Ewidencja Stowarzyszeń Zwykłych

Ewidencja Stowarzyszeń Zwykłych

 

Numer kolejny w ewidencji

Nazwa stowarzyszenia

zwykłego

Daty wpisów do ewidencji

1. Cel/cele działania stowarzyszenia zwykłego

 

Adres siedziby stowarzyszenia

 Reprezentacja stowarzyszenia zwykłego

 

Organ kontroli wewnętrznej stowarzyszenia

zwykłego

 Regulamin działalności stowarzyszenia zwykłego

Status organizacji pożytku publicznego

 

Przekształcenie lub rozwiązanie stowarzyszenia

 

 Likwidator stowarzyszenia zwykłego

 

Zastosowanie wobec stowarzyszenia środków nadzoru

 

Uwagi

2. Teren działania stowarzyszenia

3. Środki działania stowarzyszenia zwykłego

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

 

1.

 

 ABT Drift

 

25 lipca 2016 r

1. Organizowanie i popularyzowanie masowego oraz wyczynowego sportu motorowego oraz podnoszenie pozgo, organizowanie turystyki motorowej, podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowegooraz pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych i sporcie motorowym,

 ul. Wschodnia 40, 35-304 Rzeszów

 Przedstawicielem Stowarzyszenia jest pan Rafał Hazner

 Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej

 

 Nie

 -

 -

 -

 

 

2. Teren działania: Obszar rzeczypospolitej Polskiej

 Srodki działania: stworzenie możliwości rozwoju poprzez wypracowanie przejrzystych form imprez, regulaminów, stworzenie podstaw dla osób i instytucji udostępniających tereny na cele sportów motorowych, nawiązanie współpracy z firmami, instytucjami, stowarzyszeniami związanymi z tematyką motocyklową działającymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz w innych krajach, wspieranie członków Stowarzyszenia w organizacji imprez, propagowanie turystyki motorowej, udział w zawodach sportowych krajowych i międzynarodowych oraz krajowych i zagranicznych imprez motorowych.

 

2.

 Stowarzyszenie Niezależnie Ubezpieczonych Pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa

 12 sierpnia 2016 r.

 Cele: Zawieranie w imieniu ubezpieczonych i przestrzeganie umówumów ubezpieczeń grupowych pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa i pełnoletnich członków ich rodzin po wcześniejszej konsultacji z ubezpieczonymi pracownikami.

 

Teren działania: obszar Rzeczypospolitej Polskiej

 

Środki działania: Rozpowszechnianie materiałów informacyjnych, broszur oraz literatury związanej z ubezpieczeniami, udziaelanie informacji i pomocy w sprawach osobowych, rozpowszechnianie materiałów informacyjnych, promowanie korzyści wynikajacych z zawierania ubezpieczeń osobowych, udzielanie informacji i pomocy poszkodowanym i ich rodzinom

 

 

 ul. Rynek 1. 35-064 Rzeszów

 Przedstawicielem stowarzyszenia jest pani Barbara Nycz

 Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej

 

 Nie

 

 

 

 

 3.  Stowarzyszenie Troska o Przyszłość  14 listopada 2016 r.

 Cele: promowanie odnawialnych źródeł energii, przekonywanie mieszkańców i przedsiębiorców do stosowanie OZE, ujawnianie korzyści wynikajacych ze stosowania OZE.

Teren działania: Polska

Środki działania: spotkania z mieszkańcami, przedsiębiorcami, wydawanie ulotek o odnawialnych źródłach energii, pokazywanie dobrych praktyk i efektów działania OZE

 ul. Kopisto 8a/21,35-315 Rzeszów

 Przedstawiciel stowarzyszenia: 

 Pan Janusz Jerema

 Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
 Uchwała z dnia 31 października 2016r.  Nie  -  -  -  
 4. Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich  4 maja 2017 r.

 Cele: Integracja kobiet posiadajacy wspólny element tożsamości w postaci imienia Krystyna.

Teren działania: Obszar rzeczypospolitej Polskiej ze szczególnym uwsględnieniem województwa podkarpackiego.

Srodki działania: zadzierzgnięcie trwałych więzi łączących kobiwty o imieniu Krystyna bez względu na bariery społeczne, wiekowe i geograficzne, integracja Krystyn z osobami cieszącymi się autorytetem społcznym, integracjia kobiet o imieniu Krystyna poprzez osobiste, bezpośrednie styczności na Zjazdach Krystyn, podtrzymywanie wzajemnych, osobistych relacji między imienniczkami zwielokrotniane za pomocą bezpośrednich i pośrednich sposobów komunikowania, podczas organizacji ciekawych form spędzania czasu wolnego, podejmowanie działąń generujacych oddolne inicjatywy i akcje społeczne, przyczyniające sie do pomocy osobom o imieniu Krystyna, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz podejmowanie akcji  charytatywnych przyczyniających się do rozwiązywania problemów społecznych, promowaie postaw o charakterze hubrystycznym, które są stymulatorem procesów modernizacyjnych i cechuja osoby posiadające potrzebę osiągania wyczynu, promowanie zachowań ludycznych, promowanie wydarzeń kulturalnych podczas spotkań imieninowych oraz zaszczepianie i rozwijannie potrzeb kulturalnych, szczególnie u kobiet mających w życiu codziennym mniejsze styczności z kulturą, propagowanie walorów krajoznawczych miejsc Zjazdów Krystyn oraz poznawanie nowych miejsc atrakcyjnych turystycznie, poznawanie wszelkich walorów lokalnych i regionalnych co stanowi promocyjny atut imieninowych spotkań.

 ul. Kaletnicza 16, 35-103 Rzeszów

 

 Przedstawiciel stowarzyszenia: Krystyna Leśniak-Moczuk  Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
   Nie  -  -  -  

 

5.

Erasmus Student Network Politechnika Rzeszowska

 4 maja 2017 r

 Cele: integracja kulturowa i socjalna studentów zagranicznych, pomoc studentom zza granicy studiujacych na Politechnice Rzeszowskiej, pomoc studentom z Politechniki wyjeżdżającym na studia za granicę, reintegracja studentów z Politechniki Rzeszowskiej, wspieranie organizacji studenckich i stowarzyszeń o podobnych celach, promowanie Polski, polskiej kultury za granicą, ścisła współpraca z organizacją Erasmus student Network Polska , promowanie idei wolontariatu  i praca na rzecz jego rozwoju.

 

Teren działania: teren Rzeczypospolitej Polskiej

 

Środki działana:

działalność osświatową, organizacja szkoleń i konferencji na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, udziaelanie konsultacji, przygotowywanie akcji promocyjnych, działalność informacyjną, udzielanie rzetelnej informacji o mozliwościach studiowania oraz finansowania studiów za granicą, działalność kulturalną, organizacja oraz wspieranie akcji a także wyjazdów promujących polską kulture na terenie kraju i za granicą, wspieranie oraz koordynowanie projektów, które maja zwiększyć zainteresowanie Polską oraz jej kulturą, organizacja imprez promujących kulturę innych krajów, organizacja wymian studenckich i młodzieżowych, współpraca z Erasmus Student Network Polska oraz innymi organizacjami krajowymi i międzynarodowymi o podobnych celach statutowych, współpraca z organizacjami studenckimi w Polsce, zorganizowanie i prowadzenie biura.

 

 ul. Powstańców Warszawy 10, pok.100, 35-959 Rzeszów

Zarzad stowarzyszenia:

 

 Przewodniczący: Jakub Rycko

 

Wiceprzewodniczacy: Rafał Smolak

 

Członek zarzadu ds. Finansów: Klaudia Łebko

 

Członek zarządu ds. Komunikacji i PR: Joanna Kulczycka

 Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej

 

 Nie

 -

 -

 -

 

6. Stowarzyszenie Zwykłe Działkowców"Pestka" 8 września 2017 r.

Cele Działania stowarzyszenia zwykłego: reprezentowanie dzierżawców działek rekreacyjnych, uzytkowanych na terenie Ogrodu działkowego obr. 211 dz. 1528 przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami. Zabieganie o polepszenie warunków zagospodarowania w/w terenu. Obrona interesów dzierżawców działek.

Teren działania: Ogród Działkowy przy ul. Kwiatkowskiego działka 1528032,211

Środki działania stowarzyszenia zwykłego: składki członkowskie, dotacje, darowizny, zbiórki publiczne.

Rzeszów, ul. Kwiatkowskiego

Zmiana siedziby Stowarzyszenia

: ul. Solarza 3/535-125 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Świerczyk Andrzej, Olbryś Henryk, Świtalska Bogusława Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
  Nie Uchwała z dnia 30 czerwca 2020 r. o rozwiązaniu stowarzyszenia Pan Świerczek Andrzej - likwidator stowarzyszenia -  Dnia 10 lipca 2020 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 7.  Stowarzyszenie "Woda.Ruch.Zdrowie"  13 września 2017 r.

 Cele działania stowarzyszenie zwykłego: Propagowanie zdrowego trybu życia, propagowanie aktywności ruchowej, propagowanie dobrego wpływu wody na zdrowie człowieka, propagowanie zdrowego żywienia.

Teren działania : Terenem działania Stowarzyszenia jest cała Polska

Środki działania: prowadzenie zajęć gimnastycznych w wodzie, prowadzenie zajęć ruchowych w terenie, spotkania i wyjazdy integracyjne, stosowanie przez członków stowarzyszenia właściwych nawyków żywieniowych.

 Rzeszów, 35-605 ul. Zawilcowa 2/4  Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Maria Więcek  Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej

 Uchwała z dnia 30.08.2017 r.

 Nie  -  -  -  
8. Stowarzyszenie "Spacerówka" 25 września 2017 r.

Cele działania stowarzyszenia zwykłego: a)reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Zalesie wzdłuż ulic Spacerowej, Robotniczej,Zelwerowicza, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzaniem wód deszczowych oraz dróg dojazdowych, b) podejmownie czynności i udział w postępowaniach mających wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania terenu osiedla Zalesie, w szczególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej oraz związanych z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, c) podejmownie czynności inicjujących budowę urządzeń infrastruktury technicznej związanej z odprowadzaniem wód deszczowych dla terenu osiedla Zalesie, d)ochrona praw i interesów członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin, e) zarządzanie i utrzymywanie nieruchomości, których współwłaścicielami są członkowie Stowarzyszenai, f) reprezentowanie członków Stowarzyszenia wobec organów władzy i administracji państwowej i samorządowej, instytucji,organizacji,osób fizycznych i prawnych, g)działanie na rzecz społeczności lokalnej w zakresie utzrymania ładu przestrzennego i zapewnienia na terenie ulicy Spacerowej w Rzeszowie spokoju i porządku,h) działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego na terenie ulicy Spaceropwej w Rzeszowie i w jej bezpośrednim otoczeniu, i) informowanie społeczności lokalnej o sprawach istotnych dla jej funkcjonowani, j) integrację społeczności lokalnej, k) wspieranie rozwoju wspólnot,społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego.

Teren działania: Obszar Województwa Podkarpackiego

Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym,wspólpracę z organami administarcji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administarcji publicznej i władz, udział w postępowaniach administracyjnych w charakterze strony postępowania, prowadzenie innych działań sprzyjających relaizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

 

Rzeszów, ul. Spacerowa 29 k 35-601

Zarząd  :

Prezes:Pani Elżbieta Niedzielska

Wicepraezes: Pani Iza Tokarczyk 

Skarbnik: Pan Grzegorz Grabek

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
 Uchwała nr 2 z dnia 17.09.2017 r. Nie - - -  
9. Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe 11 stycznia 2018 r.

Cele działania:  Rozwijanie turystyki rowerowej,pobudzanie zainteresowania sportem, promowanie zdrowego trybużycia,kultury fizycznej i rekreacji oraz poszerzanie horyzontów krajoznawczych. promowanie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego podczas lokalnych, krajowych i zagranicznych imprez o charakterze turystycznym i sportowym.

Teren działania: Terenem działania Towarzystwa jest terytorium RP ze szczególnym uwzględnieniem obszru miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Towarzystwo może prowadzić działalność również za granicą.

Środki działania: organizacja i udział członków w imprezach turystyczno-sportowo-rekreacyjnych,propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowanie,organizowanie,upowszechnianie działalności sportowej,turystyki rowerowej i rekreacji wśród dorosłych,młodzieży,dzieci oraz osób niepełnosprawnych,prowadzenie działań wśród odób niepełnosprawnych,poszerzanie wiedzy histoerycznej o najbliższym otoczeniu podczas organizowanych imprez turystycznych i rekreacyjnych, popularyzacja kultury zdrowotnej,fizycznej,sportu,turystyki rowerowej i rekreacji,reprezentowanie problematyki sportu,organizowanie na szczeblu miasta,gminy i powiatu imprez turystycznych,rekreacyjnych,sportowychdla wszystkich gróp wiekowych w tym osób niepełnosprawnych,wspóldziałanie w zakresie sportu z innymi stowarzyszeniami,instytucjami oraz miastami,edukowanie społeczeństwa w zakresie ruchu drogowego,kształtowanie  w społeczeństwie rzeszowskim właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji Towarzystwa z osobami niepełnosprawnymi,propagowanie problematyki turystyki rowerowej w środkach masowego przekazu

 

Rzeszów, ul. Fredry 8/5, 35-005 Rzeszów

Zarząd Towarzysztwa:

Pan Tomasz Nalepa -Prezes

Pan Tadeusz Kot-w-ce Prezes

Pan Marcin Wacławek-Skarbnik

Pan Piotr Łabudzki-Członek

Pan Tomasz Tokarz-Członek

Stowarzyszenie
zwykłe
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
 Uchwała z dnia 21.12.2017 r. Nie - -   -
10. Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Starszych 16 stycznia 2018 r.

Cele działania: Zmniejszenie poczucia samotności u osób starszych, udzielenie wsparcia osobom starszym oraz chronicznie samotnym, dobrowolne niesienie pomocy osobom starszym, upowszechnianie wiedzy o problemie, jakim jest samotność osób starszych, polepszenie sytuacji osób starszych i samotvnych w społeczności lokalnej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, organizacj, wspieranie i promowanie idei wolontariatu, działanie na rzecz integracji członków stowarzyszenia.

Teren działania: terenem działania stowarzyszenia jest cała Polska

Środki działania: Organizacja wolontariatu, prowadzenie portali internetowych o tematyce związanej z problematyką będąca przedmiotem działalności Stowarzyszenia, propagowanie idei zgodnych z celemi Stowarzyszenia poprzez organizowanie różnego rodzaju spotkań, odczytów, szkoleń, akcji reklamowych.

Rzeszów, ul. Raginisa 31/103, 35-513 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Magdalena Koczera Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
 Uchwała z dnia 04.01.2018 r. Nie Uchwała z dnia 26 lutego 2020 r. o rozwiązaniu stowarzyszenia Pani Magdalen Koczera - Dnia 21 kwietnia Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
11. Stowarzyszenie Kolekcjonersko-Strzeleckie " Kulą w Płot" 20.02.2018r

Cele działania: zrzeszanie osób zajmujacych się działalnością kolekcjonerską broni, amunicji i militariów, zrzeszanie osób uprawiajacych wszelkie rodzaje strzelectwa oraz sympatyków broni palnej, integracja środowiska strzeleckiego, rozwój wiedzy i umiejętności członków Stowarzyszenia w zakresie broni palnej i sportu strzeleckiego, popularyzacja wszelkich odmian strzelectwa, kolekcjonerstwa i wiedzy o broni, zwiększenie swiadomości prawnej społeczeństwa w zakresie prawa do posiadania broni w Polsce, promowanie kultury posiadania, kolekcjonowania i używania broni palnej, upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i rekreacji dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach strzelectwa sportowego, tworzenie i budowa strzelnic sportowych, w szczególności poprzez rekultywację nieuzytków, terenów powydobywczych, przemysłowych i zdegradowanych.

Teren działania: terenem działania Stowarzyszenia jest Rzeczypospolita Polska. Dla realizacji swoich celów Stowarzyszenie może działać również w innych krajach, w szczególności będącymi członkami UE.

Środki działania: organizowanie i udział w spotkaniach,imprezach,prelekcjach i wystawach o tematyce stzreleckiej i kolekcjonerskiej,udział członków Stowarzyszenia w treningach i sportowych zawodach stzreleckich, wzajemna współpraca członków stowarzyszenia oraz wspólpracę z innymi organizacjami w zakresie kolekcjonerstwa broni i strzelectwa, współpracę z władzami publicznymi i instytucjami w zakresie popularyzacji wiedzy o broni palnej, kultury posiadania broni i sportu strzeleckiego, współprace z instytucjami kulturalnymi i oświatowo-wychowawczymi w celu popularyzacji i rozwoju sportu stzreleckiego wśród dzieci,młodzieży i dorosłych,działalność szkoleniową,promocyjna i edukacyjną w zakresie broni palnej,występowanie z wnioskiem i opiniami do odpowiednich organów administracji publicznej,poszukiwanie odpowiednich terenów i obiektów i ich rewitalizację jako strzelnic sportowych,inne działania mające na celu realizację celów Stowarzyszenia.

Rzeszów, ul. Strażacka 21c/6, 35-312 Rzeszów

 

Zarząd Stowarzyszenia:

Pan Marcin Regulski- Prezes

Pan Paweł Juściński- Wiceprezes

Pan Marek Szponar-Wiceprezes

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
  Nie - - -  
12. Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę" 7 marzec 2018 r.

Cele działania: Działanie na rzecz zwierząt bezdomnych, edukacja społeczeństwa w zakresie pomocy bezdomnym i krzywdzonym zwierzętom.

Teren działania: terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem gminy Majdan Królewski.

Środki działania: prowadzenie profilu przytuliska w mediach społecznościowych, szukanie osób zainteresowanych adopcją- ogłoszeniaw prasie, na stronach internetowych, miejscach przeznaczonych do umieszczania ogłoszeń, organizowanie spotkań w celu propagowania celów Stowarzyszenia.

Rzeszów, ul. Ofiar Katynia 8/166, 35-209 Rzeszów

Przedstawiciel: Pani Anna Gnacy Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
  Nie

Uchwała z dnia 29.10.2018 r o rozwiazniu stowarzyszenia.

28 grudnia 2018r - zakończenie likwidacjii stowarzyszenia.

 

- -  Dnia 4 grudnia 2018 r Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
13.  ZIelone Osiedle Grabskiego  30 marca 2018 r.

 Cele działania:Reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Grabskiego i okolic wzdłuż ul. Powstańców Warszawy, Za Strugiem, Kwiatkowskiego, Żeglarskiej w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzamim samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególnosci w zakresie rozwiązań zwiazanych z odprowadzeniem wód deszczowych oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postępowanich mających wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania terenu osiedla Grabskiego i okolic wzdłuż ulic Powstańców warszawy, Za Strugiem, Kwiatkowskiego, Żeglarskiej w Rzeszowie, w szczególności w przedmiocie kształtoania ładu przestrzennego w zakresie planowani przestrzenno urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej praz zwiazanych z uchwaleniem piejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie czynności inicjujących budowę urządzeń infrastruktury technicznej związanej z odprowadzeniem wód deszczowych dla terenu osiedla Grabskiego,i okolic wzdłuż ul. Powstańców Warszawy, Za Strugiem, Kwiatkowskiego, Żeglarskiej w Rzeszowie

Teren działania: Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar osiedlA Grabskiego i okolic wzdłuż ul. Powstańców Warszawy, Za Strugiem, Kwiatkowskiego Żeglarskiej w Rzeszowie.

Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpraca z organami administarcji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, udział w postepowaniach administracyjnych w charakterze strony postepowania, prowadzenie innych działań sprzyjajacych realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

 Rzeszów, uil. Grabskiego 74a, 35-312  Przedstawiciel: Pani Agnieszka Wesołowska- Majcher  Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
   Nie  -  -  -  -
14. Rzeszowskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie.357 9 marca 2018 r.

Cel działania: działanie na rzecz strzelectwa, sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni, popularyzowanie wiedzy z dziedziny strzelectwa, sportu strzeleckiego i kolekcjonerstwa broni, promocja i popieranie strzelectwa i kolekcjonerstwa broni.

Teren działania: Terenem działania jest obszar województwa podkarpackiego.

Środki działania:składki organizowanie spotkań, prelekcji,pokazów, współpraca ze wszystkimi osobami i instytucjami o podobnych celach działania, w szczególności z grupami rekonstrukcji historycznej, występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji, inne działana realizujace cele statutowe.

 

Rzeszów, ul. Rycerska 9/14,35-241 Rzeszów

(Poprzednia siedziba:Rzeszów, ul. Malczewskiego 2/13 35-114 Rzeszów)

Przedstawiciel: Pan Krzysztof Matłosz. Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
  Nie - - - -
15. Stowarzyszenie Mieszkańców Budziwój-Biała 27 kwietnia 2018 r.

Cel działania: inicjowanie i współuczestniczenie w kształtowniu planu zagospodarowania przestrzennego osiedli Budziwój i Biała oraz w procesach kompleksowego ich zagospodarowania, zabudowy i rozwoju odpowiednio do zmieniajacych się potrzeb społecznych, inspirowanie i podejmowanie działań z zakresu ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki odpadami, reprezentowanie interesów mieszkańców wobec organów państwowych, samorządawych,społecznych i gospodarczych, realizowanie innych ustalonych przez Zarząd Stowarzyszenia lub Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.

Teren działania: Terenem działania jest teren Rzeczypospolitej Polskiej.

Środki działania:pozyskiwanie i analiza informacji na tematy związane z ochroną przyrody i innymi obszarami działalności Stowarzyszenia, udział w konsultacjach społecznych przedstawianych projektów i planów zagospopdarowania zwiazanych z ochroną środowisk ,przyrody i krajobrazu oraz zagospodarowania osiedli Budziwój i Biała, reprezentownie członków stowarzyszenia w postępowaniach administracyjnych przedz organami administracji publicznej, samorządowej i państwowej, integrowanie mieszkańców Osiedli Budziwój i Biała dla zwiększenia skuteczności podejmowanych przedsięwzięć zmierzajacych do realizacji wytyczonych celów, współpraca z innymi jednostakmi zajmującymi się podobna problematyką , podejmowanie innych działań związanych z tematyką działalności Stowarzyszenia.

ul. Zakątkowa 18, 35-317 Rzeszów

Zarzad Stowarzyszenia:

Pani Alina Ankes- przewodniczaca zarządu

Pani Joanna Jurek-zastępca przewodniczacej zarządu

Pan Andrzej Kojder-członek zarządu

Pan Maciej Lew-członek zarządu

Pan Ewa Jachna - członek zarządu

Pan Krzysztof Tarka - członek zarządu

Pan Wojciech Zieliński - członek zarządu

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 23.04.2018 r. Nie - - - -
16. CHEN TAIJIQUAN RZESZÓW 22 maja 2018 r.

Cel działania:  popularyzacja stylu Chen taijiquan , jako sposobu życia, jego korzystnego wpływu na zdrowie i samopoczucie, podnoszenie umiejętności członków stowarzyszenia w zakresie stylu Chen Taijiquan oraz innych wschodnich sztuk walki i ćwiczeń zdrowotnych oraz umiejętności szkoleniowych, rozpowszechnianie i podnoszenie w/w umiejetnosci wśród chetnych, niebędacych członkami stowarzyszenai, uczestniczących w kursach i seminariach organizowanych przez Stowarzyszenie, popularyzowanie wiedzy oraz umiejętności dotyczących kultur Wschodu, szczególnie miejsca sztuk walki w tych kulturach, historii i roli Taiji, Wushu, Sandy oraz rodziny Chen w rozwoju chińskich sztuk walki, popularyzowanie kultury fizycznej i profilaktyki zdrowotnej, szczególnie poprzez Chen Taijiquan oraz sztuki walki, udział w programach promocji zdrowia i zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, propagowanie wiedzy o technikach samoobrony. Powyzsze cele będa realizowane w ramach sfery następujących zadań publicznych: pomocy społecznej, w tym rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, działalności charytatywnej, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskiści oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, działalności na rzecz osów w wieku emerytalnym, działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oswiaty i wychowania, działalności na rzecz dzieci i młodziezy, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, turystyki i krajozastwa, działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy miedzy społeczeństwami, promocji i organizacji wolontariatu, przeciwdziałania uzależnienim i patologiom społecznym, rewitalizacji, działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 w zakresie określonym w pkt 1-32 a, działalności na rzecz podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, o których mowa w ustwie z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomi społeczmnej       ( Dz. U. poz. 1812 i 2140 ).

