjnych
w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność dla osób niesłyszących lub słabosłyszących
- Przenośny powiększalnik - ułatwiający osobom z niepełnosprawnością wzroku zapoznanie się z dokumentami w powiększeniu, urządzenie umożliwia odczytanie tekstu w dowolnym powiększeniu lub z kontrastem czarno –białym - urządzenia przenośne nie wymagają połączenia internetowego (lokalizacja urządzenia budynek Urzędu Miasta Rzeszowa Plac Ofiar Getta 7)
- Urządzenie lektorskie - umożliwiające osobie niewidomej odsłuchanie tekstu z dokumentu utworzonego na komputerze. Urządzenie przenośne nie wymaga połączenia internetowego (lokalizacja urzadzenia budynek Urzędu Miasta Rzeszowa Plac Ofiar Getta 7)
- Pętla indukcyjna - przeznaczona dla osób słabosłyszących. Urządzenie posiada mikrofon i matę odbijającą wzmocniony dźwięk, dla osób z aparatem słuchowym, który przy ustawieniu -„T” umożliwia lepszą słyszalność - urządzenia przenośne nie wymagają połączenia internetowego. Lokalizacja urzedzenia budynek Urzędu Miasta Rzeszowa Plac Ofiar Getta 7
- Usługa tłumacza migowego on – line.
Sposób działania urządzenia - usługa opiera się na bezpośrednim dostępie on – line do tłumaczy języka migowego, którzy za pomocą wideotelefonu tłumaczą rozmowę między klientem a pracownikiem urzędu. Wideotelefony zostały zainstalowane w dwóch budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa: przy ul. Okrzei 1 (pok. 1) oraz przy Plac Ofiar Getta 7 (pok. 6).
- System Komunikacji Migowej SyKoMi.
Urządzenie zainstalowane zostało w Wydziale Spraw Obywatelskich ul. Okrzei 1 (pok. 6).
Urządzenie umożliwia komunikowania się osoby głuchoniemej z urzędnikiem za pomocą oprogramowania i kamery rozpoznającej ruch, co w konsekwencji całkowicie eliminuje konieczność korzystania z pomocy tłumacza języka migowego. System jest przygotowany do obsługi spraw związanych w wymianą dowodu osobistego.
- Bezpłatna pomoc tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw urzędowych - dla osób z dysfunkcjami narządu słuchu w trzech formach komunikowania się tj. język polski migowy (PJM), system językowo – migowy (SJM) oraz sposób komunikowania się osób głuchoniemych (SKOGN).
- Kontakt osobisty z urzędem - osoby niesłyszące lub głuchonieme, które wyrażają chęć skorzystania z pośrednictwa wybranego tłumacza, proszone są o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta Rzeszowa, co najmniej na 3 dni robocze przed wybranym przez siebie terminem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenia dokonuje się poprzez przesłanie formularza:
- pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Rzeszowa ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów
- drogą elektroniczną: umrz@erzeszow.pl
- za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej: www.epuap.gov.pl
- faxem: 17 875 41 59
- osobiście: Urząd Miasta Rzeszowa ul. Rynek 1
Wzór wniosku o zapewnienie tłumacza PJM, SJM, SKOGN zamieszczony jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.
Dostępność architektoniczna
- Zestawienie budynków i lokali biurowych Urzędu Miasta Rzeszowa oraz jednostek Organizacyjnych Miasta Rzeszowa pod kątem dostosowania dla osób niepełnosprawnych.
|
Wydziały Urzędu Miasta Rzeszowa / Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa |
Dostosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych /podjazdy, windy, miejsca parkingowe/ |
Siedziba |
Uwagi |
1 |
Wydział Spraw Obywatelskich |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (przy ul. Okrzei 1). Wykonany podjazd przy wejściu do budynku od ul. Kopernika (obok wejścia głównego do budynku) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Dostępność: Wydział Spraw Obywatelskich znajduje się na parterze budynku, co pozwala na bezpośredni kontakt z klientem Urzędu Miasta.
Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Okrzei 1 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku. |
2 |
Wydział Finansowy |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (przy ul. Okrzei 1). Wykonany podjazd przy wejściu do budynku od ul. Kopernika (obok wejścia głównego do budynku) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnacje budynku do osoby niepełnosprawnej. Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Okrzei 1 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku. |
3 |
Wydział Budżetowy |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (przy ul. Okrzei 1). Wykonany podjazd przy wejściu do budynku od ul. Kopernika (obok wejścia głównego do budynku) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnacje budynku do osoby niepełnosprawnej Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Okrzei 1 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku. |
4 |
Wydział Księgowo-Rachunkowy |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (przy ul. Okrzei 1). Wykonany podjazd przy wejściu do budynku od ul. Kopernika (obok wejścia głównego do budynku) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnacje budynku do osoby niepełnosprawnej. Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Okrzei 1 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku. |
5 |
Wydział Komunikacji |
Przed głównym wejściem do budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zamontowana platforma schodowa pozioma (wewnętrzna)
Dostępność: Wydział Komunikacji znajduje się na parterze budynku, co pozwala na bezpośredni kontakt z klientem Urzędu Miasta.
Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
pl. Ofiar Getta 7 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy tylnym wejściu do budynku. |
6 |
Urząd Stanu Cywilnego |
Przed głównym wejściem do budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zamontowana platforma schodowa pozioma (wewnętrzna) w budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru tylnym wejściem do budynku. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnację budynku do osoby niepełnosprawnej. Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
pl. Ofiar Getta 7 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy tylnym wejściu do budynku. |
7 |
Wydział Edukacji |
Przed głównym wejściem do budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zamontowana platforma schodowa pozioma (wewnętrzna) w budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru tylnym wejściem do budynku. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnację budynku do osoby niepełnosprawnej. Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych.
|
pl. Ofiar Getta 7 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy tylnym wejściu do budynku. |
8 |
Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń |
Przed głównym wejściem do budynku znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Zamontowana platforma schodowa pozioma (wewnętrzna) w budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i osób z wózkiem dziecięcym, umożliwiający dostanie się na poziom parteru tylnym wejściem do budynku. Korytarze szerokie, umożliwiające swobodne poruszanie się.
Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnację budynku do osoby niepełnosprawnej. Brak windy, schody wewnątrz budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
pl. Ofiar Getta 7 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy tylnym wejściu do budynku. |
9 |
Budynek Ratusza Prezydent Miasta Rzeszowa Biuro Prasowe Kancelaria |
Przed budynkiem, na parkingu zlokalizowanym za Ratuszem znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Brak innych dostępności architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Brak przystosowania WC dla osób niepełnosprawnych. Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnację budynku lub przed budynek do osoby niepełnosprawnej. |
ul. Rynek 1 |
|
10 |
Wydział Organizacyjno-Administracyjny |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 11 |
|
11 |
Wydział Kultury, Sportu i Turystyki |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 11 |
|
12 |
Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 11 |
|
13 |
Wydział Inwestycji |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 12 |
|
14 |
Wydział Geodezji |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Kopernika 15 |
|
15 |
Wydział Architektury |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Kopernika 15 |
|
16 |
Wydział Organizacyjno-Administracyjny |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowana platforma pionowa zewnętrzna oraz platforma schodowa śrubowa wewnętrzna. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych (poszerzone wejście, poręcze). |
ul. Kopernika 16 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
17 |
Wydział Zdrowia |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowana platforma pionowa zewnętrzna oraz platforma schodowa śrubowa wewnętrzna. WC na parterze dostosowane dla osób niepełnosprawnych (poszerzone wejście, poręcze). |
ul. Kopernika 16 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
18 |
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowana platforma pionowa zewnętrzna oraz platforma schodowa śrubowa wewnętrzna. WC na parterze dostosowane dla osób niepełnosprawnych (poszerzone wejście, poręcze). |
ul. Hanasiewicza 10 |
|
19 |
Wydział Gospodarki Komunalnej |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowana platforma pionowa zewnętrzna oraz platforma schodowa śrubowa wewnętrzna. WC na parterze dostosowane dla osób niepełnosprawnych (poszerzone wejście, poręcze). |
ul. Hanasiewicza 10 |
|
20 |
Wydział Finansowy |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowana platforma pionowa zewnętrzna oraz platforma schodowa śrubowa wewnętrzna. WC na parterze dostosowane dla osób niepełnosprawnych (poszerzone wejście, poręcze). |
ul. Hanasiewicza 10 |
|
21 |
Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Króla Kazimierza 9 |
|
22 |
Wydział Edukacji – stypendia |
Po przeciwnej stronie, przy ul. Langiewicza znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe wejście dla osób niepełnosprawnych od ul. Zofii Chrzanowskiej. Bezpośredni wjazd wózkiem inwalidzkim. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Langiewicza 15 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
23 |
Biuro Kontroli |
Po przeciwnej stronie, przy ul. Langiewicza znajduje się wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe wejście dla osób niepełnosprawnych od ul. Zofii Chrzanowskiej. Bezpośredni wjazd wózkiem inwalidzkim. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Langiewicza 15 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
24 |
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 7 |
|
25 |
Biuro Inspektorów Ochrony Danych |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Rynek 7 |
|
26 |
Rzecznik Praw Konsumenta |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Baldachówka 8/9 |
|
27 |
Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. 3-go Maja 7 |
|
28 |
Biuro Rady Miasta |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym stały zewnętrzny podjazd na schodach. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Windy dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 1 |
|
29 |
Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym stały zewnętrzny podjazd na schodach. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Windy dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 1 |
|
30 |
Wydział Centralnego Zamawiającego |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Joselewicza 4 |
|
31 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/CH Nowy Świat |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Krakowska 20 |
Punkt zlokalizowany na parterze Galerii |
32 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/CH Millenium Hall |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
Al. Kopisto 1 |
dźwig osobowy |
33 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/CH Plaza |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
Al. Rejtana 65 |
dźwig osobowy |
34 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/Galeria Rzeszów |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