Teren działania: Terenem działania Stowarzyszenia jest Cała Polska.

Środki działania: organizowanie kursów, seminariów, spotkań i konferencji odnoszących sie do spraw stanowiacych przedmiot działalności i będących celemi Stowarzyszenia, organizowanie i prowadzenie kursów w celu szkolenia instryktorów, organizatorów,wykładowców dla realizacji celów Stowarzyszenia, organizowanie obozów szkoleniowo-wypoczynkowych, zarządzanie posiadanymi obiektami, współpraca z karajowymi i zagranicznymi organizacjami z zakresu sztuk walki i samoobrony, kultery i sztuki Chin, organizowanie pokazów,zawodów  z zakresu dalekowschodnich sztuk walki, koordynowoanie działalności członków Stowarzyszenia w zakresie ich praw i obowiązków, prowadzenie działalności wydawniczej, inicjowanie  i popieranie prac naukowo-badawczych w zakresie sztuk walki i związanych z nimi kultur Wschodu, podejmowanie innych przedsięwzięć zmierzajacych do realizacji celów i zadań Stowarztyszenia, prowadzenie działalności informacyjnej, pozyskiwanie srodków finansowych dla prowadzenie działalności statutowej.

 

 

ul. Sienkiewicza 2/10,  35- 216 Rzeszów

 

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Lech Wajler

(Poprzedni przedstawiciel:Przedstawiciel stowarzyszenia : Pani Edyta Jost - zakończenie kadencji w dniu 12 maja 2020 r)

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej. Uchwała z dnia 14.05.2018 r. Nie - - - -
17. Stowarzyszenie Zespół Garażowy 29 maja 2018 r.

Cel działania: działania na rzecz właścicieli garaży usytuowanych przy ul. Sienkiewicza, utrzymanie porządku na terenie drogi dojazdowej i placów manewrowych bedacych ich współwłasnością, w razie potrzeby inicjowanie przedsięwzięć w zakresie remontów drogi dojazdowej i placów manewrowych, doradztwo i konsultacje przy remoncie garaży.

Teren działąnia: terenem działania Stowarzyszenia jest miasto Rzeszów.

Środki działania: organizowanie spotkań i dyskusji na zebraniach z właścicielami garaży, współprace  z osobami i instytucjami w sprawach dotyczacych uzytkowania terenu i garaży, wystepowania z wnioskami i opiniami do właściwych organów i policji  w przypadku spraw spornych , dotyczących wykorzystywania drogi dojazdowej przez instytucje i osoby prywatne, nie będace współwłaścicielami terenu lokalizacji garaży i drogi dojazdowej, wspólpraca z Administracją Osiedla 1000-lecia RSM w sprawacvh sasiedzkiego uzytkowania terenu.

ul. Sienkiewicza 3/84,35-216 Rzeszów

Zarzad stowarzyszenia: Pan Jan Komarzyca- Przewodniczący, Pan Roman Rogoziński- zastępca Przewodniczacego, Pan Stanisław Zaprzał- Sekraetarz Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej. Uchwała z dnia 24 kwietnia 2018 r. Nie - - - -
18. Rzeszowskie Stowarzyszenie Edukacji Finansowej 30 maja 2018 r.

Cel działania: Zrzeszenie ludzi korzystających lub pragnących przystapić do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej działajacej zgodnie z ustawą z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kaksach oszczędnościowo-kredytowych ( t.j Dz.U. z 2013 r., poz.1450 z poźn. zm.) , propagowanie idei na jakich działaja Spółdzielcze kasy, a w szcególności organizowanie pogadanek, spotkań i wykładów oraz wydawnictw, wspieranie działajacych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

Środki działania: współdziałanie z władzami kościelnymi i innymi organizacjami i instytucjami, występowanie do organów państwowych z wnioskami w sprawach dotyczących istotnych celów stowarzyszenia, prowadzenie działalności integracyjnej członków Stowarzyszenia poprzez aktywność kulturalna, rekreacyjną i towarzyską, prowadzenie działalności informacyjnej.

ul. Zamenhoffa 3, 35-065 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia: Pan Grzegorz Pilch - Prezes

Pan Arkadiusz Gemra- Wiceprezes

Pani Zuzanna Kaczmarek-Wiceprezes

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej. Uchwała z dnia 20.05.2018 r. Nie Uchwała z dnia 21 listopada 2019 r. w sprawie likwidacji stowarzyszenia Pan Grzegorz Pilch - -
19. Podkarpackie Stowarzyszenie Emerytów Banku Pekao SA 21 czerwiec 2018 r.

Cele działania: dbanie o utrzymanie przez członków dobrej kondycji psychfizycznej i jej stałą poprawę poprzez: inicjowanie, organizowanie, i wspieranie aktywnościi zdrowotnej, fizycznej ( np. gimnastyka itp.)oraz umysłowej ( wystawy, muzea) emerytów i rencistów - byłych pracowników bankowych, organizowanie i wspomaganie ich różnorodnej aktywności towarzyskiej ( spotkania), kulturalnej ( koncerty, spektakle) oraz turystycznej w Polsce i za granicą ( wycieczki, pielgrzymki ).

Teren działania: teren Rzeczypospolitej Polskiej

Środki działania: współpraca z różnorodnymi instytucjami zarówno prywatnymi jak i państwowymi oraz organizacjami społecznymi.

ul. Sportowa 8/64,35-111 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pani Maria Staszałek

Pani Alicja Grzywacz

Pani barbara Balaw

 

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej. Uchwała z dnia 8 marca 2018 r. Nie - - - -
 20.   Stowarzyszenie Grafik - RZG  18 września 2018 r.

 Cele działania: działalność z zakresu nauki, edukacji, oswiaty i wychowania, kultury  i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, upowszechnianie i ochrona praw konsumenckich, dbanie  o prawa społeczne i ekonomiczne członków stowarzyszenia, wspieranie rozwoju gospodarczego, w tym rozwoju przedsiębiorczości, przestrzeganie prawa i gwarantowania praw obywatelskich , wspieranie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnej.

Teren działania: obszar Rzeczypospolitej Polskiej

Środki działania: organizowanie spotkań, wieców i prelekcji, wystaw oraz innych imprez, współpraca z osobami i instytucjami, posłami, i radnymi o podobnych celach działania, uczestnictwo w postepowaniach administracyjnych i sądowych, zgłaszanie wniosków i uwag do organów państwa, inne działania, realizujące cele statutowe Stowarzyszenia.

 ul. Krakowska 40 C, 35-506 Rzeszów

 Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Krystyna Depa  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej.  11 wrzesnia 2018 r.  Nie  -  -  -  -
 21. Stowarzyszenie Polska Sprawa  19 października 2018 r.

 Cele działania: Działalność samorządowa, działalność kulturalno-patriotyczna, działalność charytatywana.

Teren działania: Województwo Podkarpackie

Środki Działania: branie czynnego udziału w życiu samorządowym miasta i regionu poprzez udział w debacie publicznej jak również podejmowanie bądź wspieranie inicjatyw na rzecz poprawy jakosci życia obywateli w regionie, organizacja/współorganizacja wydarzeń kulturalno-patriotycznych związanych z regionem, organizacja otwartycgh debat z udziałem samorządawców, parlamentarzystów, ruchów miejskich, sapotkania młodzieży z kombatantami II wojny światowej oraz podziemia antykomunistycznego, przygotowywanie paczek światecznych dla domów dziecka, weteranów, hospicjów oraz domów samotnych matek i schronisk dla zwierząt, interweniowanie w administracjach mieszkaniwoych, magistratach miejskich i gminnych w sprawie na przykład braku niezbędnej infarstruktury dla osób niepełnosprawnych w budynkach mieszkalnych na terenie Województwa Podkarpackiego.

 ul. Pułaskiego 7/301, 35-011 Rzeszów

 Zarzad stowarzyszenia:

1. Jakub Wróbel - Prezes stowarzyszenie

2. Michał Sowa - Wiceprezes Stowarzyszenia

3. Pan Tomasz Sowa- Członek Zarządu Stowarzyszenia

( Pani Aleksandra Śliwa odwołana uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia z dnia 23 stycznia 2022 r. )

 Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej.  Uchwała z dnia 9 października 2018 r.  Nie  Uchwała o rozwiązaniu stowarzyszenia z dnia 1 lutego 2022 r.  Likwidator stowarzyszenia Pan Michał Sowa  - Dnia 25 lutego 2022 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
22  Stowarzyszenie Szachownica Rzeszów 17 stycznia 2019 r.

 1. cele działania: krzewienie kultury fizycznej i sportu ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży na terenie miasta Rzeszowa, rozwój intelektualny oraz wychowanie dzieci i młodzieży poprzez uprawianie dyscypliny sportu szachy.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Poalska oraz miasto Rzeszów.

3. Środki działania: wspóldziałanie z organami administracji publicznej i samorządowej oraz organizacjami o podobnym profilu działałności w celu zapewnienia członkom właściwych warunków do uprawiania sportu, organizacja szkoleń i zgrupowań specjalistycznych, kondycyjnych, rekreacyjnych i krajoznawczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, organizacja zawodów i imprez sportowych oraz rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, wojwódzkim, ogólopolskim, i międzynarodowym w celu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej, jak również w celu zapobiegania patologiom społecznym, wsparcie organizacyjne, merytoryczne i finansowe członków stowarzyszenia w zgrupowaniach, zawodach, imprezach sportowych i rekreacyjnych oraz kursach i szkoleniach, podejmowanie kroków majacych na celu popularyzację szachów wśród osób niepełonosprawnych i w podeszłym wieku oraz ich aktywizację, propagowanie gry w szachy na terenie RP, ze szczególnyym uwzględnieniem miasta Rzeszowa, ustanawianie i finansowanie nagród i wyróżnień dla zawodników.

 ul. Króla Kazimierza 10B/38, 35-061 Rzeszów  Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Marcin Woźniak  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej.  Uchwała z dnia 4 stycznia 2019 r.  Nie  Uchwała z dnia 13.02.2019 r o rozwiazniu stowarzyszenia.  -  -  Dnia 2 kwietnia 2019 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
23 Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki 17 stycznia 2019 r.

1. Cele działania:

działanie na rzecz rozwoju nauki, techniki, kultury i gospodarki, promocja zatrudniania w zawodach naukowo-technicznych, popularyzacja osiągnięć nauki i techniki, podnoszenie kwalifikacji zawodowych  swoich członków, reprezentowanie i obrona interesów zawodowych członków, rozwijanie więzi koleżeńskich i zawodowych, propagowanie nowoczesnych innowacyjnych technologii podnoszacych efektywność i ekonomiczność, ochrona środowiska i działania na rzecz bezpieczeństwa pracy, propagowanie i wspieranie wynalazczości, idei przedsiębiorczości, wolności gospodarczej, swobód obywatelskich oraz polityki regionalnej, działanie na rzecz propagowania wśród społeczeństwa zdrowego stylu życia oraz krzewienia kultury fizycznej, przeciwdziałnie bezrobociu, bezdomności, ubóstwu i wykluczeniu społecznemu poprzez pomoc w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy oraz kwalifikacji przydatnych obywatelom w ich aktywności zawodowej oraz działalnosci społeczno-politycznej.

2.Teren działania: Polska

3. Środki działania: wymiana wiedzy, doświadczenia i poglądów, szerzenie wiedzy i kultury technicznej w społeczeństwie, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz wdrożeniowych, diagnozowanie potrzeb edukacyjnych i społecznych, opracowywanie opinii i ekspertyz, prowadzenie działalności wydawniczej, edukacyjnej i szkoleniowej, opracowywanie i opiniowanie programów i metod nauczania, przyznawanie nagród i dyplomów, za wyróżniajace się wyniki w nauce i/lub twórczości technicznej, wdrażanie innowacyjnych technologii i rozwiązań technicznych, udzielanie wsparcia prawnego, wspieranie wszelkich inicjatyw obywatelskich na rzecz rozwoju nauki i techniki, studiowanie literatury obejmującej najnowsze osiągnięcia wiedzy, współpraca z samorzadami terytorialnymi, zawodowymi i gospodarczymi, organizowanie kongresów, zjazdów, konferencji, narad, sympozjów, seminarió, odczytów, konkursów, organizowanie imprez kulturalnych, propagowanie i realizowanie działań na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy, pozyskiwanie dotacji, grantów i dofinansoawń z róiżnych źródeł  na potrzeby działań .

ul. Lipowa 8, 35-321 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Marek Borys. Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 14 stycznia 2019 . Nie - - - -
 24. Wspólne Podkarpacie  12 marca 2019 r.

 1. Cele działania: działalność na rzecz rozwoju i promocji województwa podkarpackiego, wspieranie i rozwijanie zasad demokratycznego państwa prawnego oraz postaw proobywatelskich, w tym związanych z działalnością na rzecz rozwoju i promocji Unii Europejskiej, działalność na rzecz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej w zakresie oświaty i edukacji, działalność na rzecz promocji i rozwoju demokracji, praw obywatelskich i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

2. Teren działania : Polska

3. Środki działania: działalność opiniotwórcza, edukacyjna poprzez organizacje spotkań, konferencji, wykładów, dyskusji, prelekcji, innych imprez, publikacji w środkach masowego przekazu, itp., prowadzenie działalnopści wydawniczej, współpraca z partiami politycznymi, organizacjami społecznymi i zawodowymi, naukowymi, instytucjami, w tym w szczególności o podobnych celach działalności,

 ul. Kreczmera 4, 35-065 Rzeszów.  Przedstawiciel stowarzyszenia : Pan Sławomir Chłopik.  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej  Uchwała z dnia 6 marca 2019 r.  Nie

 Uchwała z dnia 29 października 2019 w przedmiocie likwidacjii Stowarzyszenia.

10 grudnia 2019r - zakończenie likwidacji stowarzyszenia

 Pan Sławomirc Chłopik likwidator Stowarzyszenia.  -  -
25. DNA Rzeszów 12 marca 2019 r.

1. Cele działania: wspieranie rozwoju kościołów i innych organizacji chrześcijańskich, wspieranie rozwoju chrześcijańskich liderów, rozwój i integracja społeczności chrześcijańskiej, wspieranie i rozwijanie chrześcijańskiego ruchu uczniowskiego, działalność charytatywna, promowanie Pisma Świętego i literatury chrześcijańskiej, promocja kultury propagującej wartości chrześcijańskie, działalność edukacyjna.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń i wykładów, dotyczących działalności regulaminowej Stowarzyszenia, organizowanie i koordynownie krajowych i międzynarodowych wymian grup uczestniczacych w realizacji regulaminowych celów Stowarzyszenia, finansowanie szkoleń podnoszących kompetencje liderów chrześcijańskich, współpraca i wspieranie działań innych stowarzyszeń i fundacji majacych tożsame cele.

ul. Strumykowa 3, 35-230 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Andrzej Hawro.  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 4 marca 2019 r.  Nie  -  -  -  -
26 Rzeszowska Akademia Gier Logicznych "TALENT" Rzeszów 30 maja 2019 r.

1.Cele działania: krzewienie kultury fizycznej i umysłowej wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz osób niepełnosprawnych, wychowywanie poprzez kulture fizyczną na rzecz poprawy postaw, kultury życia, działania umysłowego, rozwijania osobowości dzieci i młodzieży jako elementu kondycji fizycznej i umysłowej, aktywizacja i integracja w środowiskach dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, inicjowanie i podejmowanie zadań na rzecz kultury umysłowej i fizycznej, szerzenie kultury fizycznej i umysłowej w kontekście zdrowego życia, rozwijanie i wsopieranie różnych form życia sportowego a w szczególnosci sportów umysłowych, kształtowanie charakterów i osobowości majace wpływ na dzieci i młodzież dla środowiska starszego z wpłyewem na poprawę negatywnych skutków chorób cywilizacyjnych, organizowanie wypoczynku i imprez integracyjnych, upowszechnianie sportu jako formy rekreacji, przygotowywanie i doskonalenie kadry dla potrzeb krzewienia kultury fizycznej w szczególności brydża sportowego oraz innych sportów umysłowych.

2.Teren działania: miasto rzeszów z uwzględnieniem potrzeb całego województwa podkarpackiego.

3. Środki działania:współdziałanie z organami samorządu terytorailanego i organów władz państwowych w celu zapewnienia członkom Klubu odpowiednich warunków dla uprawiania sportu, uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych, organizowanie zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych, prowadzenie działalności szkoleniowej, sprawowanie opieki wychowawczej i szkoleniowej członków Klubu, organizowanie kursów, szkoleń, spotkań i pogadanek, organizowanie wypoczynku dla dzieci, młodzieży i zainteresowanych dorosłych.

 

Nowy adres: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów

(Poprzedni adres:ul. Fircowskiego 1 , 35-030 Rzeszów)

 Zarząd Stowarzyszenai:

Leokadia Leja-Weryńska- Prezes Stowarzyszenia

Robert Kwiatkowski-Z-ca Prezesa

Andrzej Ankiersztejn-Sekretarz /Skarbnik

Bogusław Kruczek- Członek zarządu

Stanisław Tokarz-Członek Zarządu

Zmiana w zarządzie Stowarzyszenia z dnia 22 lipca 2019 r. :

Pan Andrzej Ankiersztejn- Prezes Stowarzyszenia

Pan Robert Kwiatkowski- Sekretarz Stowarzyszenia

Pani Leokadia Leja - Weryńska Skarbnik Stowarzyszenia

 Zmiana w zarządzie Stowarzyszenia z dnia 28 stycznia 2022r. :

Prezes Zarządu: Pan Andrzej Ankiersztejn

Wiceprezes: Pan Michał Wiśniewski

Sekretarz: Pani Justyna Bryk

Skarbnik:Pan Mateusz Wąs

Członek : Pan Marek Drobot

Zmiana w zarządzie Stowarzyszenia z dnia 12 lipca 2023 r.

Prezes : Pan Andrzej Ankiersztejn

Sekretarz; Pan Jarosław Kotecki

Skarbnik; Pan Artur Książek

 Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej  Uchwała Nr 2 z dnia 27 kwietnia 2019 r.  Nie  -  -  -  -
27. Stowarzyszenie Lawendowy Zakatek 4 czerwca 2019 r.

1. Cele działania: reprezentowanie przed urzędami, instytucjami i innymi organami właścicieli nieruchomości przy ul. Jazowa 25/1-43 w rzeszowie, działanie na rzecz utrzymania w należytym stanie technicznym i estetycznym nieruchomości przy ul. Jazowa 25/1-43 w Rzeszowie, dbanie o środowisko i rozwój infrastruktury osiedla przy ul. Jazoaw 25/1-43 w Rzeszowie, przygotowywanie wniosków mieszkańców związanych z bieżącym funkcjonowaniem osiedla i przekazywanie ich do władz miasta lub powiatu, wymiana informacji i doswiadczeń pomiedzy osobami i instytucjami zainteresowanymi rozwojem i funkcjonowaniem osiedla przy ul. Jazowa 25/1-43 w Rzeszowie.

2. Teren działania: Powiat Rzeszów

3. Środki działania: występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji publicznej, wspieranie działań majacych na celu utrzymanie nieruchomości w należytym stanie, wspieranie działań zmierzajacych do poprawy funkcjonowania osiedla, inne działania realizujące cele statutowe

ul. Jazowa 25/31B, 35-326 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Ryszard Popławski Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała nr 2/2019 z dnia 28 maja 2019 r. Nie - - - -
28.  Zielone Zalesie  4 czerwca 2019 r.

 1. Cele działania: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Zalesie i okolic wzdłuż ulicy Aleksandra Zelwerowicza, Spacerowej, Łukasiewicza,Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami, uwzględniajac sądy powszechne oraz administracyjne każdej instancji, w sprawach zwiazanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, planowaniem i realizacją infrastruktury technicznej, w tym sieci uzbrojenia terenu, odprowadzaniem wód opadowych oraz planowaniem i realizacja dróg dojazadowych, podejmowanie czynności oraz wszczynanie, udział i przyłączanie sie do postępowań majacych wpływ na planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz kształtowanie ładu przestrzennego na obszarze osiedla Zalesia i okolic wzdłuz ulicy Aleksandra Zelewrowicza, Spacerowej, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysłay Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowie, w szczególności w zakresie gospodarki przestrzennej, planowania przestrzenno- urbanistycznego, kształtowania obszarów zieleni w tym zieleni urządzonej, obszarów rekreacyjnych oraz kwestii zwiazanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie czynności dotyczacych podmiotów i przedmiotów zwiazanych z organizacją użytkowania przestrzeni na obszarze osiedla zalesie i okolic wzdłuż ulicy Aleksandra Zelewrowicza, Spacerowej, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysłay Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowie, uczestnictwo oraz inicjowanie postępowań w przedmiocie ochrony określonych wartości przestrzeni, racjonalnego kształtowania przestrzeni, zachowania równowagi pomiedzy elementami naturalnymi oraz istniejąca zabudową a planowanimi na obszarze osiedla Zalesie i okolic zamierzeniami inwestycyjnymi, inspirowanie oraz podejmowanie działąń oraz udział w postepowaniach przed organami administarcji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami uwzgledniajac sądy powszechne oraz administracyjne na rzecz ochrony elementów naturalnych środowiska, ochrony przyrody w tym ochrony gatunkowej roślin, zwierzat i grzybów, gospodarki odpadami, podejmowanie działań i reprezentowanie interesów właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na obszarze osiedla Zalesie i okolic wzdłuż ulicy Aleksandra Zelewrowicza, Spacerowej, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysłay Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowie, w szczególności poprzez inicjowanie postępowań oraz współuczestnictwo w już prowadzonych w zakresie planowania i  zagospodarowania przestrzennego, procesów budowlanych oraz inwestycyjnych, ochrony przyrody i środowiska naturalnego, gospodarki odpadami, przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami, uwzględniając sądy powszechne i administracyjne, inicjowanie przedsięwzięć w zakresie niezbednych remontów dróg, w tym dróg wewnetrznych oraz budowy urzadzeń infrastruktury technicznej, uwzględniajac odprowadzanie wód opadowych dla obszaru osiedla Zalesie i okolic wzdłuż ulicy Aleksandra Zelewrowicza, Spacerowej, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysłay Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowie przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami w tym sądami powszechnymi i administarcyjnymi, reprezentowanie członków Stowarzyszenia wobec organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego, innych instytucji oraz organizacji w tym osób fizycznych i prawnych, inicjowanie działań wtym działań informacyjnych na rzecz społeczności lokalnej w sprawach istotnych dla jej funkcjonowania, integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, realizowanie innych, ustalonych przez Zebranie Członków Stowarzyszenia celów.

2 Teren działania: obszar osiedla Zalesie i okolic wzdłuż ulicy Aleksandra Zelewrowicza, Spacerowej, Łukasiewicza, Białogórskiej, Sikorskiego, Mieczysłay Ćwiklińskiej, Jana Kiepury w Rzeszowi.