Al. Piłsudskiego 44 |
dźwig osobowy |
35 |
Miejski Konserwator Zabytków |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 3 |
|
36 |
Biuro Audytu Wewnętrznego |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 3 |
|
37 |
Biuro Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
Plac Ofiar Getta 3 |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
38 |
Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa |
Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowane do wózków inwalidzkich. Zamontowane drzwi dwuskrzydłowe z zamontowanym włącznikiem reagującym na ciepło dłoni. Na parterze znajduje się pomieszczenie do obsługi osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda. Na I piętrze budynku jest WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Ks. Jałowego 23A |
|
39 |
Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych |
Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowane do wózków inwalidzkich. Przy bramce wejściowej znajduje się domofon. |
ul. Nizinna 30/1 |
|
40 |
Miejska Administracja Targowisk i Parkingów |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich. Zamontowane drzwi dwuskrzydłowe z włącznikiem reagującym na ciepło dłoni. W budynku znajduje się winda. Na I piętrze budynku jest WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. ks. Jałowego 23A |
|
41 |
Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie |
Wyznaczone są dwa miejsca parkingowe w odległości 30 m od wejścia do głównego budynku. Duża widna przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przed głównym wejściem znajduje się podjazd przystosowany do ruchu wózków inwalidzkich. Zainstalowany podest stały zewnętrzny na schodach. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Załęska 7a |
|
42 |
Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie |
Przed budynkiem wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Duża widna przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowany podest stały zewnętrzny na schodach. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Powstańców Śląskich 4 |
|
43 |
Dom Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku oraz Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Rzeszowie |
Przed budynkiem wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Duża widna przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Podjazd dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Mjr H. Sucharskiego 1 |
|
44 |
Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Podjazd dla wózków inwalidzkich. W budynku znajduje się winda osobowa, której szerokość jest dostosowana do wózków inwalidzkich. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Powstańców Styczniowych 37 |
|
45 |
Środowiskowy Dom Samopomocy |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowany podest stały zewnętrzny na schodach oraz podjazd. |
ul. Ofiar Katynia 1 |
|
46 |
Środowiskowy Dom Samopomocy |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednie wejście z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich. |
ul. Powstańców Styczniowych 37 (filia) |
|
47 |
Izba Wytrzeźwień |
Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych zlokalizowane przy sąsiednim budynku tj. przy SPZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Kochanowskiego 17, |
|
48 |
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. WC niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Jagiellońska 26, |
Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku. |
|
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej |
Przed budynkiem będą się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych (aktualnie trwa remont). Podjazdy na schodach stałe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Skubisza 4 |
|
49 |
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym stały zewnętrzny podjazd na schodach. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Windy dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 1 |
|
50 |
Miejski Zespół Żłobków |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowany dzwonek dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku, ponadto są zamontowane podjazdy dla osób niepełnosprawnych i domofon przy żłobku w budynku. |
ul. Jarosława Dąbrowskiego 73 |
|
51 |
Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza im. dr. Henryka Hanasiewicza |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych |
ul. Unii Lubelskiej 4 |
|
52 |
Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji |
Przed budynkiem znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowane do wózków inwalidzkich. Zamontowane drzwi dwuskrzydłowe z zamontowanym włącznikiem reagującym na ciepło dłoni. W budynku znajduje się winda. Na I piętrze budynku znajduje się WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Ks. Jałowego 23A |
|
53 |
Straż Miejska w Rzeszowie |
Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym stały zewnętrzny podjazd na schodach. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Windy dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 1 |
|
54 |
Zarząd Transportu Miejskiego |
Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Możliwość zejścia urzędnika na niższą kondygnację do osoby niepełnosprawnej. |
ul. Trembeckiego 3 |
Wejście do budynku tylko na poziom parteru (od tyłu budynku). |
55 |
Punkt Obsługi Podróżnego ZTM |
Brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Grottgera 22 |
|
56 |
Punkt Obsługi Podróżnego ZTM |
Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym stały zewnętrzny podjazd na schodach. WC nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Targowa 1 |
|
57 |
Punkt Obsługi Podróżnego ZTM |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich. Brak dostępności WC dla osób z zewnątrz. |
ul. Lisa Kuli 20 |
|
58 |
Punkt Obsługi Podróżnego ZTM |
Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowana do wózków inwalidzkich. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Towarnickiego 7 |
|
59 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/ Punkt Obsługi Podróżnego ZTM/ CH Nowy Świat |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
ul. Krakowska 20 |
Punkt zlokalizowany na parterze Galerii |
60 |
Punkt Obsługi Mieszkańców/ Punkt Obsługi Podróżnego ZTM /CH Plaza |
Ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
al. Rejtana 65 |
dźwig osobowy |
61 |
Zarząd Zieleni Miejskiej |
Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Bezpośredni wjazd z poziomu na parter oraz odpowiednia szerokość drzwi dostosowane do wózków inwalidzkich. WC niedostosowane dla osób niepełnosprawnych. |
pl. Ofiar Getta 6 |
|