3. Środki działania:zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej, organami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i podmiotów w tym organizacji społecznych, osób fizycznych i prawnych, udział w postepowaniach administracyjnych, przed organami administracji publicznej, samorządu terytorialnego w charakterze strony postępowania w każdej instancji i na kazdym etapie postępowania, udział w postepowaniach sądowych w tym postępowaniach prowadzonych przed sądami administracyjnymi każdej instancji, w charakterze przewidzianym przez odpowiednie przepisy prawa, ustanawianie pełnomocników oraz osób reprezentujacych Stowarzyszenie, organizowanie spotkań, prelekcji w zakresie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie, prowadzenie innych działań sprzyjajacych realizacji regulaminowych celów Stowarzyszenia.

 

 

 

 ul. Zelwerowicz 54 H, 35-601 Rzeszów  Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Stanisław Kulpa  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej  Uchwała z dnia 27 maja 2019 r.  Nie  -  -  -  -
29 Byle Do Mety 14 czerwca 2019 r.

1. Cele działania: działanie na rzecz propagowania zdrowego trybu życia - bieganie, bieganie z psem, popularyzowanie wiedzy z dzidziny biegania z psem wśród społeczeństwa, promocja i popieranie biegania, biegania zpsem jako formy wypoczynku, tworzenie płaszczyzny wymiany informacji i doświwdczeń pomiedzy osobami i instytucjami zainteresoawnymi tym tematem.

2. Teren działanai: obszar Polski

3. Środzki działania: branie udziału w imprezach w kraju i za granica, organizowanie spotkańbm, zawodów, imprez sportowych, współpraca z wszelkimi osobami i instytucjami o podobnych celach działania, występowanie z wnioskami i opiniami do włąściwych organów administracji w przypadku konieczności otrzymania zgody na organizowanie imprezy, wspieranie działań zmierzajacych do popularyzacji tej formy wypoczynku, dla realizacji celów Stowarzyszenie może prowadzić działaniapoza granicami kraju na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa, inne działania realizujace cele statutowe.

 

 

ul. Chmaja 1/66, 35-021 Rzeszów

(Poprzedni adres:ul. Chmaja 11/10, 35-021 Rzeszów)

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Paweł Paradowski  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 28 maja 2019 r. Nie - - - -
30.

Stowarzyszenie Przyjaciół Osiedla Grabskiego i Podwisłocza

(poprzednia nazwa Stowarzyszenie Przyjaciół Osiedla Grabskiego)

6 sierpnia 2019 r.

1. Cele działania: reprezentowanie interesów Osiedla Grabskiego i Podwisłocza w stosunku do władz lokalnych i osób trzecich, działanie na rzecz zapewnienie komfortu życia i bezpeczeństwa mieszkańców Osiedla Grabskiego i Podwisłocza, działanie na rzecz rozwoju i poprawy warunków życia mieszkańców osiedla, ochrona interesów członków Stowarzyszenia oraz mieszkańców Osiedla, troska o infrastrukturę Osiedla, integracja mieszkańców Osiedla, działania na rzecz kształtowania i ochrony środowiska, ochrony i promocji zdrowia oraz bezpieczeństwa mieszkańców Osiedla, kształtowanie właściwych postaw społecznych dzieci i młodzieży mieszkańców Osiedla.

2. Teren działania: obszar Rzeczypospolitej Polskiej, może prowadzić działalność poza granicami kraju na terenie innych państw.

3. Środki działania:zarządzanie drogami i terenami zielonymi, placami zabaw, podejmowanie współpracy z firmami świadczącymi usługi na rzecz mieszkańców Osiedla, wspólpraca z organami samorządo Dzielnicy i Gminy, wystepowanie do władz lokalnych i Instytucji Administarcji Państwowej, w tym sądów w sprawach Osiedla, finansowanie przedsięwzięć i inwestycji zaspokajających potrzeby mieszkańców Osiedla, działalność informujaca, organizacja imprez i spotkań.

 ul. Załęska 10, 35-322 Rzeszów.

ul. Starzyńskiego 11/64, 35-508 Rzeszów

Nowy adres stowarzyszenia:

ul. Zygmuntowska 9 a, 35-025 Rzeszów

 Zarząd stowarzyszenia:

1. Pan Mariusz Kawa

2. Magdalena Szary-Kawa

3. Bartosz Magnowski

Zarzad Stowarzyszenia: Pan Adrian Strzępek - Prezes Zarządu

  Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej  Uchwała Nr 4 z dnia 25 lipca 2019 r.  Nie  -  -  -  Nazwa stowarzyszenia zmieniona uchwałą nr 3 z dnia 18.12.2019 r.
31 Performance Academy Rzeszów 25 września 2019 r.

1. Cele działania: realizacja procesu szkolenioego, ukierunkowanego na kompleksowy post,ęp zawodników ze szczególnym naciskiem na rozwój umiejętności połkarskich, z głównym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat, podążanie za globalnymi trendami szkoleniowymi, kształtowanie wartości wśród młodych sportowców oraz rozwój ich cech mentalnych, niezbędnych do funkcjonowania w profesjonalnej piłce nożnej, promowanie zdrowego trybu życia, poprzez uswiadamianie wpływu diety i prawidłowych nawyków żywieniowych, na wydajność i osiągnięcia sportowe u młodych zawodników, wszechstronne szkolenie ruchowe dzieci 8i młodzieży, jako fundament do realizacji działań specjalistycznych, upowszechnianie zdrowego trybu .życia,  ukierunkowanie sportowego rozwoju młodzieży w szkołach w województwie rzeszowskim.

2. Teren działania: obszar Rzeczypospolitej Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego.

3. Środki działania: zorganizowanie Akademi Piłkarskiej oraz zapewnienie szkolenia przez licencjonowanych trenerów, organizacja profesjonalnych sesji terningowych, majacych istotny wpływ na rozwój umiejętności piłkarskich, indywidualne szkolenia oraz prowadzenie zawodników, będace istoynym elementem w procesie szkolenia, nawiązanie współpracy z klubami oraz akademianmi piłkarskimi, budowanie przyjaznych relacji, profesjonalizację procesu szkolenia zawodników piłki noznej, z głównym uwzględnienie dzieci i młodzieży, organizowanie i udział w imprezach sportowych, krajowych i międzynarodowych, organizowanie wspólnych spotkabń, szkleń oraz turniejów piłkarskich z dziećmi z polski oraz zagranicy, wydawanie materiałów informacyjno-promocyjnych oraz edukacyjno-szkoleniowych, współpraxca z władzami oświatowymi, instytucjami i organizacjami sportowymi, organizacja treningów zawodniczych i obozów sportowych.

ul. Strażacka 42A/49, 35-312 $Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenai:

1. Pan Mateusz Nowak- prezes zarządu

Pani Bożena Nowak- wiceprezes zarządu

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała 2/2019 z dnia 16 września 2019 r. Nie - - - -
32. Stowarzyszenie Przyjaciół szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie 2 października 2019 r.

1. Cele działania: wspieranie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie w bieżącym funkcjonowaniu, organizowaniu imprez kulturalnych, zajęć edukacyjnych dloa uczniów i rodziców, pozyskiwaniu środków na zakup materiałów edukacyjnych oraz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia zajęć dydaktycznych i edukacyjnych, wspieranie integracji środowiska lokalnego, w tym uczniów, rodziców, nauczycieli, promowanie rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturalnej, działalność na rzecz społeczności lokalnej,  pobudzanie środowiska  lokalnego do działania na rzecz współpracy ze szkołą i wspierania realizacji jej zadań edukacyjnych i  wychowawczych, kształtowanie postaw3 prokulturalnych i prospołecznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, stwarzanie możliwośc i wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i osób  dorosłych, ze szcególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polsk.

3. Środki działania: pozyskiwanie funduszy na cele statutowe i inne działania zmierzajace d9o realizacji celów określonych w regulaminie, prowadzenie działalności edukacyjnej, informacyjnej i promocyjnej, organizowanie spotkań, wykładów, zajęć oraz innych wydarzeń, organizowanie wycieczek i innych form spędzania czasu, współprace z organami, organizacjami  i instytucjami, wystepowanie z wnioskami do właściwych organów administracji publicznej i instytucji, publiczne zabieranie głosu w sprawach objetych celami Stowarzyszenia, inne działania realizujace cele Stowarzyszenia.

ul. A. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów

Zarzad stowarzyszenia:

1. Pani Barbara Sabik- Prezes stowaryzszenia

2. Pani Anna Kwiatkowska- Wiceprezes stowarzyszenia

Pan Sebastian Bilwin- Skarbnik stowarzyszenia

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 16.09.2019 r. Nie Uchwała nr 8 z dnia 1.10.2022 o rozwiązaniu stowarzyszenia Likwidator stowarzyszenia - Pani Anna Kwiatkowska - Dnia 3 lutego 2023r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
33. Stowarzyszenie Budowy Komórek Lokatorskich 17 października 2019 r.

1. Cele działania: budowa komórek lokatorskich na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Dunikowskiego 31,33 w Rzeszowie

2. Teren działania: miasto Rzeszów

3. Środki działania: podejmowanie czynności prawnych, podejmowanie czynności faktycznych, współpraca ze Wspólnota Mieszkaniową przy ul. Dunikowskiego 31,33 w Rzeszowie.

ul. Dunikowskiego 31, 35-603 Rzeszów

Zarzad Stowarzyszenia:

1. Pani Agata Fąfara-Groń- Prezes

2. Pan Maciej Gradzik- Zastepca prezesa

3. Pan kamil Domaradzki- członek zarządu

4. Pan Aleksander Józefczyk- członek zarządu

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała nr 2 z dnia 7.10.2019 r. Nie  Uchwała z dnia 22 maja 2022 r. o rozwiazaniu stowarzyszenia.
Likwidator Stowarzyszenia Pan Kamil Domaradzki -  Dnia 19 lipca 2022 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
34. Stowarzyszenie Rzeszów Pobitno Wilkowyja 28 listopada 2019 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Pobitno, Wilkowyja i okolic w obrebie ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i paderewskiego w rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami uwzględniajac sądy powszechne oraz administracyjne kazdej instancji, w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, planowaniem i realizacją infrastruktury technicznej, w tym sieci uzbrojenia terenu, odprowadzania wód opadowych oraz planowaniem i realizacja dróg dojazdowych, podejmowanie czynności oraz wszczynanie, udział i przyłączanie sie do postępowań majacych wpływ na planowaie i zagospodarowanie przestrzenne oraz kształtowanie ładu przestrzennego na obszarze osiedla Pobitno, Wilkowyja i obrębie ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiego w Rzeszowie w szczególności w zakresie gospodarki przestrzennej, planowania przestrzenno- urbanistycznego, kształtowania obszarów zieleni w tym zieleni urządzoenej, obszarówrekreacyjnych oraz kwestii związanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego., podejmownie czynności dotyczących podmiotów i przedmiotów związanych z organizacją uzytkowania przestrzeni na obszarze osiedla Pobitno i Wilkowyja okolic  w obrebie  ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiegow Rzeszowie, uczestnicctwo oraz inicjowanie postepowań w przedmiocie ochrony okreslonych wartości przestrzeni, racjonalnego kształtowania przestrzeni, zachowania równowagi pomiędzy elementami naturalnymi oraz istniejąca zabudowa a planowanymi na obszarze osiedla Pobitno, Wilkowyja i okolic  w obrebie  ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiegow Rzeszowie zamierzeniami inwestycyjnymi, iinspirowanie oraz podejmowanie działań oraz udział w postępowaniach przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami uwzgledniajac sądy powszechne oraz administracyjne na rzecz ochrony elementów naturalnych środowiska, ochrony przyrody w tym  ochrony gatunkowej roślin , zwierząt i grzybów, gospodarki odpadami, podejmowanie działań i reprezentowanie interesów właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na obszarze osiedla Pobitno, Wilkowyja i  okolic  w obrebie  ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiegow Rzeszowie, w szczególności poprzez inicjowanie postępowań oraz współuczestnictwo w już w prowadzonych w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego procesów budowlanych oraz inwestycyjnych, ochrony przyrody i środowiska naturalnego, gospodarki odpadmi, przed organami administarcji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami, uwzględniajac sądy powszechne oraz administarcyjne, inicjowanie przedsięwzięć w zakresie niezbednych remontów dróg, w tym dróg wewnętrznych oraz budowy urządzeń infrastruktury technicznej, uwzględniajac odprowadzenia wód opadowych dla obszaru osiedla Pobitno, Wilkowyja i  okolic  w obrebie  ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiegow Rzeszowie, przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami w tym sądami powszechnymi oraz sądami administarcyjnymi, reprezentowanie członków Stowarzyszenia wobec organów dministracji publicznej, samorządu terytorialnego, innych instytucji oraz organizacji w tym osób fizycznych i prawnych, inicjowanie działań w tym działań informacyjnych na rzezc społeczności lokalnej w sprawach istotnych dla jeje funkcjonowania, integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju społecznosci lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, realizowanie innych ustalonych przez Zebranie Członków Stowarzyszenia celów.

2.Teren działania: obszar osiedla Pobitno, Wilkowyja i  okolic  w obrebie  ulic Lwowska, Armii Krajowej, Olbrachta, Wieniawskiego i Paderewskiegow Rzeszowie

3. Środki działania:zabieranie głosu i wyrażanie swijego stanowiska na forum publicznym, współprace z organami administrcji publicznej, organami samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami i podmiotami w tym organizacjami oraz osobami fizycznymi i prawnymi, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i podmiotów  w tym organizacji społecznych, osób fizycznych i prawnych, udział w postępowaniach administracyjnych przed organami administracji publicznej, samorządu terytorialnego w charakterze strony postepowania w każdej instancji i na każdym etapie postępowania, w sprawach dotyczacych w szczególności wydania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, pozwoleń na budowę, inwestycji celu publicznego, tealizacji inwestycji drogowych, udział w postepowaniach sądowych w tym postępowaniach prowadzonych przed  sądami administracyjnymi kazdej instancji, w charakterze przewidzianym przez odpowiednie przepisy prawa, ustanawianie pełnomocników oraz osób reprezentujacyh stowarzyszenie, organizowanie spotkań, prelekcji w zakresie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji regulaminowych celów Stowarzyszenia.

ul. Trembeckiego 11A/609, 35-234 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia : Pan Mirosław Jabłoński Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 4 listopada 2019 r. Nie - - - -
35. Stowarzyszenie Sportowe - Skoki do Wody - Rzeszów 12 grudnia 2019 r.

1. Cele stowarzyszenia: wspieranie rozwoju dyscyplin sportowych: skoki do wody i pływanie oraz wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży, wspieranie finansowe klubów i stowarzyszeń sportowych zrzeszających działajacych na rzecz rzeszowskich skoków do wody, popularyzacja i upowszechnianie wiedzy dotyczacej wymienionych dyscyplin, rozpowszechnianie zasad etyki współzawodnictwa zasad fair-play w sporcie, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, nauki, edukacji, oświaty i wychowania, wspieranie ochrony i promocji zdrowia, prowadzenie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin, działanie na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałaniu patologiom społecznym, krajoznastwa, turystyki oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, lultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, rehabilitaci spłecznej, zawodowej i leczniczej, propagowanie postaw proekologicznych, pomocy społecznej, upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji, działań na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, promocji i organizacji wolontariatu, podnoszenia jakości pracy Stowarzyszenia poprzez podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jego członków/ udział w zorganizowanych formach szkolenia jak kursyinstruktorskie, trenerskie, kwalifikacyjne i inne ukierunkowane na sport, turystykę, rekreację, walkę z patologią społeczną, studia I i II stopnia, studia podyplomowe, doktoranckie, trenerskie/ z zakresu medycyny sportu, fizjoterapii, odnowy biologicznej, rehabilitacji, socjologii sportu oraz innych ukierunkowanych na rozwój potencjału intelektualnego i praktycznego wszystkich członków Klubu.

2.Teren działania: Rzeczypospolita Polska

3. Środki działania: propagowanie działalności sportowo-rekreacyjnej, organizowanie imprez, organizowanie współzawodnictwa, szkolenie i dokształcanie wolontariuszy, organizowanie kolonii, obozów i innych form wypoczynku z programeme sportowo-rekreacyjnym, tworzenie zespołów systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowo-rekreacyjnych i prewencji zdrowotnej, prowadzenie zajęć z nauki pływania, tworzenie warunków od udostępniania sprzętu,k urządzeń i obiektów sportowych, drukowanie  i kolportowanie wydawnictw, folderów i ulotek, współpracę z osobami fizycznymi i prawnymi w celu zabezpieczenia środków finansowych, współpracę z władzami samorządowymi, państwowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu oraz osobistościami życia publicznego, zainteresowanymi rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, prowadzenie działalności informacyjnej, promocyjnej, szkoleniowej, badawczej i wydawniczej służącej realizacji celów statutowych.

 ul. Kardynała Karola Wojtyły 209, 35-304 Rzeszów

 Zarzad stowarzyszenia:

Pan Kazimierz Łukaszewicz- Prezes Stowarzyszenia

Pani Tatiana Rukh - Zastępca Prezesa

Pan Dariusz Górniak

Pani Ewa Mocha

Pan Kazimierz Jędrzejewski

 Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej  Uchwała z dnia 4 grudnia 2019 r.  Nie  -  -  -  
36. Stowarzyszenie Mieszkańcy Zielonego Wzgórza 10 marca 2020 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Zielone Wzgórze, wzdłuż ulic Zielone Wzgórze i Leśne Wzgórze w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzaniem wód deszczowych ( opadowo-roztopowych ) oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postepowaniach majacych wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania terenu osiedla Zielone Wzgórze, w szczególności w przedmioscie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej oraz zwiazanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennegoi, podejmowanie czynności inicjujacych budowę urządzeń infrastruktury technicznej związanej z odprowadzaniem wód deszczowych ( opadowo-roztopowych ) dla terenu osiedla Zielone Wzgórze i Lesne Wzgórze, ochrona praw i interesów członków Stowarzyszenia oraz ich rodzin, zarzadzanie i utzrymywanie nieruchomości, których współwłaścicielami sa członkowie Stowarzyszenia, reprezentowanie członków Stowarzyszenia wobec organów władzy i administracji państwowej i samorzadowej,  instytucji, organizacji, osób fizycznych i prawnych, działanie na rzecz społeczności lokalnej w zakresie utrzymania ładu przestrzennegoi i zapewnienia na terenie ulicy Zielone Wzgórze i Leśne Wzgórze w Rzeszowie spokoju i porzadku, działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego na terenie ulicy Zielone Wzgórze i Leśne Wzgórze w Rzeszowie i w jej bezpośrednim otoczeniu, informowanie społeczności lokalnej o sprawach istotnych dla jej funkcjonowania, integrację społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju wspólnot, społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego

2. Teren działania:terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Województwa Podkarpackiego.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współprace z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, udział w postępowaniach administracyjnych w charakterze strony postępowania, prowadzenie innych działań sprzyjajacych realizacji statutowych celów stowarzyszenia.

ul. Zielone Wzgórze 58, 35-213 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Pani Anna Cierpisz - Przewodnicząca

2. Pan Marcin Fura - członek zarządu              ( zrezygnował z pełninej funkcji w dniu 24.10.2022 r. )

3. Pan Tomasz Dudziński- członek zarządu

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 6 marca 2020 r. Nie - - - -
37 Spokojna Chmielna 22 maja 2020 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami, uwzględniając sądy powszechne oraz administracyjne każdej instancji, w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, planowaniem i realizacją infrastruktury technicznej, w tym sieci uzbrojenia terenu, odprowadzaniem wód opadowych oraz planowaniem, realizacją i przebudową dróg dojazdowych,

podejmowanie czynności prawnych służących ochronie istniejacego ładu architektonicznego ( na w/w terenie obejmujacym zasięg działania Stowarzyszenia) oraz wszczynanie, udział i przyłączanie się do postępowań majacych wpływ na planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz kształtowanie ładu przestrzennego na obszarze osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie, w szczególności w zakresie gospodarki przestrzennej, planowania przestrzenno - urbanistycznego, kształtowania obszrów zieleni w tym zieleni urządzonej, obszarów rekreacyjnych oraz kwestii zwiazanych z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy oraz planowaniem, realizacja i przebudowa dróg dojazdowych,

podejmowanie czynności dotyczących podmiotów i przedmiotów związanych z organizacją uzytkowania przestrzeni na obszarze osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie. Uczestnictwo oraz inicjowanie postępowań w przedmiocie ochrony określonych wartości przestrzeni, racjonalnego kształtowania przestrzeni, zachowania równowagi pomiędzy elemętami naturalnymioraz istniejącą zabudową a planowanymi na obszarze osiedla Budziwój i okolic zamierzeniami inwestycyjnymi,

realizowanie poniższych postanowień:dażenie do zachowania dobra ogólnego lokalnej społeczności- to jest mieszkańców Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie -jakim jest ochrona dotychczasowego zagospodarowania przestrzennego tego osodla oraz dążenie do zachowania jego dotychczasowj tożsamości, przeciwdziałanie zmianie charakteru Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie, gdzie dominuje budownictwo jednorodzinne wolnostojace i dostosowany tylko do takiego budownictwa jest obecny układ komunikacyjny ( drogowy ),zapobieganie znacznemu spadkowi cen nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Budziwój i okolic wzdłuz ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie poprzez realizację inwestycji niezgodnych z interesem majątkowym mieszkańców, ochrona kształtu dotychczasowj zabudowy osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ul.  Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie przed ingerencją w ten kształt zabudowy, wyrażjąca się w sytuowaniu na terenie osiedla Budziwój zabudowy jednorodzinnej szeregowej, zabudowy wielorodzinnej czy zabudowy innego typu ( np. bliźniaczej) posiadającej swoiste cechy indywidualne, które nie występują wcale lub których wystepowanie jest incydentalne w odniesieniu do zabudowy istniejacej na w/w obszarze, takich jak np. płaski dach, posiadanie jednej lub więcej ścian wspólnych z budynkiem (budynkami) sąsiednim ( i ), ochrona walorów architektoniczno-urbanistycznych osiedla Budziwój i okolic wzdłuz ul. Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie jakimi sa w szczególności: posiadanie przez przeważająca cześć terenów zabudowanych wartości wskaźnika powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki na poziomie ponizej 0,20 ; posiadanie przez przeważająca część zabudowy załkowitej szerokości elewacji frontowej nie przekraczajacej wartości 15 metrów, posiadanie przez przeważająca część zabudowy wysokości górnej krawedzi elewacji frontowej poniżej 4, 5 metra, posiadanie przez przeważającą część zabudowy wysokości kalenicy poniżej 8,5 metra, posiadanie przez przeważająca część zabudowy kata nachylenia dachu w zakresie 32-45 stopni, brak posiadania przez przeważającą część zabudowy ścian wspólnych z budynkami sąsiednimi;

inspirowanie oraz podejmowanie działań oraz udział w postępowaniach przed organami administracji publicznej i samorządu terytoraialnego oraz innymi instytucjami, uwzględniajac sady powszechne oraz administracyjne na rzecz ochrony elementów naturalnych środowiska, ochrony przyrody w tym ochrony gatunkowej roślin, zwierząt i grzybów, gospodarki odpadami;

podejmowanie działąń na rzecz zapewnienia zrównoważonego rozwoju osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie;

inicjowanie przedsięwzięć w zakresie niezbędnych remontów i przebudowy dróg, w tym dróg wewnętrznych ora budowy urządzeń infrastruktury technicznej,uwzględniajac odprowadzenie wód opadaowych dla obszaru osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami w tym sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi;

reprezentowanie członków Stowarzyszenia wobec organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego, innych instytucji oraz organizacji w tym osób fizycznych i prawnych;

inicjowanie działań w tym działań informacyjnych na rzecz społeczności lokalnej w sprawach istotnych dla jej funkcjonowania, integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego;

realizowanie innych, ustalonych prze Zebranie Członków Stowarzyszenia celów;

podejmowanie czynności oraz wszczynanie, udział i przyłączanie sie do postępowań mających wpływ na zapewnienie osobom niepełnosprawnym stanowisk postojowych ( na obszarze osiedla Budziwój i i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie), tj. w szczególności do postępowań dotyczacych decyzji o warunkach zabudowy, w zgodzie z brzmieniem §18 ust. 1 i ust. 2, § 20, §21 ust. 1pkt. 2, §21 ust. 2 pkt 2 obwieszczenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 kwietnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporz. Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadaćbudynki i ich usytuowanie ( Dz. U. z 9 czerwca 2022, poz 1225) wraz z późn. zm. oraz przepisów odrebnych;

przeciwdziałanie powstawniu na terenie osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie budynków niewpisujacych się harmonijnie ( tj. np. za sprawa: a) posiadania przez nie swoistych cech indywidualnych,które nie wystepują wcale lub których wystepowanie jest incydentalne w odniesieniu do zabudowy istniejacej na w/w obszarze,takich jak :płaski adch,posiadanie jednej lub wiecej ścian wspólnych z budynkiem(budynkami)sasiednimi, b) zabudowania nimi zbyt duzej powierzchni działki/terenu co przekłada się na wartość wskaźnika powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki/terenuodbiegajacego od zastanej średniej ) w istniejąca i docelową zabudowę w/w osiedla i okolic oraz oddziałujacych negatywnie na zagospodarowany teren w jakimkolwiek zakresie i w jakimkolwiek znaczeniu, wtym również poprzez zaburzenie walorów estetycznych osiedla;

aktywny udział w sprawach, zwiazanych z kształtowaniem ładu architektonicznego na terenach podlegajacych działalności Stowarzyszenia

2. Teren działania: terenem działania jest cały obszar osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpraca z organami administracji publicznej, organami samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami i podmiotami w tym organizacjami oraz osobami fizycznymi i prawnymi, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i podmiotów w tym organizacji społecznych, osób fizycznych i prawnych, udział w postepowaniach administracyjnych, przed organami administracji publicznej, samorządu terytorialnego w charakterze strony postepowania w każdej instancji i na każdym etapie postępowania, udział w postepowaniach sądowych w tym postępowaniach prowadzonych przed sądami administracyjnymikażdej instancji, w charakterze przewidzianym przez odpowiednie przepisy prawa, ustanawianie pełnomocników oraz osób reprezentujących Stowarzyszenie, organizowanie spotkań, prelekcji w zakresie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji regulaminowych celów Stowarzyszenia;

reprezentowanie mieszkańców osiedla Budziwój i okolic wzdłuż ulicy Budziwojskiej, Jana Pawła II, Chmielnej, herbowej, Magicznej, Legionistów, Pogodne Wzgórze, Karmelickiej, Tarnopolskiej, Św. Agnieszki, Podleśnej, Poselskiej, Studzianki, Ustronnej, Zakątkowej w Rzeszowie w postępowaniach administracuyjnych,dotyczacych kształtowania ładu architektonicznego na terenach podlegajacych działalności Stowarzyszenia;

występowanie do organów prowadzacych postępowanie administracyjne w przedmiocie kształtowania ładu architektonicznego na terenach podlegajacych działalności Stowarzyszenia z wnioskami o dopuszczenie Stowarzyszenia do tychże postępowań na podst. art. 31§1 pkt2 KPA;

występowanie do organów prowadzacych postępowania administracyjne w przedmiocie kształtowania ładu architektonicznego na terenach podlegajacych działalności Stowarzyszenia z wnioskami o wszczecie postępowania na podstawie art. 31§1 pkt 1 KPA;

udział w postępowaniach sadowo-administracyjnych, dotyczacych kształtowania ładu architektonicznego na terenach podlegających działalności Stowarzyszenia;

dążenie do zwiększenia (poprzez aktywny udział Stowarzyszenia) kontradyktoryjności postępowania administracyjnego oraz sadowo-administracyjnego w przedmiocie ładu architektonicznego na terenach, podlegających działalności Stowarzyszenia, a tym samym - zwiększenia prawdopodobieństwa lepszego wyjaśnienia okoliczności fakyucznych kluczowych dla sprawy i mogacych mieć wpływ na rozstrzygnięcie sprawy.

ul. Chmielna 98, 35-317 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pan Bartosz Sałaciński

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 14 maja 2020 r. Nie - - - -
38 Świadomy Obywatel Rzeszowa 24 czerwca 2020 r.

1. Cele stowarzyszenie:prowadzenie działalnosci społecznej, edukacyjnej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach na rzecz społecznosci lokalnych, rozwoju przedsiębiorczości, edukacji, rozwoju kulturalnego oraz ochrony środowiska.

2. Teren działania: cały kraj ze  szczególnym uwzględnieniem Miasta rzeszowa i okolic.


3.  Środki działania: propagowanie postaw obywatelskich, propagowanie samorzadności i demokracji, propagowanie racjonalnego planowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzeni, w szczególności w mieście Rzeszów, organizowanie przedsięwzięć społecznych, edukacyjnych i kulturalnych oraz na rzecz ochrony środowiska, działalnośc wydawniczą, finansowe, rzeczowe, informacyjne wspieranie rozwoju ekonomicznego, społecznego, w szczególności na terenie Miasta Rzeszowa i okolic, wspieranie ochrony środowiska.

Ul Niżańska 3

35-505 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Jacek Strojny

2. Pani Aneta Kardyś

3. Pan Artur Polakiewicz

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 14 czerwca 2020 r. Nie - - -
39 Bearded Villains Polish Chapter 1 lipca 2020 r.

1. Cele stowarzyszenie: wspomaganie organizacji pozytku publicznego wybranych przez Zebranie członków, przeciwdziałanie stereotypom poprzez promowanie pozytywnego wizerunku posiadaczy bbrody

2. Teren działania: terenem działania stowarzyszenia jest cała Polska

3. Środki działania: zbiórka środków finansowych podczas wydarzeń kulturalnych, sprzedaz odzieży  i akcesoriów wyprodukowanych na ten cel, licytacje pamiątek i gadżetów ufundowanych przez sponsorów

Rzeszów ul. Piłsudskiego 17/4

35-074 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Arkadiusz Przybylak

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 22 lutego 2020 r. Nie - - -
40 Zielone Płuca Osiedla Przybyszówka 27 lipca 2020 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla Przybyszówka  i okolic wzdłuż ulic: pańskiej i Słoneczny Stok w Rzeszowie    ( obręb ewidencyjny 222 Rzeszów -Przybyszówka w całości ) przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzaniem wód deszczowych oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postępowaniach mających wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania osiedla Przybyszówka i okolic wzdłuż ulic : Pańskiej i Słoneczny Stok ( obręb ewidencyjny 222 Rzeszów -Przybyszówka w całości ) w szczególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno - urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej oraz związanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie czynności inicjujacych budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej, tj. gazowniczej, elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej dla osiedla Przybyszówka i okolic wzdłuż ul. Pańskiej i Słoneczny Stok w Rzeszowie ( obręb ewidencyjny 222 Rzeszów -Przybyszówka w całości ).

2. Teren działania: obręb ewidencyjny 222 rzeszów- Przybyszówka w całości, obszar osiedla Przybyszówka i okolic wzdłuż ulic Pańskiej i Słoneczny Stok w Rzeszowie.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpraca z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, udział w postepowanich administracyjnych w charakterze strony postępowania, prowadzenie innych działań sprzyjajacych realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

ul. Pańska 60, 35-213 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Janusz Wnęk

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 16 lipca 2020 r. Nie - - - -
41 Rzeszowskie Stowarzyszenie Muzyczne 17 sierpnia 2020r.

1. Cele stowarzyszenia: wsparcie i promocja kultury, propagowanie sztuki muzycznej wsród dzieci, młodzieży, osób dorosłych, jak również lokalnej społeczności miasta Rzeszowa, upowszechnianie polskij kultury muzycznej, współdziałanie z władzami państwowymi, instytucjami muzycznymi, organizacjami społecznymi i innymi działalnościami o charakterze artystycznym w tworzeniu sprzyjajacych warunków dla dobra i rozwoju artystycznego Polski.

2. Teren działania: Cała Polska

3. Środki działania: organizowanie koncertów, konkursów, warsztatów muzycznych, artystycznych, spotkań autorskich, wykładów, odczytów, realizacje nagrań dźwiękowych i audiowizualnych, publikowanie swoich wydawnictw dxwiękowych i audiowizualnych, promowanie swoich działań w mediach, współpraca ze środkami masowego przekazu.

ul. Marii Konopnickiej 7/22, 35-211 Rzeszów

ul. Żwirki i Wigury 8, 35-036 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Bartosz Rusin

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 22 lipca 2020 r. Nie - - - -
42 Osiedle Małych Wspólnot Mieszkaniowych przy kard. Karola Wojtyły 223 A do P 30 wrzesień 2020 r

1. Cele działania: reprezentowanie przed urzędami, instytucjami i innymi organami włąścicieli nieruchomości mieszkaniowych przy ul. kard. Karola Wojtyły 223 A do P, działanie na rzecz utrzymania w należytym stanie technicznym i estetycznym nieruchomości wspólnej przy ul. kard. Karola Wojtyły 223 A do P,

2. Teren działania: miasto Rzeszów

3. Środki działania: przekazywanie wniosków i deklaracji mieszkańców związanych z bieżącym funkcjonowaniem osiedla do władz miasta rzeszowa i innych organów, wymiana informacji i doświadczeń ze społeczeństwem osiedla oraz współdziałanie z rada osiedla dzielnicy Biała Rzeszów.

ul. Jazowa 6/3

35-326 Rzeszółw

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Tadeusz Rzeszutek

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 24 września 2020 r. Nie - - - -
43 ArtCity 23 listopada 2020 r.

1. Cele działania: działalność kulturalna, skupiajaca sie głównie na wspieraniu, upowszechnianiu i promoocji twórczości artystycznej, zwiększanie świadomości spopłecznej szczególnie w zakresie kultury i sztuki oraz tematyki związaniej z przestrzenia miejską, kreowanie dialogu i wspieranie współprac międzysektorowych, międzynarodowych, ogólnopolskich i lokalnych, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, otwartego i zaangażowanego społecznie, wspieranie tkanki społkecznej i budowanie więzi międzyludzkich, przeciwdziałanie patologiom a takze wsparcie dla osób wykluczonych z uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez tworzenie mozliwości i przestrzeni do udzielania oraz angazowania się społecznego, wspieranie wolontariatu, podejmowanie działań edukacyjnych, rozwijających środowiska aktywstyczne, twórcze i artystyczne, propagowanie, realizowanie oraz wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska.

2. Teren działania: cała Polska

3. Środki działania: kreowanie i organizowanie wydarzeń kulturalnych, łączenie i wspieranie środowisk twórczych, aktywistycznych oraz lokalnych liderów, przygotowywanie publikacji o charakterze edukacyjnym i publicystycznym, organizacje warsztatów, konferencji, debat i innych działąń o charakterze szkoleniowo- rozwojowych, współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami międzynarodowymi, państowymi i samorządowymi, wyrażanie opinii i zajmowanie stanowisk nt. kierunków rozwoku kultury i polityki kulturalnej, kierunków rozwoju przestrzeni miejskiej i polityki miejskiej.

ul. Cegielniana 18D/28

35-310 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pan Maciej Staszewski - Prezes Zarządu

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała nr 2/2020 z dnia 14 listopada 2020 r. Nie - - -
44. Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Podokręgu Rzeszów "Gwizdek" 7 grudnia 2020r

1. Cele działania: rozwój i upowszechnianie sportu, a w szcególności popularyzacja Przepisów Gry w Piłkę Nozną, podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu Przepisów Gry w Piłkę  Nożna sędziów, zawodników, kibiców, uczniów, studentów oraz innych grup zainteresowanych ta dyscypliną sportu, popularyzacja wiedzy związanej z działalnpścią klubów sportowych, związków sportowych, polskich związków sportowych, zasadami działania ich organów, formami współpracy z instytucjami rządowymi i samorzadowymi, statusem prawnym sedziów, zawodników, i trenerów oraz innych osób związanych z działalnością sportowa, umacnianie niezależności i niezawisłości sedziów piłkarskich oraz troska o poszanowanie ich pracy i autorytetu, integrowanie środowiska sędziowskiegooraz budowanie korzystnego wizerunku organizacji sędziowskiej poprzez organizowanie i uczestnictwo w projektach sportowych oraz kurturalnych realizowanych zgodnie z zasadmi Stowarzyszenia, pozyskiwanie środków finansowych i przeznaczanie ich na prowadzenie działalności regulaminowej Stowarzyszenia, reprezentowanie interesów podkarpackiego środowiska  sędziowskiego, współpraca z krajowymi i miedzynarodowymi organizacjami piłkarskimi i sędziowskimi, podnoszenie poziomu prowadzenia zawodów sportowych przez sędziów piłkarskich, przez stosowanie najnowszych rozwiązań technicznych, zachęcanie do przystąpienia do organizacji sędziowskiej, czynne uczestictwo w zawodach piłki nożnej, przeciwdziałanie przemocy i propagowanie bezpiecznego uczestnictwa w meczach piłki nożnej oraz wspieranie zwiększenia bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, promowanie sportu dla wszystkich, edukacja i promocja czystego sportu ( zwalczanie dopingu ), inicjowanie i wspieranie aktywnego udziału w życviu społeczno-sportowo-rekreacyjnym lokalnej społeczności, promowanie zasad Stowarzyszenia, w szcególności poprzez powiększanie grona członków Stowarzyszenia, działalność charytatywna, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, promocja i organizacja wolontariatu.

2. Teren działania: teren rzeczypospolitej Polskiej, ze szcególnym uwzględnieniem Rzeszowa i województwa podkarpackiego.

3. Środki działania: czynny udział w życiu publicznym, organizowanie zajęć szkoleniowych, kursów, warsztatów doszkalających, konferencji, prelekcji, pokazów, paneli dyskusyjnych oraz udział w takich wydarzeniach, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności sędziowskich poprzes prowadzenie szkoleń, uczestniczenie w akcjach charytatywnych, współpracę z innymi instytucjami i podmiotami oraz organami administarcji publicznej, organizowanie imprez lokalnych, krajowych i międzynarodowych, organizowanie spotkań z wybitnymi sedziami i osobami ze swiata sportu, prowadzenie działalności integrujacaej środowisko sedziów piłki noznej, w tym organizacja turniejów piłkarskich i spotkań towarzyskich z udziałem tych sędziów, organizowanie akcji promocyjnych propagujacych sedziowanie, sport i piłkę nożną, turniejów zespołów amatorskich, w tym meczów piłki noznej, a nadto festynów i imprez rekreacyjnych, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz postawy fair play, inicjowanie przedsięwzięć majacych na celu walke z uzależnieniami, wspólprace ze środkami masowego przsekazu, prowadzenie innych działąń służących realizacji celów regulaminowych Stowarzyszenia , zdobywanie środków finansowych i materialnych służących realizacji celów regulaminowych.

ul. Okulickiego 18, 35-206 Rzeszów

ul. Krośnieńska 26/15, 35-505 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Prezes Zarządu - Pan Andrzej Zwierzchowski

Sekretarz zarządu- Pan Paweł Mokrzycki

Sekretarz zarządu- Pan Krzysztof Bomba

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała nr 2/2020 z dnia 27 listopada 2020 r. Nie
45. Stowarzyszenie Pacjentów Onkologicznych 18 stycznia 2021 r.

1. Cele działania:pomoc społeczna- pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodziń i osób, wsparcie ekonomiczne i rzeczowe osób potrzebujących, wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem oraz niepełnosprawnych, promocja zdrowego stylu życia, ochrona i promocja zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom spoęcznym, działąnie na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego, promocja zatrudnienia i aktywizacja osób pozostających bez pracy oraz zagrożonych utratą miejsca pracy, działalność w zakresie edukacji, kultury, sportu, turystyki, promocja i organizacja wolontariatu, działalność proekologiczna, ochrona zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego, działalność szkoleniowa , wydawnicza i doradcza, promocja i wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości, rozwijanie i upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, historii, tradycji, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

2. Teren działania: Województwo Podkarpackie

3. Środki działania: ukazanie możliwości rozwoju osobistego, tworzenie nowych uczących się społecznoścfi opartych na wkładzie osobowym swoich członków, propagowanie i wspieranie wszelkich form kształcdenia ludzi w średnim starszym wieku, wspieranie aktywnego i zdrowego stylu życia, podejmowanie i wzpieranie działań w zakresie upowszechniania profilaktyki zdrowotnej, aktywizacje sportowo rekreacyjną i rehabilitacyjną, umożliwianie i ułatwianie dostepu do nowoczesnej anuki i techniki, inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, propagowanie i wspieranie wszelkich form kształcenia ludzi w średnim i starszym wieku, prowadzenie działalności wydawniczej na różnych nosnikachbezpłatne ulotki i broszury informacyjne ), wprowadzanie i propagowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w nauce i w życiu codziennym oraz ogólnie pojetych kontaktach i komunikacji, organizacje bezpłatnych warsztatów, szkoleń, wykładów, seminariów, prelekcji, sympozjów, konferencji oraz innych form wsparcia, prowadzenie bezpłatnej działalności edukacyjnej i szkoleniowej oraz doskonalenia zawodowego w stosunku do osób i grup, kturych wiedza, praca i zaangażowanie moga być przydatne do realizacji celów statutowych stowarzyszenia, a w szczególności członków stowarzyszenia oraz wolontariuszy, organizacje punktów edukacyjno-informacyjnych, organizację imprez kulturalnych, wycieczek sportowych, wymian miedzynarodowych oraz wymian międzykulturowych w ramach działań nieodpłatnych, pozyskiwanie środków finansowych oraz rzeczowych od instytucji krajowych i zagranicznych firm oraz osób fizycznych i prawnych na realizację celów stowarzyszenia, pozyskiwanie wolontariuszy do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi, długotrwale i przewlekle chorymi oraz propagowanie idei wolontariatu w zakresie celów stowarzyszenia, stworzenie oraz prowadzenie strony internetowej, współpracę z mediami,m prowadzenie działań informacyjnych, reklamowych i promujących stowarzyszenie, inne działania sprzyjajace realizacji celów stowarzyszenia.

ul. Rejtana 10A

35-310 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia :

Pan Ryszard Pępek

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 11 stycznia 2021 r. Nie
46 Akademia Brazylijskiego Jiu-Jitsu Ralph Gracie Polska 26 stycznia 2021 r.

1. Cele działania: promocja aktywnych form ruchu wśród lokalnej społeczności, promocja Miasta i Gminy rzeszów oraz Powiatu Rzeszpwskiego, aktywna współpraca z lokalnymi władzami i instytucjami na rzecz rozwoju bazy sportowej, rekreacyjnej i turystycznej, współpraca z lokalnymi instytucjami o charakterze sportowym, organizowanie imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, organizowanie wyjazdów oraz udział w różnego rodzaju imprezach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, prowadzenie aktywnej działalności na rzecz promocji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wspieranie najbardziej utalentowanych lokalnych zawodników w dalszym rozwoju sportowym.

2. Teren działania: Cała Polska

3. Środki działania: organizacja szkolenia sportowego w zakresie ju-jitsu oraz brazylijskiego jiu-jitsu, organizowanie i prowadzenie sportowego współzawodnictwaprofesjonalnego, w tym uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, organizacje współzawodnictwa sportowego, zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych, szkolenie oraz doskonalenie kadr trenersko-instruktorskich, organizowanie szkolenia i wypoczynku dzieci i młodzieży na obozach sportowych, przygotowanie zawodników do udziału w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, realizowanie zadań w zakresie kultury fizycznej, zdrowotnej i edukacji zlecanych przez władze państwowe i samorządowe różnego szczebla.

ul. Piłsudzkiego 34 A 35-001 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Wojciech Bąk

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Ucwała z dnia 29 grudnia 2020 r. Nie
47 Świadomy Obywatel Rzeszowa ulic Koło i Kwiatkowskiego 27 stycznia 2021 r.

1. Cele działania: prowadzenie działalności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach na rzecz społeczności lokalnych, rozwoju przedsiębiorczości, edukacji, rozwoju kulturalnego oraz ochrony środowiska.

2. Teren działania: cały kraj ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Rzeszowa i okolic.

3. Środki działania: propagowanie postaw obywatelskich, samorządności i demokracji, propagowanie racjonalnego planowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzeni, w szcególności w mieście Rzeszów, organizowanie przedsięwzięć społecznych, edukacyjnych i kulturalnych oraz na rzecz ochrony środowiska, działalność wydawniczą, finansowe, rzeczowe, informacyjne wspieranie rozwoju ekonomicznego, społecznego w szczególności na terenie Miasta Rzeszowa i okolic, wspieranie ochrony środowiska.

ul. Koło 5b

35-312 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pan Bogdan Śmigiel

Pan Henryk Gabryk

Pani Hanna Chruściel

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 16 stcznia 2021 r Nie

Uchwała z dnia 2.01.2024 r o rozwiazniu stowarzyszenia.

12 luty 2024 r - zakończenie likwidacjii stowarzyszenia.

Stowarzyszenie w stanie likwidacji:

Likwidator stowarzyszenia Pan Bogdan Śmigiel

Dnia 13 lutego 2024 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
48 Stowarzyszenie o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim SALWA 8 luty 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: popularyzowanie wiedzy z dziedziny strzelectwa, sportów strzeleckich i kolekcjonerstwa broni palnej, promocja i popieranie strzelectwa oraz kolekcjonowanie broni palnej, zrzeszanie osób interesujacych sie strzelectwem i kolekcjonowaniem broni palnej, organizowanie imprez strzeleckich oraz imprez kolekcjonerskich, udział w imprezach o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim, upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronno0ści państwa, dokumentowanie zrzeszonym:członkostwa w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim.

2. Teren działania:obszar Rzeczypospolitej Polskiej, na terenach miejskich i wiejskich a takze za granicą.

3. Środki działania: organizuje szkolenia i kursy strzeleckie, imprezy o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim, a także udział w imprezach organizowanych przez powołane do tego organizacje, propagowanie wśród społeczeństwa postawy zwiazanej z rozwojem i popularyzacją stzrelectwa, a także postawy moralne i patriotyczne, prowadzi prace wychowawczą wśród swoich członków i w tym zakresie współpracuje z organizacjami o tym samym charakterze, w razie potrzeby wydaje materiały szkoleniowe, biulatyny informacyjne oraz inne materiały propagandowe, utzrymuje i rozbudowuje obiekty i urządzenia uzytkowane przez stowarzyszenie, podejmuje działania i przedsięwzięcia dla realizacji regulaminowych celów, propagowanie postaw związanych z rozwojem i popularyzacja stzrelectwa, a także postaw moralnych i patriotycznych wśród członków Stowarzyszenia oraz społeczności lokalnej, obejmuje działalnościa strzelecka jak największą liczbe członków w szczególnosci sympatyków broni palnej, sportowej i strzelectwa oraz stwarzanie wśród nich atmosfery koleżeństwa i współdziałania, podnosi poziom sportowy zawodników oraz wszechstronnie przygotowanie ich do osiagania jak najlepszych wyników, propaguje szeroko pojmowany sport i rekreacje, rozpowszechnia i propaguje materiały szkoleniowe na temat stzrezlectwa, inicjuje i prowadzi integrację w ramach działalnosci Stowarzyszenia, prowadzi działalność charytatywna naukę, edukację, oświatę i wychowanie, propaguję ochronę i promocje zdrowia, prowadzi działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, prowadzi działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, propaguje rozwój społeczeństwa obywatelskiego  i aktywność społeczna obywateli, organizuje zajęcia szkoleniowe, wypoczynkowe i obozy.

ul. Strażacka 25F/3, 35-312 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pan Dawid Żak

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała nr 2/2021 z dnia 29 stcznia 2021 r Nie - - - -
49 Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe Przyjaźń 9 luty 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: wspioeranie rozwoju, edukacji,oświaty, kultury i wychowania, wspieranie i promowanie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, wspieranie wypoczynku  dzieci i młodzieży, upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki, upowszechnianie i propagowanie kultury narodu polskiego i regionu, sprzyjanie szerokiemu rozwojowi kontaktów oraz przyjaźni pomiedzy obywatelami polskimi i innymi narodowościami.

2. Teren działania: obszar rzeczypospolitej Polskiej

3. Środki działania: organizacja i prowadzeie różnych form edukacyjnych oraz działalności naukowej, kulturalnej i artystycznej, organizację wydarzeń artystycznych, konkursów, festiwali, koncertów, działalność edukacyjna i doradczą w różnej formie, włącznie z prowadzeniem szkoleń, konferencji, kursów, warsztatów, seminariów, odczytów, sesji naukowych, wykładów, spotkań i innych imprez, które służą wymianie informacji, kształceniu i integracji, prowadzenie działalności oświatowej, kulturalnej i wydawniczej, propagowanie nowych form pedagogicznych i dydaktycznych, organizacja wolnego czasu dzieci i młodzieży, realizacja prac zleconych przez organizacje i instytucję, współdziałanie z władzami, instytucjami, organizacjami oraz osobami fizycznymi w kraju i za granicą zainteresowanymi działalnościa stowarzyszenia, podejmowanie działalń na rzecz pozyskiwania środków finansowych, dotacji i darowizn, poradnictwo specjalistyczne w tym m. in. metodyczne, zawodowe i inne, przygotowanie i realizację autorskich programów, artystyczna działalnośc twórcza, zdobywanie materialnego i moralnego wsparcia osób i instytucji, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacjo regulaminowych celów Stowarzyszenia.

ul. Słocińska 217 c 35-330 Rzeszów

Przedstaswiciel Stowarzyszenia :

Pani Aneta Michno

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała nr 2/2021 z dnia 20 stycznia 2021 r. Nie Likwidator Stowarzyszenia : Pani Anata Michno
50 Fabryka Inicjatyw Podkarpackich 10 luty 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: organizowanie i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z Robotyki i Cyberbezpieczeństwa, działanie na rzecz edukacji Robotyki i Cyberbezpieczeństwa, nauki, kultury, edukacji, oświaty, wychowania, ekologii, edukacji cyfrowej, rozwoju przedsiębiorczości w regionie, prowadzenie wykładów, kursów, szkoleń, konferencji, spotkań, paneli dyskusyjnych, działania na rzecz edukacji elektronicznej i cyfryzacji, bezpieczeństwa systemów informacyjnych, krzewienie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz promowanie zasad i praktyk, które zapewniają poufność, integralność, niezaprzeczalność i dostępność zasobów informacyjnych a także promowanie i rozwój swoich członków poprzez podnoszenie ich umiejętności zawodowych związanych z ochrona systemów informacyjnych, a w szczególności poprzez: dostarczanie wiedzy zwiazanej z tematyką szeroko pojetego bezpieczeństwa systemów informacyjnych, edukację i promowanie standardów dotyczących bezpieczeństwa systemó informacyjnych, propagowanie wykorzystania nowoczesnych technologii w życiu codziennym, propagowanie inicjatyw lokalnych, aktywizacji życia osób starszych,  aktywny udział w życiu kulturalno-społecznościowym regionu między innymi poprzez organizowanie imprez okolicznościowych, promowanie i wspierania działań w zakresie sportu oraz kultury i edukacji, organizowanie i udział w imprezach promujacych region, wspieranie i promowanie innowacyjnych kierunków, matematyki, informatyki i robotyki oraz cyberbezpieczeństwa, prowadzenie działalności wydawniczej w zakresie realizacji celów regulaminowych, ze szczególnym uwzględnieniem książek elektronicznych ( e-buków ).

2. Teren działania: Miasto Rzeszów

3. Środki działania: prowadzenie działalności promujacej oświate, edukację, cyberbezpieczeństwo, kulture, turystykę, sport, organizowanie kursów, wystaw, pokazów, festynów, odczytów, dyskusji i sympozjów,organizację warsztatów, spotkań, szkoleń w celu umożliwienia poszerzenia wiedzy i wymiany poglądów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemó informatycznych oraz robotyki, działania na rzecz zwiększania aktywoności gospodarczej, społecznej w województwie podkarpackim i pozostałym obszarze rzeczypospolitej poprzez promocję i propagowanie mikro i małaych przedsiębiorstw i innych przedsięwzięć gospodarczych  organizowanych przez bezrobotnych lub dających im zatrudnienie w celu rozwoju gospodarczego regionu i likwidacji w ten sposób bezrobocia oraz inne działania zmierzajace do aktywności społecznej mieszkańców, prowadzenie działalności informacyjnej, promocyjnej, szkoleniowej, badawczej i wydawniczej służącej realizacji celów regulaminowych, , współpracę z władzami samorzadowymi, rządowymi i organizacjami pozarządowymi w zakresie wymienionym w celach działania stowarzyszenia, prowadzenie działalności promujacej oświatę, edukację, cyberbezpieczeństwo, kulturę, turystykę, sport i rekreację oraz ochrone zabytków, ochrone środowiska, zarządzanie i kierowanie projektami w zakresię realizacji celów regulaminowych.

ul. Starzyńskiego 1/49 35-508 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pan Rafał Dudzic

Pani Ewelina Dudzic

Pani Justyna Dziura

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 8 lutego 2021 r. Nie
51. Stowarzyszenie Bieszczadzka Bachata 22 luty 2021 r.

1.Cele stowarzyszenia: promocja i ochrona zdrowia ( fizycznego i psychicznego ) poprzez aktywność fizyczną w formie tańca ze szczególnym uwzględnieniem : bachaty, kizomby i salsy,aktywizacja fizyczna społeczności lokalnej Podkarpacia poprzez promowanie tańcó latynoskich, integracja Podkarpackich środowisk tanecznych ze szczególnym uwzględnieniem środowisk skupiajacych się wokół tańców latynoskich: bachata, kizomba, salsa, działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn oraz budowanie wzajemnych relacji bez przemocy poprzez kultywowanie kultury tańca ze szczególnym uwzględnieniem tańców latynoskich: bachata, kizomba, salsa aktywizacja społeczna środowisk tanecznych, propagowanie Podkarpacia ze szczególnym uwzględnieniem Rzeszowa i Bieszczadów jako miejsc przyjaznych kulturze tańca, promowanie środowisk, szkół tańca, inicjatyw społecznych funkcjonujących wokół tańców latynoskich, propagowanie tańca ze szczególnym uwzględnieniem bachaty, kizomby i salsy jako sposobu na radzenie sobie z codziennym stresem i konstruktywnym rozładowaniem napięć związanych z trudnymi okolicznościami życiowymi ( problemy zawodowe, pandemia, problemy osobiste). przeciwdziałanie marginalizacji społecznej i patologiom społecznym ( agresja, przemoc, alkoholizm, narkomania ) poprzez organizowanie czasu wolnego i aktywności wokół tańca .

2. Teren działania: Cała Polska

3 Środki działania: organizowanie wydarzeń i inicjatyw okolicznościowych w ramach których praktykowane są tańce latynoskie ze szczególnym uwzględnieniem bachty, kizomby i salsy na terenie województwa Podkarpackiego głównie w okolicach Rzeszowa oraz turystycznych regionów Bieszczad, prowadzenie stron internetowych oraz profili na portalach społecznościowych promujacych inicjatywy bachatowe, kizomba i salsowe, organizowanie wydarzeń integracyjnych zrzeszających osoby aktywne praktykujące tańce latynoskie: bachata, kizomba i salsa, inicjowanie i zachęcanie młodzieży, seniorów i innych mieszkańców Podkarpacia i Polski do aktywności fizycznej poprzez taniec latynoski, realizacja programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania marginalizacji społecznej i patologiom społecznym, wykorzystując tańce latynoskie, organizowanie warsztatów, zajęć edukacyjnych z zakresu tańcó latynoskicj dla wszelkich grup społecznych z terenu Podkarpacia i Polski, realizowanie grantów i projektów edukacyjnych, integracyjnych i profilaktycznych z wykorzystaniem zajęć tanecznych w ramach lokalnych i krajowych dotacji i konkursów.

ul. Kosynierów 18/25,35-202 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pan Daniel Mróz

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 14 lutego 2021 r. Nie
52. Volley Rzeszów 24 luty 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: działanie na rzecz podnoszenia sprawności fizycznej członków stowarzyszenia, popularyzowanie zdrowego trybu życia wśród społeczeństwa, promocja siatkówki na wszystkich jej płaszczyznach.

2. Teren działania: województwo podkarpackie.

3. Środki działania: organizowanie imprez sportowych, spotkań, treningów, meczy, obozów sportowo-rekreacyjnych, uczestnictwo w imprezach sportowych, współpraca z osobami i instytucjami o podobnych celach działania, wspieranie działań zmierzających do popularyzacji siatkówki w regionie, inne działania realizujace cele statutowe.

ul. Kameliowa 47, 35-212 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Paweł Kuźniar

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 18 lutego 2021 r Nie
53. Klub Sportowy Kettlebell Rzeszów 22 kwietnia 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: treningi zawodników, szkolenia, warsztaty, organizacja zgrupowań zawodników, uczestnictwo w zawodach sportowych krajowych i międzynarodowych, promowanie sportu odważnikowego w Polsce.

2. Teren działania: cała Polska

3. Środki działąnia: uczestnictwo w zawodach krajowych, międzynarodowych oraz na poziomie reprezentacyjnycm, szkolenie nowych zawodników, podnoszenie umiejętności, doskonalenie warsztatu kompetencji sportowych poprzez treningi, specjalistyczne warsztaty, szkolenia, eventy/ imprezy sportowe, obozy sportowe, zgrupowania, promowanie aktywności fizycznej sportowej i rekreacyjnej, zachecanie do aktywnego i zdrowego trybu życia.

ul. Hanasiewicza 19, 35-103 Rzeszów

Zarzad Stowarzyszenia:

1. Pani Aneta Przepióra - Prezes

2. Pan Andrzej Jodłowski - Wiceprezes

3. Pani Dorota Kwietniewska - Sekretarz

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała nr 2/2021 z 19.04.2021 Nie - - - -
54 BILU-SPORT-BAMBINI Aktywni cały rok 14 maja 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: krzewienie fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania stowarzyszenia oraz wychowywanie członków poprzez kulturę fizyczną i sport, wychowywanie obywatelskie członków w otwartości i wolności, w duchu tolerancji i wzajemnego poszanowania oraz rozwijanie umiejętności współpracy członków w realizacji wspólnych celów, upowszechnianie i rozwijanie wśród członków oraz ich rodzin specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie różnych form aktywności fizycznej oraz wielu dyscyplin sportowych, promowanie rekreacji oraz walorów turystyki kwalifikowanej, poprzez organizację jedno lub wielodniowych wycieczek turystycznych, a także obozów  sportowo-rekreacyjnych, umożliwianie zaprezentowania przez członków stowarzyszenia nabytej wiedzy i umiejętności w zawodach sportowych, planowanie, organizowanie i zarzadzanie zawodami sportowymi, które maja wpływ na rozwój fizyczny, zdrowie i jakość życia członków stowarzyszenia oraz polskiego społeczeństwa, prowadzenie działalności reklamowej i szkoleniowej majacej bezpośredni wpływ na rozwój aktywności fizycznej członków oraz polskiego społeczeństwa, nawiązywanie współpracy z władzami lokalnymi, podmiotami gospodarczymi, innymi instytucjami pożytku publicznego oraz Ministerstwem Sportu, w celu realizacji założeń regulaminu, nawiązywanie współpracy z dysponentami obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, w celu ich wynajęcia lub wydzierżawienia do realizacji założeń regulaminu, pozyskiwanie sprzętu sportowego oraz wszelkich materiałów potrzebnych do organizacji i realizacji zajęć i zawodó sportowych, gromadzenie funduszy i środków w celu finansowania założeń regulaminu stowarzyszenia, podejmowanie działąń na rzecz ochrony środowiska naturalnego, samodzielnie jak we spółpracy z innymi organizacjami, upowszechnianie wiedzy dotyczącej współczesnych form komunikacji, publiakcji, prowadzenie akcji informacyjnych oraz współpracy ze środkami masowego przekazu ze szczególnym uwzględnieniem internetu.

2. Teren działąnia: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: wspóldziałanie z władzami sportowymi, państwowymi i samorządowymi w celu zapewnienia stowarzyszeniu właściwych watunków do prowadzenia szkoleń, uprawiania sportu, rekreacji i turystyki, uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi lokalnej, krajowej i międzynarodowej, organizowanie zawodów, imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych z udziałem członków, prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej oraz informacyjno-promocyjnej dla członków stowarzyszenia, nawiązywanie współpracy z innymi organizacjami o zbliżonych celach z Polski i zagranicy, prowadzenie zjęć i współpraca z organizacjami, osobami fizycznymi i prawnymi prowadzącymi zajęcia rehabilitacyjne oraz turystykę integracyjną dla osób niepełnosprawnych, z orzeczeniem  i opiniami, nabywanie i utzrymywanie we właściwym stanie sprzętu i wyposażenia służącego działalności stowarzyszenia, współpracę z władzami samorządowymi, państwowymi, Akademiami Wychowania Fizycznego, organizacjami i związkami sportowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu oraz innymi organizacjami stawiającymi sobie podobne cele.

ul. Wita Stwosza 38, 35-113 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Maciej Biliński

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty                    2 marca 2021 r. Nie
55 MG 1 września 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie wśród dzieci i młodzieży techniki przemysłu skórzanego, propagowanie wśród dzieci i młodzieży sportów strzeleckich.

2 Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: pomoc przy tworzeniu i funkcjonowaniu Muzeum Przemysłu Skórzanego, pomoc przy tworzeniu i obsłudze stzrelnicy sportowej.

ul. Debicka 367, 35-213 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:  

Pan Andrzej Ozga

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjety  7 sierpnia 2021 r. Nie - - - -
56 Inicjatywa Wolność 7 września 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie wartości takich jak wolność, własność i sprawiedliwość, wspieranie inicjatyw rodziców majace na celu wychowywanie dzieci według własnych przekonań i światopoglądu, przeciwdziałanie niszczeniu tradycji narodowych i zycia kosztem przyszłych pokoleń narodu, edukowanie z zakresu zasad ekonomii na poziomie jednostki, rodziny, miasta, państwa, budowa świadomości lokalnej, gospodarki, biznesu, tradycji regionalnej oraz transparentności działań samorządu, w tym działąnia na rzecz swobodnego dostepu do informacji publicznej, propagowanie etyki życia publicznego i aktywności służących przeciwdziałaniu korupcji, wspomaganie lokalnego rozwoju gospodarczego, działalność edukacyjna, kulturalna i wychowawcza, realizację projektów i podejmowanie przedsięwzięć z obszrau aktywności społecznej, wspomaganie inicjatyw organizacji nieformalnych i osób prywatnych w zakresie zgodnym z ideami wolnościowymi, działalność na rzecz poprawy standardów opieki okołoporodowej.

2. Teren działania: województwo Podkarpackie.

3. Środki działania: organizowanie konferencji, seminariów, szkoleń, wykładów, pogadanek, paneli dyskusyjnych, zgromadzeń oraz innych wydarzeń wpisujących się w zakres celów Stowarzyszenia, organizowanie konferencji prasowych o tematyce zgodnej z celami Stowarzyszenia, prowadzenie działalności wydawniczej na różnych nośnikach ( bezpłatne ulotki i broszury informacyjne), podejmowanie współpracy z organami samorządu i jednostek administracji publicznej, państwowymi, sektorem gospodarczym, organizacjami społecznymi, partiami, osobami oraz mediami w zakresie realizacji celów Stowarzyszenia, współpracę z osobami i organizacjami, których cele są zbieżne z celami Stowarzyszenia, prowadzenie działalności informacyjno-promocyjnej, wyrażanie opinii w sprawach publicznych oraz czynny udział w zyciu publicznym i kulturalnym, wtym również występowanie z petycjami i wnioskami do właściwych organów administracji, monitorowanie podmiotów publicznych i innych otrzymujących środki publiczne, pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych i rzeczowych, stworzenie oraz prowadzenie strony internetowej, prowadzenie działań informacyjnych, reklamowych i promujących Stowarzyszenia, inne działania sprzyjające realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

ul. Grodzisko 1a/4, 35-060 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

  Pani Joanna Suska

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty 19 sierpnia 2021 r. Nie - Likwidator Stowarzyszenia : Pani Joanna Suska - Dnia 14 grudnia 2022 r. Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
57 Stowarzyszenie Kultura Sceniczna 28 wrzesnia 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie i praezentacja polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzoej, upowszechnianie polskiej i światowej kultury muzycznej, działalność  twórcza, sceniczna, rozrywkowa, działalnośc kabaretowa, inspirowanie i realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, współpraca z amatorskimi i zawodowymi instytucjami artystycznymi, integrowanie środowiska miłośników muzyki ( w tym instytucji i osób fizycznych ) zajmujących się upowszechnianiem kultury muzycznej, utrzymywanie kontaktów z innymi organizacjami i instytucjami kultury, prowadzenie działalności publicznej, wspóldziałąnie z władzami państwowymi i instytucjami artystycznymi w tworzeniu sprzyjających warunków dla dobra i rozwoju artystycznego, wspólpraca z polskimi i zagranicznymi instytucjami państwowymi, organizacjami społecznymi i pozarządowymi prowadzącymi działalność kulturalna w zakresie promocji kultury muzycznej, współpraca ze szkołami artystycznymi, wydziałami artystycznymi wyższych uczelni ( muzycznymi, plastycznymi ) w podejmowaniu działań o charakterze artystycznym - wspólne organizowanie recitali i wystaw artystycznych, działalność edukacyjna w kształtowaniu dobrych gustów artystycznych.

2. Teren działąnia: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: prezentowanie piosenki polskiej n ascenie, organizowanie koncertów, warsztatów muzycznych i plastycznych, organizacje konkursów piosenki polskiej i zagranicznej, działalność twórxcza i artstyczna w dziedzinie muzyki, teatru, kabaretu, plastyki i fotografii, opracowanie historii polskij muzyki rozrywkowej i jazzowej, realizację nagrań dźwiękowych i audiowizualnych, publikowanie swoich wydawnictw dżwiękowych i audiowizualnych, promowanie swoich działań w mediach, współpraca ze środkami masowego przekazu, wykorzystanie mediów uczelnianych ( rozgłośni, stacji TV, wydawnictw ) w propagowaniu wartości muzyki.

ul. Żwirki i Wigury 8B/31, 35-036 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Stanisław Gargas

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Regulamin przyjęty uchwała z dnia 22 września 2021 r. Nie - - - -
58.

Akro  Dzieciaki

(poprzednia nazwa Akro-Dzieciaki)

3 listopada 2021 r.

8.05.2024             ( zm. w rubrykach 2, 4,8 )

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie oraz rozwijanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych świadomości dotyczacej zalet płynących z aktywności fizycznej, wspieranie zdrowia fizycznego i psychicznego u dzieci, młodzieży i dorosłych w zwalczaniu skutków pandemii COVID 19, organizacja wydarzeń sportowych w tym zawodów i turniejów z elementami współzawodnictwa, propagowanie wiedzy dotyczącej arkanów akrobatyki i gimnastyki sportowej oraz w tym zakresie organizowanie szkoleń , kursów  i preelekcji, organizacja treningów indywidualnych dla uzdolnionych ruchowo dzieci i młodzieży, wsparcie mentalne i dydaktyczne dla zawodników, organizowanie funduszy i warunków lokalowych potrzebnych do organizacji wydarzeń sportowych oraz treningówn zmierzających do rozwoju aktywności fizycznej, organizowanie zajęć motorycznych przygotowujących do zajęć akrobatycznych.

2. Teren działąnia: Obszar województwa podkarpackiego, a w szczególności teren miasta Rzeszowa.

3. Środki działania: organizowanie zajęć i treningów sportowych na terenie Szkół Podstawowych na terenie województwa podkarpackiego, podejmowanie działań promocyjnych na rzecz szerzenia wiedzy dotyczącej akrobatyki na terenie województwa podkarpackiego, branie udziału w turniejach oraz zawodach sportowych.

ul. Ułanów 10/52, 35- 308 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pani Marta Maria Kogut

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne

Regulamin przyjęty uchwała z dnia  11 października 2021 r.

Zmiana regulaminu przyjęta uchwałą z dnia 6.05.2024 nr 2/2024

Nie - - - -
59. #Działamy 15 listopada 2021 r.

1. Cele stowarzyszemia: działalność samorzadowa, działalność kulturalno-historyczna, działalność pro obywatelska, działalność edukacyjna/informacyjna, współpraca z administracja publiczną, współpraca z innymi staowarzyszeniami/organizacjami pozarządowymi, współpraca z dmomami kultury na terenie Miasta rzeszowa.

2. Teren działania: Miasto Rzeszów.

3. Środki działania: branie czynnego udziału w życiu samorządowym miasta poprzez udział w debacie publicznej jak również podejmowanie bądź wspieranie inicjatyw na rzezcz poprawy jakości życia obywateli na terenie Miasta Rzeszowa, organizacja, współorganizacja, koordynacja wydarzeń kulturalnych i historycznych związanych z Miastem Rzeszów, budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez organizowanie otwartych debat z udziałem samorządowców, parlamentarzystów, ruchów miejskich oraz innych formalnych i nieformalnych organizacji pozarzadowych a także angażowanie miesdzkańców Rzeszowa w działania na rzecz funkcjonowania ich w życiu społecznym miasta.

ul. gen. Kazimierza Pułaskiego 7/301, 35-011 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pan Michał Sowa

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Regulamin przyjęty uchwałą z dnia 25 października 2021 r. Nie - - - -
60. Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji Dzieci, Młodzieży i Wsparcia Przedsiębiorczości Imienia Mely i Józefa Sarah - SMILE 24 listopada 2021 r.

1. Cele stowarzyszenia: działanie na rzecz dzieci i młodzieży przez udzielanie pomocy w zakresie edukacji. przez stworzenie programów edukacyjnych, kursów, szkoleń, warsztatów i wdrażania tych osób do aktywnego życia społecznego i zawodowego, podnoszenie kwalifikacji i upowszechnianie wiedzy biznesowej, działalność edukacyjna w zakresie przedsiębiorczości, zrzeszanie osób kończacych edukację szkolną i umozliwienie im rozpoczęcia drogi zawodowej, również w postaci fundowanych stypendiów stażowych w Polsce, Republice Filipin i innych Państwach w zależności od potrzeb oraz możliwości stowarzyszenia, propagowanie zasad tolerancji i wzajemnego szacunku wobec dzieci i młodzieży oraz ich szacunku do osób starszych, współpraca i kontakty z organizacjami oświatowo - wychowawczymi oraz szkołami w tym również ze szkołami wyższymi w celu wymainy edukacyjnej dzieci i młodzieży z Polski i Republiki Filipin oraz innych Państw, rozwijanie kontaktów ze środowiskiem lokalnym, międzynarodowuym, kształtowanie różnorodnych form wspólpracy mających na celu rozwój wszechstronnej edukacji wśród dzieci i młodzieży, działalnośc na rzecz wypoczynku i rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa, działalność charytatywna oraz promocja i organizacja wolontaritu, działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju swiadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej z poszanowaniem tardycji narodowych innych Państw, udzielanie wsparcia osobom zagrozonym wykluczeniem społecznym oraz przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji ze względu na wiek, niepełnosprawność, religię, narodowość, kolor skóry, status materialny, poglądy polityczne, wykształcenie czy pochodzenie, działalnośc wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiebiorczości, działalność wspomagajaca rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechniania i wdrazania nowych rozwiazań technicznych w praktyce gospodarczej, promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolenieniem z pracy, działalność wspomagajaca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz międzynarodowych, ktywną promocję firm i społecznej odpowiedziałności biznesu, oraz propagowanie postaw etycznych,.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska. Dla realizacji celów regulaminowych Stowarzyszenie moze prowadzić działania poza granicami kraju na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa w szczególności w republice Filipin i współpracować z innymi organizacjami non profit posiadajacymi zbiezne założenia swojej działalności.

3. Środki działania: organizowanie warsztatów twórczych, w szcególności zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych, filmowych oraz sportowych i innych działań edukacyjnych, propagowanie i organizowanie wymiany międzykulturowej, m.in. poprzez organizowanie wyjazdów i warsztatów, pozafinansowe wspieranie rodzin osób, będących w trudnej sytuacji życiowej, współpraca i wzajemna pomoc członków Stowarzyszenia, wspólpraca z osobami i instytucjami w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczenia w dziedzinie opieki, edukacji , przediębiorczości, nawiazywanie współpracy z instytucjami, szkołami i organizacjami społecznymi, stworzenie i realizację kampanii społecznych, organizowanie konkursów i olimpiad tematycznych i innych o charakterze edukacyjnym, wydawanie nieodpłatnych czasopism , broszur, artykułów i innych wydawnictw związnaych z celami Stowarzyszenia, nawiązywanie współpracy z innymi podmiotami o zblizonych celach regulaminowych, wymiana i edukacja kulturalna,.

ul. 3 Maja 13, 35-030 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia :

Pan Michał Ura

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
regulamin przyjęty uchwałą  Nr 2/2021  z dnia 14 lipca 2021 Nie - - - -
61 Misja Słowo Życia

14 stycznia 2022 r.

20 czerwca 2024 r. ( zm. w rubryce 5)

1. Cele stowarzyszenia: głoszenie Ewangelii o Jezusie Chrystusie, popularyzowanie Pisma Świętego, budowanie wspólnoty chrzescijańskiej, kształcenie i wyposażenie misjonarzy.

2.Teren działania: całam Polska.

3. Środki działania: organizowanie ewangelizacji na ulicy i w miejscach publicznych, organizowanie imprez o charakterze religijnym, organizowanie  nabożeństw chrześcijańskich i innych spotkań, prowadzenie spotkań edukacyjnych różnego rodzaju, prowadzenie Wspólnoty Chrześcijańskiej pod nazwą " Jezus jest Panem".

ul. Malczewskiego 3/42, 35-114 Rzeszów

Poprzedni adres:ul. Malczewskiego 11/45,35-114 Rzeszów)

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Piotr Gliściak

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Uchwała z dnia 8 stycznia 2022 r. Nie - - -
62

 

Ochotnicza Straż Pożarna Specjalistyczna Grupa Ratownicza

(poprzednia nazwa Specjalistyczna Grupa Ratownicza)

27 stycznia 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: prowadzenie działalności majacej na celu zapobieganie pożarom oraz współdzałanie w tymz akresie z instytucjami i stowarzyszeniami, branie udziału w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, innych klęsk, katastrof i zdarzeń, informowanie ludności o istniejacych zagrożeniach pożarowych i sposobach  ochrony przed nimi, rozwijanie wśród członków zainteresowań w dziedzinie kultury, oswiaty i sportu, prowadzenie działań w zakresie ratownictwa specjalistycznego w ramach posiadanych odpowiednich sił i środków, zwiększenie liczby osób posiadających uprawnienia w zakresie ratownictwa, poprawa bezpieczeństwa medycznego w społeczeństwie, wspieranie rzeczowe oraz finansowe członków Stowarzyszenia.

2. Teren działałania: Rzeszów.

Środki działania: prowadzenie działań ratowniczych, udział w działaniach ratowniczych oraz akcjach ratowniczych, a także udział w działaniach prowadzonych przez inne słuzby, inspekcje i straże, organizowanie zespołó do prowadzenia kontroli stanu ochrony przeciwpożarowej w miejscowości własnej i pomocy wzajemnej, prowadzenie szkoleń pożarniczych, specjalistycznych, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy dla swoich członków, organizowanie spotkań integracyjnych, wymian, zgrupowań oraz innych wyjazdów sportowo - rekreacyjnych i szkoleniowych, budowanie, konserwacę, eksploatację obiektów i urzadzeń, organizowanie konferencji, seminariów, odczytów, debat, warsztatów, konkursów, kursów oraz programów edukacyjnych, prowadzenie innych form działalności majacych na celu wykonanie zadań wynikajacych z niniejszego regulaminu oraz odpowiednich przepisów prawa.

ul. Strażacka 54E/41, 35-312 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia :

Pani Ewelina Świętek

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Uchwała z 18 stycznia 2022 r. Nie - - - -
63.

Nasze Załęże

23 luty 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja włąścicieli oraz użytkowników i mieszkańców, nieruchomościzlokalizowanych na terenie osiedla Załęże i okolic z uwzględnieniem obszaru wzdłuż ulic Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego wrzeszowie przed organami administracji publicznej, władami samorzadowymi oraz innymi instytucjami,m uwzględniajac sądy powszechne oraz administracyjne każdej instancji, w sprawach związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, planowaniem i realizacją infrastruktury technicznej, w tym sieci uzbrojenia terenu, odprowadzaniem wód opadowych oraz planowaniem i realizacją dróg dojazdowych, podejmowanie czynności oraz wszczynanie, udział i przyłączanie sie do postepowań majacych wpływ na planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz kształtowanie ładu przestrzennego na obszarze osiedla Zalesie i okolic z uwzględnieniem obszaru wzdłuż ulic Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego w Rzeszowie w szczególności w zakresie gospodarki przestrzennej, planowania przestrzenno - urbanistycznego, kształtowania obszarów zieleni w tym zieleni urządzonej, ochrony obiektów o charakterze zabytkowym, obszarów rekreacyjnych oraz kwestii zwiazanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy, podejmowanie czynności dotyczacych podmiotów związanychz organizacją uzytkowania przestrzeni na obszarze osiedla Załęże i okolic z uwzględnieniem obszaru wzdłuż ulic Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego w Rzeszowie, uczestnictwo oraz inicjowanie postępowań w przedmiocie ochrony określonych wartości przestrzeni, racjonalnego kształtowania przestrzeni, zachowania równowagi pomiędzy elementami naturalnymi oraz istniejąca zabudową a planowanymi na obszarze osiedla Załęże i okolic zamierzeniami inwestycyjnymi, inspirowanie oraz podejmowanie działań oraz udział w postepowaniach przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami, uwzględniajac sądy powszechne oraz administracyjne na rzecz ochrony elementów naturalnych środowiska, ochrony przyrody w tym ochrony gatunkowej roslin, zwierzat i grzybów, gospodarki odpadami, przeciwdziałaniu emisji substancji szkodliwych, ochrony i ustanawiania pomników przyrody, raportowania i zgłaszania niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym do właściwych organów, podejmowanie dzałąń i reprezentowanie interesów właścicieli oraz użytkowników nieruchomości zlokalizowanych na obszarze osiedla Załęże i okolic z uwzględnieniem obszaru wzdłuz ulic Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego w rzeszowie w szczególności poprzez inicjowanie postępowań oraz współuczestnictwo w już prowadzonych w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, procesów budowlanych oraz inwestycyjnych, ochrony przyrody i środowiska naturalnego, gospodarki odpadami, przed organami administracji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami, uwzględniajac sady powszechne oraz administracyjne, inicjowanie przedsięwzięć w zakresie niezbednych remontów dróg, w tym dróg wewnetrznych oraz budowy urządzeń infrastruktury technicznej, uwzgledniajac odprowadzanie wód opadowych dla obszaru osiedla Załęże i okolic z uwzględnieniem obszaru wzdłuż ulic Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego w Rzeszowie przed organami administarcji publicznej i samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami w tym sadami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi, reprezentowanie członków stowarzyszenia wobec organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego, wszelkich instytucji oraz organizacji w tym osób fizycznych i prawnych, inicjowanie działań w tym informacyjnych na rzecz społeczności lokalnej w sprawach istotnych dla jej funkcjonowania, integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, realizowanie innych, ustalonych przez Zebranie Członków Stowarzyszenia celów.

2 Teren działania: obszar osiedla Załężę i okolic z uwzględnieniem obszru wzdłuż ulic : Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Ciepłownicza, Cyrkoniowa, Diamentowa, Grafitowa, jaspisowa, Księżycowa, Rondo Kuraonia, Kwarcowa, Lazurowa, Most mazowieckiego, Most Załęski, Nefrytowa, Perłowa, Potockiego, Rubinowa, Rzecha, Spichlerzowa, Spółdzielcza, Stączka, Św. Floriana, Szafirowa, Szmaragdowa, Tarnowskiej, Turkusowa, Załęska, Ziemiańskiego.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej, organami samorządu terytorialnego oraz innymi instytucjami i podmiotami w tym organizacjami oraz osobami fizycznymi i prawnymi, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i podmiotów w tym organizacji społecznych, osób fizycznych i prawnych, udział w postepowaniach administracyjnych, przed organami administracji publicznej, samorządu terytorialnego w charakterze strony postepowania w każdej instancji i na każdym etapie postepowania, udział w postepowaniach sądowych w tym postępowaniach prowadzonych przed sadami administracyjnymi oraz innymi sądami każdej instancji w charakterez przewidzianym przez odpowiednie przepisy prawa, ustanawianie pełnomocników oraz osób reprezentujacych Stowarzyszenie, organizowanie spotkań, prelekcji w zakresie działań podejmowanych przez Stowarzyszenie, prowadzenie innych działań sprzyjajacych realizacji regulaminowych celó stowarzyszenia.

ul. Podwisłocze 18/64, 35-310 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia :

Pan Hubert Kuciński

(Poprzedni przedstawiciel:Pan Patryk Walas)

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Uchwała z dnia 16 lutego 2022 r. Nie - - - -

64.

Stare Pobitno

25 luty 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: działanie na rzecz społeczności likalnej zamieszkujacej część osiedla Pobitno ograniczoną od zachodu linia rzeki Wisłok, od wschodu Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, od południaul. Lwowską i od pólnocy linia kolejową Rzeszów - Przemyśl ( w dalszej części "Stare Pobitno" ) w zakresie poprawy jakości życia, w tym w szczególności zapewnienia bezpieczeństwa dobrych relacji sasiedzkich, dobrostanu środowiska naturalnego, utrzymania ładu przestrzennego oraz spokoju i porządku, ochrona praw i interesów mieszkańców Starego Pobitna, działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego na terenie Starego Pobitna i w jego bezpośrednim otoczeniu,m integracja społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju wspólnoty, społeczności lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego, popularyzacja wiedzy z zakresu praw obywatelskich mieszkańców, promocja i poprawienie troski o stosunki dobrosąsiedzkie i środowisko naturalne, w tym między innymi jakość powietrza.

2. Teren działania: cała Polska

3. Środki działania: reprezentowanie mieszkańców Starego Pobitna przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi, innymi instytucjami, organizacjami, osobami fizycznymi i prawnymi w sprawach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i jakość zycia mieszkańców Starego Pobitna, w szcególności zwiazanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postepowaniach majacych wpływ na bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców Starego Pobitna, w szcególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno - urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urzadzonej oraz związanych z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, wspólpracę z władzami administracji, samorządowymi, organami jednostek pomocniczych gminy ( m. in. Rada Osiedla ), innymi instytucjami ( m. in. Osiedlowy Dom Kultury ), organizacjami i stowarzyszeniami oraz osobami fizycznymi i prawnymi, które podzielaja cele Stowarzyszenia, wystepowanie z wnioskami i opinami do właściwych organów administracji w przypadku inicjatyw majacych na celu poprawe jakości życia, poprawę bezpieczeństwa, reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa, pogorszenia jakości zycia, informowanie społeczności lokalnej o sprawach dla niej istotnych, między innymi przez prowadzenie strony internetowej i kanałów w mediach społecznościowych, a także przez tablicę ogłoszeń, uczestniczenie w forach publicznych, prowadzenie działalności popularyzacyjnej, edukacyjnej, integracyjnej, wspieranie działąń zmierzajacych do poprawy jakości życia mieszkańców Starego Pobitna, organizowanie spotkań, koncertów, wystaw, inne działania realizujace cele statutowe.

ul. Lecha 15, 35-301 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pan Dariusz Boratyn

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrzne
Uchwała nr 2  z dnia 14 lutego 2022 r. Nie - - - -

65.

MEDAIR POLSKA

8 marca 2022 r.

1.Cele stowarzyszenia: podejmowanie charytatywnych działań humanitarnych, stanowiacych odpowiedź na ludzkie cierpienie powstałe w związku z różnego rodzaju kryzysami humanitarnymi (takimi jak: głód, epidemie, wojna itp.). Inspirowane chrześcijańskimi wartościami działania, przejawiają się w udzielaniu ponadnarodowego i wielokulturowego wsparcia, organizacji procesu pomocy w duchu współczucia dla drugiego człowieka.

2. Teren działania: obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Środki działania:zapewnienie wykwalifikowanej pomocy technicznej do rozwiązania sytuacji kryzysowych związanych z ludzkim cierpieniem, powstałym na skutek kryzysu humanitarnego;współpraca i koordynacja przedsiębiorców, służb logistycznych i innych organizacji działających na terenach dotkniętych kryzysem humanitarnym (takimi jak: głód, epidemie, wojna itp.); prowadzenie zbiórek lub procesów zakupu, a następnie transportu istotnego sprzętu i materiałów dla państw dotkniętych kryzysem humanitarnym; szkolenie miejscowego personelu i wolontariuszy w krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym; wszelkiego rodzaju działania, które maja na celu walkę z kryzysem humanitarnym i promuja taką walkę.

Al. Armii Krajowej 21, klatka B, III piętro, 35-307 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Grzegorz Pasternak                        ( Odwołany uchwałąnr 3   z dnia 11.03.2022 )

Pan Damon Elsworth

Pan Ivor Henry de Chateleux Morgan

Pani Meghan North

Pan Marco Galli.

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli wewnętrznej Uchwała z dnia 8 marca 2022 r. Nie - - - -

66.

Inicjatywa Społeczna DZIŚ dla JUTRA

9 marca 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: przeciwdziałanie odrzuceniu społecznemu ze względu na niepełnosprawność, płeć, orientację seksualna, chorobę, przekonania, religię, pogledy i inne, wspieranie osób odrzuconych społecznie, działania na rzecz promocji zdrowotnej najsłabszych i odrzuconych, kształtowanie postaw demokratycznych, prospołęcznych i obywatelskich, promowanie ideii społeczeństwa obywatelskiego, edukacja kulturalna i obywatelska, aktywizacja i wspieranie inicjatyw obywatelskich, integracja i współpraca środowisk społecznych i zawodowych, wspieranie inicjatyw związanych z bezpieczeństwem obywateli, propagowanie i promowanie celów Stowarzyszenia poprzez media w tym prowadzenie strony internetowej Stowarzyszenia, inne zwiazane z rozwojem demokracjji i sprawami odrzucenia społecznego.

 2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania:organizacje projektów, organizacje szkoleń, konferencji, spotkań, promowanie inicjatyw kulturalnych i społecznych, wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organó administracji publicznej i władz, promocje działań Stowarzyszenia, podejmowanie działań majacych na celu realizację celów Stowarzyszenia

Siedziba stowarzyszeniaul. Podgórska 16, 35- 082 Rzeszów.

Zarzad Stowarzyszenia:

Prezes - Pan dr Marcin Jurzysta

Wiceprezes - Pani Agnieszka Kempa

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli wewnętrznej Uchwała z dnia 02.03.2022 r Nie - - - -

67.

Pomagajmy Razem

21 marca 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: dobroczynność, w szczególności na rzecz osób dotkietych skutkami kryzysów humanitarnych, wojen  domowych, klęsk zywiołowych lub innych sytuacji zagrażajacych ich zyciu lub dobribytowi, pomoc społeczna, w szcególności pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomoc ofiarom katastrof,  klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą, działalności na rzecz mniejszości narodowych, działalność na rzecz integracji cudzoziemców.

2. Teren działania: Teren Rzeczypospolitej Polskiej jak i za granicą, w szczególności na terytorium Ukrainy.

3. Środki działania: niesienie wszelkiej pomocy uchodźcom dotknietym skutkami kryzysów humanitarnych, wojen domowych, klęsk żywiołowych lub innych sytuacji zagrażajacych ich życiu lub dobrobytowi, wspieranie osób i rodzin znajdujacych się w trudnej sytuacji finansowej w kraju i za granicą, udzielanie wsparcia psychologicznego dla osób znajdujacych się w trudnej sytuacji zyciowej lub finansowej w kraju i za granicą, organizowanie szkoleń, spotkań online dla osób i rodzin korzystajacych ze wsparcia Stowarzyszenia, organizowanie porad psychologicznych dla osób samotnych, organizowanie porad psychologicznych dla rodzin w trudnej sytuacji społecznej, życiowej, ekonomicznej, wspieranie projektów, przedsięwzięć instytucji i organizacji dotyczacych działań na rzecz osób samotnych i rodzin znajdujacych się w trudnej sytuacji życiowej, ekonomicznej i społecznej, organizowanie szkoleń, eventów, spotkań dla działączy innych organizacji, w szcególności fundacji oraz stowarzyszeń, promowanie działąń Stowarzyszenia w kraju i za granica, wspieranie innych organizacji, w szczególności fundacji oraz stowarzyszeń w zakresie usług materialnych, rzeczowych, finansowych i barterowych.

ul. Jana Pawła II 282, 35-317 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pani Sylwia Sikora - Prezes zarządu

Pani Magdalena Mukomiełow - członek Zarządu

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli wewnętrznej Uchwała nr 2/2022     z dnia 16 marca 2022 r. Nie - Likwidator stowarzyszenia : Pani Sylwia Sikora -

Likwidacja stowarzyszenia zakończona 25 marca 2024 r.

Stowarzyszenie zostało na wniosek likwidatora wykreślone z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa w dniu 11 kwietnia 2024 .

68.

Biegnij z pomocą

22 marca 2022 r.

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, poszerzanie horyzontów krajoznawczych, zapobieganie uzależnieniom wśród młodzieży i dorosłych. Promocja regionu Podkarpacia w polsce i na świecie, miasta Rzeszowa oraz miast i gmin partnerskich. Podejmowanie działań charytatywnych stanowiących odpowiedź na ludzkie cierpienie powstałe w związku z różnego rodzaju kryzysami humanitarnymi. Szerzenie inicjatywy pomocy i mobilizowanie do pomocy osobom cierpiacym i chorym.

2. Teren działania: Cała Polska.

3. Środki działania: zapewnienie wykwalifikowanej pomocy technicznej do rozwiazywania sytuacji kryzysowych związanych z ludzkim cierpieniem i chorobami, powstałymi na skutek różnego rodzaju kryzysów, prowadzenie zbiórek, zakupów organizacja transportu dla ludności dotkniętej kryzysem i chorobami, organizacja imprez sportowych propagujących zdrowy styl życia, wszelkiego rodzaju działania pozwalajace na realizację celów stowarzyszenia.

Siedziba stowarzyszenia:ul. Sikorskiego 45C/72, 35-304 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia :

Pani Agnieszka Dyło

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli wewnętrznej Uchwała z dnia 14.03.2022 r. Nie - - - -

69.

Dojrzały Rodzic 29 kwietnia 2022 r.

1. Cele działania: prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej, psychologicznej zwłaszcza w zakresie wspierania i pomocy rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych i około rozwodowych w tym przebywających w separacji na rzecz dzieci i młodzieży mogących być poddawanej alienacji rodzicielskiej, a  takze na rzecz członków ich rodzin, promocja i organizacja wolontariatu, inicjowanie działalności majacej na celu upowszechnienie problemu alienacji rodzicielskiej, wspieranie prawne i  psychologiczne osób poddanych fałszywym pomówieniom, rozpowszechnianie mediacji jako środek zapobiegawczy rozpadu związku małżeńskiego, wsparcie rodzin po przez udzielanie praktycznych porad prawnych, działalność charytatywna, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w relacjach rodzinnych jako sposobu radzenia sobie z nadmiarem negatywnych emocji, wspieranie działalności na rzecz zdrowego trybu zycia i abstynencji- sposób do poznania własnego siebie i polepszenia relacji rodzinnych, walki w obronie praw nienarodzonych dzieci.

2. Teren działania: rzeczypospolita Polska ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego i miasta rzeszowa.

3. Środki działania: współdziałanie z organami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi, a takze z osobami fizycznymi w zakresie realizacji zadań objetych regulaminem, zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współprace z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, podejmowanie działań związanych z organizowaniem spotkań osób dotkniętych problemem alienacji rodzicielskiej lub poddanych fałszywemu pomówieniu, organizowanie zajęć rozwijajacych więzi emocjonalne i relację między członkami rodzin w szczególnosci wielodzietnych w tym zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i sportowe, propagowanie i organizowanie różnorodnych spotkań w tym spotkania on-line, organizowanie imprez edukacyjnych, kulturalnych, organizowanie seminariów, szkoleń i wykładów, aktywizowanie środowiska rodzinnego do współdziałania, pozafinansowe wspieranie rodzin stowarzyszenia, grodzadzenie środków materialnych i pozamaterialnych przeznaczonych na finansowanie realizacji celów regulaminu.

Siedziba stowarzyszenia: ul Warszawska 1/3/87

35-205 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia : Pan Piotr Wolański

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli wewnętrznej Uchwała z dnia 22.04.2022 r. nr 2/2022 Nie - - - -

70.

Akademia Liturgiczna 14 czerwca 2022 r.

1. Cele działania: tworzenie, rozwijanie i podtrzymywanie środowiska formacji liturgicznej.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: działalność edukacyjną - formacyjną, organizowanie warsztatów, szkoleń, konferencji, sympozjów i kursów z zakresu szeroko pojetej wiedzy teologiczno-liturgicznej, organizowanie rekolekcji, sesji i spotkań ewangelizacyjnych oraz formacyjnych, finansowanie materiałółw wymaganych do tego typu działalności, działalność promocyjną, w skład której wchodzą między innymi: przygotowanie i rozpowszechnianie materiałó informacyjnych zarówno w formie drukowanej jak i cyfrowej ( Internet,radio, telewizja ), przygotowanie i rozpowszechnianie publikacji z zakresu teologii i liturgii, tworzenie i prowadzenie portali informacyjnych i innych form przekazu treści w Internecie oraz uczestnictwo w portalach juz istniejacych , działalność apostolską, w skład której wchodzą: organizacja, przygotowanie i uczestnictwo w celebracjach liturgicznych, organizacja spotkań współdzielenia oraz wymiany doświadczeń dla uczestników celebracji, niesienie pomocy duchowej i materialnej potrzebujacym oraz inne formy działalności charytatywnej, tworzenie form wolontariatu.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Witolda 11A, 35-302 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Prezes Zarządu -  Sławomir Jeziorski

2. Wiceprezes Zarzadu -  Kazimierz Latocha

3. Skarbnik -  Wiesława Mac

Komisja Rewizyjna Uchwała z dnia 09.06.2022 r. Nie - - - -

71

Stowarzyszenie Akacjowa 20 września 2022 r.

1. Cel działania: prowadzenie działalności społecznej, edukacyjnej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach na rzecz społeczności lokalnych, rozwoju przedsiębiorczości, edukacji, rozwoju kulturalnego oraz ochrony środowiska.

2. Teren działania: terenem działania stowarzyszenia jest cały kraj ze szczególnym uwzględnieniem Miasta rzeszowa i okolic.

3. Środki działania: propagowanie postaw obywatelskich, propagowanie samorządności i demokracji, propagowanie racjonalego planowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzeni, w szczególności na terenie miasta rzeszów, organizowanie przedsięwzięć społecznych, edukacyjnych i kulturalnych oraz na rzecz ochrony środowiska, działalność wydawniczą, finansowe, rzeczowe, informacyjne wspieranie rozwoju ekonomicznego, społecznego, w szczególności na terenie Miasta Rzeszowa i okolic, wspieranie ochrony środowiska, inicjowanie działań sprzyjajacych pozytywnym zmianą w środowisku lokalnym, integracja środowiska lokalnego i pobudzanego do działąnia na rzecz współpracy z instytucjami i organami państwowymi, samorzadowymi i pozarządowymi w kraju, kształtowanie postaw prokulturalnych i prospołecznych wśród mieszkańców, stwarzanie możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży, osób dorosłych w tym seniorów oraz osób z niepełnosprawnością na terenie miasta Rzeszów, wspólpraca ze wszystkimi osobami i instytucjami o podobnych celach działania, występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji.

Siedziba stowarzyszenia ul. Generała Mariana Langiewicza 30, 35-021 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Pan Piotr Pietrucha

2. Pan Andrzej Korczyński

3. Pan Grzegorz Rzepka

Komisja Rewizyjna Uchwała z dnia 23.06.2022 Nie - - - -

72.

Koło Emerytów i Rencistów Aster 20 października 2022 r.

1. Cele działania: aktywowanie środowiska nieaktywnego zawodowo do wspólnego i zorganizowanego spędzania wolnego czasu i zwiększenia udziału w życiu społecznym.

2. Teren działania: teren miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

3 Środki działania: inicjowanie i podtrzymywanie więzi koleżeńskich wśród członków koła, organizowanie grup o tematyce kulturalnej, sportowej i zawodowej, organizowanie dla członków Koła spotkań, szkoleń, odczytów, imprez kulturalnych, wycieczek , ognisk, rozpoznanie potrzeb i zainteresowań członków poprzez rozwijanie różnorodnych form życia kulturalno-oświatowego, towarzyskiego i wypoczynku, podejmowanie działań sprzyjających zachowaniu zdrowia i sprawności fizycznej i psychicznej, działanie na rzecz zwiększenia udziału i aktywności emerytów i rencistów w życiu społeczności lokalnej, prowadzenie działalności edukacyjnej społeczności lokalnej, współpraca z innymi Kołami, Klubami i Stowarzyszeniami działajacymi w regionie, wspieranie oraz realizacja zgłaszanych i podejmowanych przez społeczność lokalną inicjatyw.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Dębicka 170, 35-213 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Pani Maria Komorowska- Przewodniczaca

2. Pani Janina Gądziak - zastępca

3. Pani Anna Świerk - zastępca

4. Pani Alicja Słuja- skarbnik

5. Pani Zyta Małek - sekretarz

6. Pani Krystyna Lew - członek

7. Pan Stanisłąw Lubas - członek

8. Pani Janina Trela - kronikarz

Komisja Rewizyjna Uchwała nr 2 z dnia 07.09.2022 Nie - - - -

73.

Consociatio civilis 28 listopada 2022 r.

1. Cele działania: pobudzanie i rozwój aktywności obywatelskiej i społecznej, zwiąkszanie udziału obywateli w procesach decyzyjnych, wspieranie dialogu społecznego, współpracy i partycypacji obywateli, upowszechnianie wiedzy na temat praw i obowiązków obywatelskich, rozwój społeczności miast i terenów wiejskich w obszarach społecznych , kulturalnych i gospodarczych, profesjonalizacja sektora organizacji pozarządowych, rozwój i upowszechnianie wolontariatu, upowszechnianie zasad partnerstwa, równości szans i zrównoważonego rozwoju, integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rozwój kompetencji społecznych, osobistych i zawodowych, upowszechnienie idei ekonomii społecznej, edukacja cyfrowa na rzecz seniorów tj. Rad seniorów oraz klubów seniora, a także samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych, aktywizacja obywatelska młodzieży, w szczególności w zakresie inicjowania procesów majacych na celu tworzenie młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego, promocja budżetów partycypacyjnych.

2. Tren działania: teren rzeczypospolitej Polskiej.

3. Środki działania: współpraca z władzami państwowymi i samorządowymi, instytucjami naukowymi oraz organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w związku z celami Stowarzyszenia, udział w inicjatywach obywatelskich i społecznych konsultacjach, prowadzenie pluralistycznych debat wokół istotnych spraw publicznych, organizowanie konferencji, sympoziów naukowych, szkoleń oraz przygotowywanie i przedstawianie opracowań, raportów, opinii i formułowanie wniosków w sprawach z zakresu działalności statutowej, działanie informacyjne i promocyjne kierowane do społeczności lokalnej zgodnioe z celami Stowarzyszenia, prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Urocza 4G/58, 35-326 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Krzysztof Dobosz

- Uchwała z dnia 20.11.2022 Nie - - - -
74. Rzeszów. dla Mieszkańców 28 listopada 2022 r.

1. Cele działania: promowanie idei "prawa mieszkańców do miasta" oraz idei społeczeństwa obywatyelskiego, promowanie rozwoju demokracji miejskiej, kształtowania kompetencji obywatelskich, wspierania rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, a także społeczności sąsiedzkich, poprawa standardów funkcjonowania samorządu terytorialnego w zakresie wpływającym na funkcjonowanie miasta przez promowanie idei jawności i przejrzystości procedur i działań władz miasta, poszanowania prawa oraz doskonalenia i upraszczania przepisów prawnych, przeciwdziałanie korupcji oraz usprawnianie i dbanie o należytą komunikację między mieszkańcami i mieszkankami a władzami miasta, wspieranie lokalnej przedsiębiorczości oraz promowanie idei odpowiedzialnego społecznie biznesu, budowanie społecznego poparcia dla działań ukierunkowanych na istotne potrzeby mieszkanek i mieszkańców miasta Rzeszowa, edukacja cyfrowa na rzecz seniorów tj. Rad seniorów oraz klubów seniora, a także samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych, aktywizacja obywatelska młodzieży, w szczególności w zakresie inicjowania procesów majacych na celu tworzenie młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego, promocja rzeszowskiego budżetu obywatelskiego, zwiększenie wykorzystania wiedzy i doświadczeń samorządów terytorialnych oraz organizacji pozarządowych działajacych lokalnie w tworzeniu rozwiązań na szczeblu rządowym.

2. Teren działania: miasto Rzeszów.

3. Środki działania:współpraca z władzami państwowymi i samorządowymi, instytucjami naukowymi oraz organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w związku z celami Stowarzyszenia, udział w inicjatywach lokalnych i konsultacjach społecznych, prowadzenie pluralistycznych debat wokół istotnych spraw publicznych, organizowanie konferencji, sympozjów naukowych, szkoleń oraz przygotowywanie i przedstawianie opracowań, raportów, opinii i formułowanie wniosków w sprawach z zakresu działalności statutowej, działanie informacyjne i promocyjne kierowane do społeczności lokalnej zgodnie z celami Stowarzyszenia, prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Urocza 4G/58, 35-326 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Krzysztof Dobosz - Uchwała z dnia 18.11.2022 r. Nie - - - -
75. "Mediatorzy Doliny Sanu" 16 stycznia 2022 r.

1. 1. Cele stowarzyszenia: budowanie zaufania społecznego oraz rozwój idei : państwa obywatelskiego, sprawiedliwości naprawczej, "sądu otwartego", alternatywnych wobec sądu sposobów rozwiązywania konfliktów i konsultacji społecznych, promocja mediacji i rozwój osobisty mediatorów, rozwój działań w zakresie dialogu i konsultacji społecznych, wspieranie i rozwój aktywności służącej rozwojowi społecznemu, a także budujacej dobrostan obywateli, a w szczególności w obszarach : polityki prorodzinnej, w tym senioralnej, przeciwdziałania przemocy, poradnictwa obywatelskiego i prawnego, współpraca krajowa i międzynarodowa służące partnerstwu, tolerancji, przeciwdziałaniu dyskryminacji i wykluczeniu, obronie praw człowieka.

2. Teren działania: cała Polska.

3 Środki działania: realizacja przewidzianych polskim prawem zadań publicznych, własnych, zleconych i powierzonych, w tym opisanych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pozytku publicznego i o wolontariacie.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Jastrzebia 29, 35-207 Rzeszów Przedstawiciel Stowarzyszenia : Pan Marcin Rybak - Uchwała z dnia 12 grudnia 2022 r. Nie - - - -
76. Dedal Lotnicze Stowarzyszenie Gminy Łańcut 14 marzec 2023 r.

1. Cele Stowarzyszenia: prowadzenie działalności lotniczej w zakresie lotnictwa ogólnego, propagowanie idei małego lotnictwa wśród młodzieży, zarządzanie lądowiskiem dla samolotów lotnictwa ogólnego.

2. Teren dzłania: terenem działania jest Polska.

3 Środki działania: prowadzenie lądowiska dla samolotów lotnictwa ogólnego, organizacja wydarzeń społecznych mających na celu propagowanie wiedzy o lotnictwie, organizacja infrastruktury niezbędnej dla prowadzenia i rozwoju działalności lotniczej.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Karpa 1, 35-607 Rzeszów Przedstawiciel Stowarzyszenia : Pan Mariusz Superson Komisja Rewizyjna Uchwała z dnia 1 lutego 2023 r. Nie - - -
77 Legenda Oddział Polska 22 czerwca 2023 r.

1. Cele stowarzyszenia: poszukiwanie ciał pochowanych w terenie żołnierzy II Wojny Światowej w celu ich ekshumowania i godnego pochówku na Cmentarzach Wojennych

2. Teren działania: cała Polska

3. Środki działania: samodzielne poszukiwanie ciał pochowanych w terenie żołnierzy II Wojny Światowej i zgłaszanie ujawnionych pochówków w terenie do kompetentnych władz, wykonywanie na zlecenie kompetentnych władz i w oparciu o dysponowane przez nie wymagane prawem zgody, ekshumowania i godnego pochówku na Cmentarzach Wojennych ciał pochowanych w terenie żołnierzy II Wojny Światowej odszukanych czy to samodzielnie przez Stowarzyszenie czy też na podstawie informacji bedacych w dyspozycji kompetentnych władz, wnioskowanie o wymagane prawem zgody i zezwolenia na prowadzenie w/w działalności, współpraca w powyższym zakresie z Władzami Państwowymi, Samorządem Terytorialnym i dysponentami gruntów miejsc pochówku w terenie. w tym w szczególności z PGL Lasy Państwowe.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Aroniowa 55, 35-317 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Rafał Gernad Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjety 14 czerwca 2023 r. Nie - - -
78 Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego 18 lipca 2023 r.

1. Cele stowarzyszenia: integracja absolwentów Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, współpraca oraz promocja osiągnięć naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu rzeszowskiego.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska

3. Środki działania: organizacja spotkań absolwentów, organizacja konferencji i seminariów naukowych, podejmowanie działań promocyjnych osiągnięć naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Siedziba stowarzyszenia: al. mjr Kopisto 2a/317, 35- 515 Rzeszów Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Bartosz Kowal Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Uchwała z dnia 28 czerwca 2023 r. Nie - - - -
79. Mistrzowska Akademia Tenisa Stołowego 15 września 2023 r

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie gry w tenisa stołowego, rozwój gry w tenisa stołowego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz na ternie województwa podkarpackiego, wspieranie Członków Stowarzyszenia w doskonaleniu gry w tenisa stołowego.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: organizacja treningów i turniejów tenisa stołowego oraz propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Połonińska 25

35-082 Rzeszów

Zarząd stowarzyszenia:

Pan Paweł Kobosz

Pan Robert Floras

 Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty w dniu 5 września 2023 r. Nie

Uchwała nr 1/08/2024 Walnego Zebrania Członków z dnia 20.08.2024 r. o przekształceniu stowarzyszenia zwykłego w stowarzyszenie rejestrowe. Numer pozycji rejestru nr. KRS - 0001125247.

Data dokonania wpisu do KRS-05.09.2024 r.

- - -
80 Resovia Robotics 27 października 2023 r.

1. Cele stowarzyszenia: Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie wiedzy i umiejętności, w szczególności w obszarze STEM ( nauki, technologii, inzynierii i matematyki ), wspieranie codziennej edukacji dzieci i młodzieży oraz poszerzanie programu edukacyjnego o zagadnienia związane z robotyką, pracą w grupach, w szczególności w grupach międzynarodowych, wspieranie oraz promocja wśród dzieci i młodzieży postaw związanych z wynalazczością i innowacyjnością, wspieranie oraz promocja wśród dzieci i młodzieży postaw związanych ze współpracą międzynarodową, wtym integracją europejską oraz rozwijaniem kontaktów i współprca między społeczeństwami.

2. Teren działania: Obszar Rzeczypospolitej Polskiej ze szcególnym uwzględnieniem miasta Rzeszów.

3. Środki działania: prowadzenie grupowych zajęć z robotyki dla dzieci i młodzieży, uczestnictwo wybranych grup dzieci i młodzieży w miedzynarodowych konkursach z zakresu robotyki oraz inzynierii, w tym w konkursach organizowanych za granicą, wspólpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w rzeszowie, w szczególności ze Szkołą Podstawową nr 27 im. Ignacego Paderewskiego, z siedzibą przy ul. Krzyżanowskiego 24, 35-329 Rzeszów,poprzez udostępnianie pomieszczeńdo prowadzenia zajęć oraz współpracę z gronem pedagogicznym szkoły w prowadzeniu i realizacji zajęć oraz wyjazdów konkursowych, współpraca pomiędzy Szkołą a Stowarzyszeniem będzie uregulowana osobną Umową o Współpracy.

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Prof. A. Krzyżanowskiego 24, 35-329 Rzeszów.

Przedstawiciel stowarzyszenia:

Pan Mateusz Lisowski

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty Uchwałą z dnia 24 października 2023 r. Nie - -- - -
81. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kultury, Sportu i Rekreacji - Projektant 2 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: propagowanie i podejmowanie działań zmierzajacych do budowy Domu Kultury na Osiedlu im. Fr. Kotuli, współpraca z podmiotami administracji publicznej oraz innymi organizacjami pozarządowymi, wspieranie aktywnego oraz twórczego wypoczynku dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, pogłębianie integracji środowiska lokalnego, działalność polegajaca na rozbudzaniu, rozwijaniu i wspieraniu inicjatyw obywatelskich na rzezc rozwoju społecznego i kulturalnego, działanie nz rzecz rozwoju Osiedla Fr. Kotuli, wspomaganie rozwoju zainteresowań przy pomocy realizowanych projektów, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów, zabieganie o rozwój infrastruktury kulturalnej, rozrywkowej, sportowej i socjalnej, propagowanie różnorodnych form aktywnego wypoczynku, wspieranie mieszkańców Osiedla Fr. Kotuli w działaniach wobec organów administracji państwowej i samorzadowej, instytucji, organizacji oraz osób fizycznych i prawnych, współpraca z Gminą Miastio Rzeszów, Radą Osiedla Fr. Kotuli, Spółdzielniami i innymi podmiotami działajacymi na terenia osiedla, prowadzenie innych działań służących realizacji celów Stowarzyszenia.

2. Teren działania gmina Miasto Rzeszów

3. Środki działania: organizowanie i prowadzenie różnorodnych form działalności kulturalnej, występowanie do organów władzy publicznej, osób prawnych oraz fizycznych w celu realizacji zadań Stowarzyszenia, współpracę i kooperację z organizacjami, podmiotami i jednostkami organizacyjnymi prowadzącymi działalność nawiązujaca do celów i obszarów działania Stowarzyszenia, prowadzenie działalności informacyjnej i reklamowej w prasie, radiu , telewizji oraz w mediach elektronicznych oraz innymi sposobami, prowadzenie kampani społecznych, inspirowanie, animowanie i wspieranie aktywności kulturalnej społeczności lokalnej, aktywizację i integrację społeczności lokalnej, inicjowanie działań sprzyjajacych pozytywnym zmianom w środowisku lokalnym, w zakresie pokonywania barier mentalnych szczególnie w odniesieniu do osób starszych i niepełnosprawnych, promocję i popieranie działań kulturalnych.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Krajobrazowa 17/12, 35- 119 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Prezes Zarządu - Pani Monika Węgrzyn

Zastępca Prezesa- Pan Grzegorz Zajdel

Skarbnik - Pani Anna Woźniak- Kunicka

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty Uchwałą z dnia 21 grudnia 2023 r. Nie - - - -
82. Stowarzyszenie International Champions Team 4 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: działalność oświatowa, organizacja zajęć sportowych, tanecznych na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym, działalność kulturalna, organizacja wydarzeń muzycznych- festiwali, koncertów, organizacja turniejów i zawodów, organizacja warsztatów, obozów i wyjazdów szkoleniowych dla dzieci, młodzieży i kadry szkoleniowej, organizacja wymian i wyjazdów promujacych wydarzenia sportowe, taneczne oraz kulturalne, wspieranie rodzin dzieci z niepełnosprawnościamipoprzez organizację zajęć pozalekcyjnych i rehabilitacyjnych, opracowanie i prowadzenie akcji promocyjnych, organizacja i prowadzenie biura.

2. Teren działania:cała Polska

3. Środki działania: organizacja zajęć tanecznych i sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, organizacja warsztatów, organizacja zajęć ogólnorozwojowych, organizacja zajęć teatralnych, organizacja szkoleń, seminariów, wykładów, konferencji i prelekcji, organizacja imprez kulturalnych, organizacja wyjazdów szkoleniowych, organizacja poradni dla osób potrzebujacych, działalność wydawnicza.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Warneńczyka 41, 35-612 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Julia Widlarz

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjety Uchwałą z dnia 27 grudnia 2023 r. Nie - - - -
83. Muzykares 16 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia:budowa i rozwój aktywnego uczestnictwa w kulturze ze szcególnym uwzględnieniem upowszechniania tworzenia i słuchania muzyki, rozwój aktywnego uczestnictwa w tworzeniu muzyki w ośrodkach i społecznościach o niskim poziomie aktywności kulturalnej oraz ograniczonym lub utrudnionym dostępie do szeroko pojętej kultury, podtrzymywanie i rozwój świadomości kulturowej społeczeństwa, edukacja w zakresie rozumienia muzyki, wspieranie rozwoju wykonastwa muzycznego, popularyzacja nauk związanych z muzyką, propagowanie i rozwój twórczości artystycznej, malarstwa, rzeźby, muzyki, teatru, fotografii, pisarstwa, filmu, rekodzieła ludowego, kultury tradycyjnej oraz pozostałych sztuk pieknych i dziedzin aktywności artystycznej, wspieranie działań kulturalnych, artystycznych, naukowych i edukacyjnych oraz działalnośc na rzecz zachowania i upowszechniania dziedzictwa narodowego, w tym aktywna ochrona materialnych i niematerialnych dóbr kultury i tradycji, wspieranie międzynarodowej wspólpracy kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej, wtym promowanie, uczestnictwo i organizacja spotkań i wymian międzykulturowych i międzynarodowych, wymiana doświadczeń i propagowanie współpracy twórców ( profesjonalistów i amatorów) o różnych stopniach zaawansowania, z różnych dziedzin sztuki i różnych obszarów pochodzenia, pobudzanie twórczego ruchu w środowiskach nieprofesjonalnych twórców kultury oraz propagowanie aktywności artystycznej wśród osób niezajmujących się wczesniej sztuką, odkrywanie talentów, wspomaganie ich rozwoju poprzez m.in. prowadzenie programu wsprcia, wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które podejmuja działania związane z szeroko pojętą twórczością, organizacja imprez kulturalnych, koncertów, wystaw i innych form ekspresji, budowanie wizerunku stowarzyszenia jako miejsca atrakcyjnego kulturalnie i kształtowania świadomości artystycznej członków Stowarzyszenia oraz podnoszenie ich kwalifikacji w zakresie uczestnictwa w kulturze, wspieranie inicjatyw dotyczacych zdrowia, sportu, turystyki za pomoca własnej twórczości artystycznej członków stowarzyszenia.

2. Teren działania: teren Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie może realizować zadania statutowe poza terenem RP.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organamoi administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, organizowanie spotkań, konferencji, szkoleń, koncertów i wszelkich wydarzeń o charakterze kulturalnym, organizowanie koncertów, spotkań, konferencji z zakresu kultury, organizacja kursów i warsztatów muzycznych, przedsięwzięć naukowych, oświatowych, realizacja profesjonalnych i amatorskich projektów artstycznych, wtym przedstawień teatralnych, form muzycznych, audycji, filmów, wystaw i prezentacji w przestrzeni rzeczywistej i internecie, współpraca z wszelkimi osobami fizycznymi i jednostkami organizacyjnymi, wtym samorządowymi i państwowymi, realizacja projektów odwołujacych się do wielokulturowości Europy i różnorodności współczesnych kultur tradycyjnych, pomoc dla osób szczególnie uzdolnionych artystycznie (pomoc finansowa, wykłdy, spotkani, warsztaty twórcze, pomoc w rozwiązywaniu indywidualnyc problemów), stworzenie zaplecza lokalow-materialno-technicznego dla prowadzenia działalności artystycznej z zakresu muzyki i form wizualnych, promocja i opieka nad artystami, organizacja zbiórek, przyjmowanie darowizn i innych form wsparcia niezbędnych do realizacji celów statutowych.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Leopolda Lisa - Kuli 2, 35-032 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia:

 Pan Tomasz Byś

Komisja Rewizyjna Regulamin przyjęty uchwałą z dnia 10 stycznia 2024 r. Nie - - - -
84 Artystyczny Rzeszów 22 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: promocja kultury i sztuki w Rzeszowie, integracja i połączenie umiejętności rzeszowskich artystów.

2. Teren działania: cała Polska.

3. Środki działania koncerty, projekty i widowiska artystyczne, warsztaty i spotkania artystyczne.

Siedziba Stowarzyszenia:

ul. Siemieńskiego 5/1, 35-203 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia:

Pani Katarzyna Sztaba-Adamczyk

Stowarzyszenie
zwykłe nie
posiada organu
kontroli
wewnętrznej
Regulamin przyjęty Uchwalą z dnia 18 stycznia 2024 r. Nie - - - -
85 Stowarzyszenie Seniorów Zodiak 30 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: prowadzenie działań aktywizujacych szczególnie seniorów, podejmowanie inicjatyw w zakresie zaspokajania potrzeb kulturalnych seniorów, rozwijanie różnorodnych form życia kulturalno- oświatowego, towarzyskiego i wypoczynku seniorów, zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu oraz lingwistycznemu, budowanie integracji wewnątrz i międzypokoleniowej, promocja społeczeństwa doceniającego wartości i zasoby każdej generacji, organizowanie działań sprzyjających ochronie zdrowia i sprawności fizycznej, dobroczynność, rehabilitacja.

2. Teren działania: Rzeczpospolita Polska

3. Środki działania: propagowanie idei wspólnego racjonalnego wykorzystania czasu wolnego, prowadzenie działalności społecznej, wypoczynkowej, rekreacyjnej i innej na rzecz członków, współprace z samorzadem terytorialnym, administracją rządowa, innymi organizacjami społecznymi i zawodowymi oraz organizacjami zagranicznymi o pokrewnych celach i zadaniach, a także przedsiębiorcami i innymi instytucjami, współpracę z ruchem spółdzielczym, propagowanie wiedzy z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, rekreacji, pozyskiwanie środków na swoje potrzeby.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Rejtana 47, 35-326 Rzeszów

Zarzad stowarzyszenia:

1. Agnieszka Sycz- Prezes Zarzadu

2. Kazimierz Ostrowski- Wiceprezes

3. Józef Wisz- Wiceprezes

4. Alicja Greń- Skarbnik

5. Stanisław Dynia- Sekretarz

Komisja Rewizyjna Regulamin przyjety uchwałą nr 2/2024 z dnia 18.01.2024 r. Nie - - - -
86 Stowarzyszenie Centrum Rzeszowa 30 stycznia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia:ochrona centrum Rzeszowa przed niekontrolowaną zabudową przecząca zasadom ładu urbanistycznego, ochrona przyrody, środowisak, obiektów zabytkowych, dbanie o należyte gospodarowanie odpadami i zanieczyszczeniami, wspieranie zrównoważonego rozwoju miejskiego, dbanie o prawa pieszych, rowerzystów, promowanie i działanie na rzecz alternatywnych sposobów komunikacji w mieście, w tym rozwoju efektywnej siatki miejskiej komunikacji zbiorowej, wspieranie osób wykluczonych cyfrowo, komunikacyjnie etc., seniorów i osób niepełnosprawnych, inicjowanie i współuczestniczenie w kształtowaniu zagospodarowania przestrzennego osiedli: Pułaskiego i Śródmieścia, rozbudowy i rozwoju odpowiednio do zmieniajacych się potrzeb społecznych, reprezentowanie interesów mieszkańców przed organmi państwowymi, samorzadowymi, społecznymi, gospodarczymi i unijnymi w ramach wyżej założonych celów lub innych ustalonych przez Zarząd Stowarzyszenia lub Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia.

2. Teren działania: Rzeczpospolita Polska.

3. Środki działania:pozyskiwanie i analiza niezbędnych informacji w obszarach działania Stowarzyszenia, udział w konsultacjach społecznych, negocjacjach imediacjach przedstawionych projektów, planów zagospodarowania i inwestycjach, organizowanie spotkań, warsztatów, konferencji oraz innych wydarzeń w obszarach działania Stowarzyszenia, reprezentowanie członków stowarzyszenia w postępowaniach sądowychb przed organami administracji publicznej, samorządowej, państwowej i unijnej, integrowanie mieszkańców osiedli Pułaskiego i Śródmieścia na rzecz zwiększenia skuteczności podejmowanych działań zmierzających do realizacji wytyczonych celów, działania na rzecz kształtowania społeczeństwa obywatelskiego wśród mieszkańców Osiedla Pułaskiego i Śródmieścia, współpraca z innymi jednostkami zajmującymi sie ochroną środowiska, zabytków, przyrody i podejmowanie innych działań związanych z realizacją celów Stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia:

ul. Kazimierza Pułaskiego 7/122, 35-011 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Michał Russocki- Przewodniczacy Zarządu

2. Tomasz Ziemba- Zastępca Przewodniczacego Zarządu

3. Andzrej Piróg- Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Jadwiga Jarosz- Zastępca Przewodniczacego zarządu

Komisja Rewizyjna Regulamin przyjęty Uchwałą nr 2 z dnia 28 stycznia 2024 r. Nie - - - -
87 OGT Events 15 luty 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: tworzenie, rozwijanie i podtrzymywanie środowiska do organizacji przedsięwzięć, imprez, wycieczek, spotkań i projektów, organizację przedsięwzięć sportowych, rekreacyjnych, fabularnych, terenowych i innych poprzez podejmowanie działań na rzecz wszechstronnego rozwoju sportowo-intelektualnego oraz działania na rzecz ekologii.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska.

3. Środki działania: organizowanie przedsięwzięć sportowych, rekreacyjnych, integracyjnych, fabularnych, terenowych i innych, których celem jest promowanie rozwoju sportowo-intelektualnego i twórczego, organizowanie gier fabularnych i terenowych, Larpów, warsztatów, integracji, wycieczek, zawodów, konferencji, tworzenie materiałów tekstowych, graficznych i multimedialnych.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Wieniwskiego 44b, 35-330 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pan Jakub Bukowski - Prezes

2. Pani Julia Stecko-Bukowska- Wiceprezes

3. Pan Ernest Wepsięć- Skarbnik

Komisja Rewizyjna Uchwała z dnia 19 stycznia 2024 r. Nie - - - -
88. Polska Mowa

25 marca 2024 r.

5.09.2024 ( zm. w rubrykach 6,8)

1. Cele stowarzyszenia: działanie na rzecz Polonii i Polaków mieszkających za granicą, aktywizacja młodego pokolenia Polaków mieszkających za granicą, wzmacnianie pozycji środowisk polskich i poloniknych w krajach  zamieszkania i rozwój struktur polonijnych, edukacja polonijna z uwzględnieniem poprawnej  wymowy w zakresie polskiej normy językowej i systemowej, szerzenie zjawiska dwujęzyczności wśród polonii oraz pomoc w zakresie kształtowania i pielęgnowania dwujęzyczności, uświadamianie społeczności polskiej walorów używania języka polskiego, wspieranie pozaszkolnych form edukacji, takich jak organizacja zajęć pozalekcyjnychpomagajacych w rozwoju języka polskiego u dzieci i młodzieży polskiej, którzy posługuja się językiem polskim jako językiem mniejszościowym, tworzenie płaszczyzny wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi, kultura i promocja Polski oraz zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego za granicą, organizacja form pomocy metodycznej i dydaktycznej oraz projektów edukacyjnych stacjonarnie oraz online, jednoczenie polonii mieszkającej na emigracji na tle językowym i kulturalnym.

2. Teren działania: Europa oraz Wielka Brytania gdzie ze względu na miejsce zamieszkania członkowie stowarzyszenia chcą prowadzić działalność ukierunkowana na polonię.

3. Środki działania: organizowanie spotkań, prelekcji, wystaw, koncertów oraz innych imprez, organizowanie szkoleń, webinarów, prezentacji online i stacjonarnie, wspieranie pozaszkolnych form edukacji, takich jak organizacja zajęć pozalekcyjnych w szkołach publicznych kraju zamieszkania, tworzenie klubów młodzieżowych, wychowanie przez sport, organizacja nowoczesnych form pomocy metodycznej i dydaktycznej oraz projektów edukacyjnych w sieci i mediach społecznościowych, współpracę z wszelkimi osobami i instytucjami o podobnych celach działania, występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji w przypadku programów spełniających cele stowarzyszenia, wspieranie działań zmierzajacych do aktywizacji młodego pokolenia Polaków mieszkających za granicą, wspieranie nowych form aktywności młodej Polonii w krajach zamieszkania oraz umacnianie struktur już istniejacych, wspieranie kontaktów i wspólnych inicjatyaw młodzieży polonijnej z różnych krajów, tworzenie warunków do dialogu międzykulturowego i wspólnego odkrywania polskości jako fundamentu łączącego młodych ludzi, organizacja wydarzeń integracyjnych dla młodzieży polonijnej z różnych krajów, szkoleń  i wizyt studyjnych w Polsce jak i za granicą, wspieranie działań środowisk polonijnych na rzecz integracji lokanlnej wokół szkół polonijnych , kultura i promocja Polski oraz zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego za granica, inne działania realizujace cele regulaminowe.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Widnokręgowa 11 a, 35-304 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Natalia Jakubowska-Radosz

Zarząd Stowarzyszenia:

1. Pani Natalia Jakubowska-Radosz

2. Pani Grażyna Jakubowska

Pan Mariusz Radosz

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej

Uchwała Nr 2/2024 z dnia 18 marca 2024

Regulamin zmieniony Uchwałą Nr 3/2024 z dnia 4 września 2024

Nie - - - -
89. Klub Sportowy Kettlebell Sport 4 kwietnia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: treningi zawodników, szkolenia, warsztaty, organizacja zgrupowań zawodników, uczestnictwo w zawodach sportowych krajowych i międzynarodowych, promowanie sportu odważnikowego w Polsce.

2. Teren działania: cała Polska.

3 Środki działania: uczestnictwo w zawodach krajowych, międzynarodowych oraz na poziomie reprezentacyjnym, szkolenie nowych zawodników, podnoszenie umiejętności, doskonalenie warsztatu kompetencji sportowych  poprzez treningi, specjalistyczne warsztaty, szkolenia, eventy/imprezy sportowe, obozy sportowe, zgrupowania, promowanie aktywności fizycznej sportowej i rekreacyjnej, zachęcanie do aktywnego i zdrowego trybu zycia.

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Kurpiowska 2/15, 35-620 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Pani Agata Sikora - Prezes

Pani Anna Kuźniar - Wiceprezes

Pan Filip Bazan - Sekretarz

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 2 kwietnia 2024 r. Nr 2/2024 Nie - - - -
90. Zielona Gościnna 12 kwietnia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie osiedla drabinianka w obrębie ulic Gościnnej, Jachowicza, Kwiatkowskiego i Jana Pawła II w Rzeszowie przed organami administracji publicznej, władami samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzaniem wód deszczowych oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postępowaniach majacych wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania terenu osiedla Drabinianka w obrębie ulic Gościnnej, Jachowicza, Kwiatkowskiego i Jana Pawła II w Rzeszowie, w szczególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno-urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej oraz związanych z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestreznnego, podejmowanie czynności inicjujących budowę urzadzeń infrastruktury technicznej związanej z odprowadzanniem wód deszczowych dla terenu osiedla Drabinianka w obrębie ulic Gościnnej, Jachowicza, Kwiatkowskiego i Jana Pawła II.

2.Teren działania: obszar osiedla Drabinianka w obrebie ulic Gościnnej, Jachowicza, Kwiatkowskiego i Jana Pawła II w Rzeszowie.

3. Środki działania: zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, udział w postępowaniach administracyjnych w  charakterze strony postępowania, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Gościnna 12 E, 35-314 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Piotr Borowicz

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej - Nie - - - -
91. ALL FOR UKRAINE(ALL4UA) 22 kwietnia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: tworzenie trwałych relacji pomiędzy przedsiębiorcami polskimi, ukraińskimi i z innych państw oraz ułatwienie współpracy z instytucjami otoczenia biznesowego, samorządami, organami państwowymi, Unią Europejską i innymi państwami, promowanie partnerstwa i wspólpracy miedzy przedsiębiorcami z różnych krajów, zwłaszcza  reprezentantami polskiego i ukraińskiego biznesu, umożliwienie polskim przedsiębiorcom uczestnictwa w procesach budowy i odbudowy Ukrainy, wspieranie rozwoju edukacyjnego i biznesowego, zwłaszcza wśród małych i średnich firm z Polski i Ukrainy, wzmacnianie miedzynarodowej współpracy w zakresie handlu, nauki i edukacji, działań humanitarnych, zwłaszcza między Polską i Ukrainą, promowanie i wspieranie współpracy naukowej miedzy instytucjami naukowymi oraz badawczymi z Polski, Ukrainy i innych krajów w celu wspólnego prowadzenia badań, wymiany wiedzy i innowacyjnych rozwiązań, wspieranie edukacji i świadomości kulturowej polskiego i ukraińskiego narodu, aktywizacja zawodowa migrantów z Ukrainy, z Unii Europejskiej oraz z państw spoza Unii Europejskiej, wspieranie i promocja międzynarodowej współpracy we wszelkich aspektach, w szcególności poprzez promocję Polski i Ukrainy na arenie lokalnej i międzynarodowej, prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturowej, społecznej, humnitarnej i rozwojowej, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów dotykających Ukrainy, Polski oraz międzynarodowej współpracy, wspieranie i promocja działalności charytatywnej i wolontariatu, szerzenie idei zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz promowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, zwłaszcza mediacji, organizowanie, koordynowanie, zabezpieczanie, pozyskiwanie oraz świadczenie pomocy humanitarnej we wszelkich postaciach, szerzenie edukacji i świadomości w zakresie sytuacji i uworunkowań biznesowo- gospodarczych na arenie międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem obszarów dotykajacych Ukrainy, Polski oraz miedzynarodowej współpracy, tworzenie struktur pozwalających na międzynarodową współpracę oraz zaangażowanie wszelkich osób fizycznych i prawnych, a takze pozostałych instytucji i organów w procesie odbudowy Ukrainy ora zpomocy materialnej i niematerialnej jej mieszkańcom, zwłaszcza poprzez wsparcie psychologiczne, wspieranie inicjatyw sportowych jako narzędzia pomocy w łagodzeniu skutków wojny, zwłaszcza przywracania sprawności motorycznej ofiarom za pomoca sportu i umożliwiania im salodzielnego funkcjonownaia.

2. Teren działania: terytorium Rzeczypospolitej ora zpoza jej granicami.

3. Środki działania: utworzenie platformy komunikacji miedzy przedstawicielami biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, struktur państwowych i organów administracji publicznej w Polsce i Ukrainie, organizowanie i uczestnictwo przedstawicieli Stowarzyszenia w cyklicznych wydarzeniach, misjach gospodarczych, konferencjach, szkoleniach, spotkaniach, eventach dotyczacych tematyki naukowej, biznesowej, rozwoju czy działalności charytatywnej, organizowanie spotkań biznesowych pomiędzy poszczególnymi firmami, stowarzyszeniami, fundacjami, instytucjami otoczenia biznesu, przedstawicielami organów administracji publicznej, przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, terenowych oraz centralnych organów administracji rządowej, nawiązywanie partnerstwa z samorządami, uczelniami, organizacjami samorządowymi (NGO), zrzeszeniami przedsiębiorców lub pracodawców z Polski, Ukrainy i innych krajów, organizacja szkoleń, warsztatów, kursów i innych form edukacji, organizacja zbiórek środków pieniężnych lub pomocy materialnej, propagowanie i organizowanie wymainy międzykultorowej, w szczególności poprzez organizację seminariów, warsztatów, prelekcji, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, administracją publiczną, agendami organizacji międzynarodowych, Unią Europejską, aktywne uczestnictwo w przedsięwzięciach, warsztatach, szkoleniach nt. międzynarodowej współpracy gospodarczej, podejmowanie działań marketingowo-edukacyjnych nakierowanych na szerzenie wiedzy oraz świadomości dot. międzynarodowych inicjatyw rozwojowych, naukowych, biznesowych czy charytatywnych, promocję ora zorganizację wolontariatu i nieodpłatnych przedsięwzięć majacych na celu realizację celów Stowarzyszenia.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Jarosława Dąbrowskiego 7,35-033 Rzeszów

Zarząd stowarzyszenia:

1. Małgorzata Skawińska

2. Jan Jerzy Kalisz

3. Irena Steciak

Komisja Rewizyjna - Nie - - - -
92 Zielony Rzeszów 4 czerwca 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia:informowanie społeczeństwa o planowanych działaniach inwestycyjnych na terenie Rzeszowa oraz wydatkowanych na ten cel środkach publicznych, prowadzenie działań majacych na celu ochronę środowiska, wód, terenów zielonych, ochrona i przywracanie ładu przestreznnego oraz zasady zrównoważonego rozwoju na terenie Rzeszowa ze szczególnym uwzględnieniem terenów uporządkowaniej zieleni miejskiej, pobudzenie aktywności lokalnej oraz zwiększene społecznego udziału w podejmowaniu decyzji, reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta Rzeszowa przed organami administracji publicznej, osobami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej i osobami fizycznymi, sądami, organami kontroli państwowej i ochrony prawa oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzeniem wód deszczowych, centralnego ogrzewania oraz dróg dojazdowych i parkingów, realizacją terenów zieleni w tym zieleni urzadzonej, podejmowanie czynności i udział w postępowaniach majacych wpływ na kształtowanie warunków zagospodaraowania miasta Rzeszowa, w szcególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestreznno-urbaniztycznego i zieleni w tym zieleni urządzonej oraz związanych z uchwaleniem planu ogólnego, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podejmowanie czynności inicjujących tworzenie na terenie miasta Rzeszowa miejsc przeznaczonych dla zieleni miejskiej w tym zieleni urządzonej.

2. Teren działania:obszar miasta Rzeszowa.

3. Środki działania: zabieranie głosi i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami, osobami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej i osobami fizycznymi, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej, organów kontroli państwowej i ochrony prawa, udział w postępowaniach administracyjnych w charakterze strony postępowania administracyjnego, udział w postępowaniach sądowych dotyczacych spraw związanych z realizacją celów statutowych Stowarzyszenia, przedstawienie za zgodą organu administracji publicznej swojego poglądu w sprawie, w przypadku, gdy Stowarzyszenie nie uczestniczy w postępowaniu na prawach strony, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Rycerska 1/36 , 35-241 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia: Pani Agnieszka Biega

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej - Nie - - -
93 Stowarzyszenie U Położnych 26 czerwca 2024 r.

1. Cele Stowarzyszenia: edukacja i poszerzanie świadomości w tematyce okołoporodowej dla rodzin spodziewajacych się dziecka oraz przyszłych rodziców , wsparcie kobiet w ciążymw okresie ciąży, porodu i rozwojowej opieki nad noworodkiem.

2.Teren działania: obszar rzeczpospolitej Polskiej, a w zakresie utrzymywania kontaktów z Członkami Stowarzyszenia obszar całego świata.

3. Środki działania: organizowanie imprez propagujących cele Stowarzyszenia, tworzenie kampanii edukacyjnych, organizowanie konsultacji ze specjalistami, popularyzacja aktualnej wiedzy w tematach okołoporodowych, współpraca z innymi organizacjami propagującymi założenia stowarzyszenia, zabieranie głosu i wyrażanie swojego stanowiska na forum publicznym, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.

Siedziba Stowarzyszenia:

ul. Okulickiego 20, 35-206 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia: Pani Karolina Kmieciak

- - Nie - - - -
94 NightWanted 9 lipca 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: integracja osób zainteresowanych motoryzacją, modyfikacją samochodów i innych pojazdów, poszerzanie wiedzy o motoryzacji, promowanie aktywnego wypoczynku związanego z motoryzacją, doskonalenie umiejętności kierowcy samochodu, krzewienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i ratownictwa drogowego, turystyka, rekreacja i krajoznawstwo, działania w zakresie kultury fizycznej.

2. Teren działania: Rzeczpospolita Polaska ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Rudna Mała i województwa Podkarpackiego.

3 Środki działania:doskonalenie umiejętności jazdy samochodem w czasie zawodów i innych spotkań, spotkania z osobami zasłuzonymi dla spraw motoryzacji, udział w zlotach, rajdach, targach i imprezach motoryzacyjnych, popularyzacja przepisów ruchu drogowego oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa, prowadzenie profili w mediach społecznościowych, działalnośc związana z organizacją targów, wystaw i kongresów, działalność agencji reklamowych, działalność portali internetowych, przetwarzanie danych;zarządzanie stronami internetowymi (Hosting) i podobna działalność.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Mokra Strona 44 "o"/1, 35-304 Rzeszów

Zarząd stowarzyszenia:

1. Pani Dominika Bogusz- prezes zarządu

2. Pan Gabriela Jewczuk - członek zarządu

3. Pan Kamil Bielenda - członek zarządu

Komisja rewizyjna - Nie - - - -
95 BIZNESOWA 7 sierpnia 2024

1. Cele stowarzyszenia: działalność mentoringowa dla Managerów IT, działalność mentoringowa dla Managerów każdego szczebla z sektora publicznego i prywatnego, propagowanie przedsiębiorczości oraz nowych technologii u dzieci, młodzieży, studentów oraz osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, budowanie świadomości oraz doradztwo w kwestiach związanych z ogólnie pojętą przedsiębiorczością u osób panujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, wsparcie lokalnych inicjatyw sportowo-kulturowych
2. Teren działania: cała Polska
3. Środki działania: prowadzenie warsztatów i spotkań skierowanych do młodzieży w celu pobudzenia zainteresowania prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, wymiana doświadczeń między managerami oraz przedsiębiorcami z regionu w celu zacieśnienia współpracy na rynku lokalnym, współpraca z przedsiębiorstwami oraz władzami samorządowymi, w celu wsparcia działań na rzecz lokalnej społeczności, poprzez wsparcie inicjatyw sportowych i kulturalnych.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Krzywoustego 14/25, 35-077 Rzeszów

Zarząd stowarzyszenia:
1. Pan Jakub Stawarz - prezes zarządu
2. Pani Martyna Kłos-Stawarz - v-ce prezes zarządu
3. Pani Justyna Kita -
v-ce prezes zarządu/skarbnik

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej - Nie
96 Juventus Academy 22 sierpnia 2024  r.

1. Cele stowarzyszenia: krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieżyi dorosłych oraz wychowywanie dzieci i młodziezy przez kulture fizyczną i sport.

2. Teren działania: Rzeczypospolita Polska

3. Środki działania: współdziałanie z władzami sportu, państwowymi, samorządowymi w celu zapewnienie członkom właściwych warunków uprawiania sportu, uczestniczenie w rozgrywkach i zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, organizacja zawodów, imprez sportowo kulturalnych i konferencji, sprawowanie opieki wychowawczej, działalność szkoleniowa, organizowanie kursów, warsztatów, seminariów i konferencji, organizowanie rozmaitych form wypoczynku, organizowanie konkursów i przyznawanie nagród, współdziałanie z organizacjami krajowymi i zagranicznymi, których cele są zbieżne do celów stowarzyszenia, promocja i organizowanie wolontariatu.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Podwisłocze 4/136, 35-309 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pan Kamil Zalewski

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała Nr 2/2024 z dnia 20 sierpnia 2024 r Nie - - - -
97  AD-PALIA Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Medycyny Paliatywnej w województwie podkarpackim 26 sierpnia 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: organizowanie i finansowanie (w tym pozyskiwania finansowania) konferencji naukowych, kursów i staży indywidualnych jako form kształcenia w dziedzinie opieki paliatywnej, intensywnej opieki medycznej i leczenia bólu dla pracowników ochrony zdrowia oraz samych pacjentów oraz ich rodzin na terenie województwa podkarpackiego, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie zgodnym z celami Stowarzyszenia, w tym kształcenie pracowników ochrony zdrowia oraz samych pacjentów oraz ich rodzin na terenie województwa podkarpackiego z zakresu medycyny paliatywnej, intensywnej opieki medycznej i leczenia bólu, organizowanie i finansowanie szkoleń w zakresie opieki paliatywnej, intensywnej opieki medycznej i leczenia bólu dla pracowników ochrony zdrowia, jak i samych pacjentów oraz ich rodzin na terenie województwa podkarpackiego, zwiększenie nacisku na szkolenia z zakresu opieki paliatywno-hospicyjnej na terenie województwa podkarpackiego, zwrócenie uwagi na istotę opieki paliatywno-hospicyjnej na terenie województwa podkarpackiego, ochrona i promocja życia oraz zdrowia, wspieranie inicjatyw o charakterez zdrowotnym, edukacyjnym oraz charytatywnym, w tym wspieranie lokalnych jednostek zajmujacych zajmujących się opieką paliatywną, promocja wolontariatu, działalność charytatywna.

2. Teren działania: województwo podkarpackie.

3. Środki działania: organizowanie kursów, szkoleń, seminariów, spotkań i konferencji w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej, dla pracowników ochrony zdrowia oraz samych pacjentów oraz ich rodzin na terenie województwa podkarpackiego, prowadzenie działalności wydawniczej, inicjowanie  i popieranie prac naukowo-badawczych w zakresie opieki paliatywno-hospicyjnej, podejmowanie innych przedsięwzięć zmierzających do realizacji celów i zadań Stowarzyszenie, prowadzenie działalności informacyjnej, pozyskiwanie środków finansowych dla prowadzenia działalności statutowej.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Litewska 4B/2,35-302 Rzeszów

Przedstawiciel stowarzyszenia: Pani Maria Izabela Grzegorzewska

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 19 sierpnia 2024 r. Nie - - - -
98 Armia Seniorów 17 września 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: aktywowanie środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego, inicjowanie i podtrzymywanie więzi koleżeńskich wśród seniorów, organizowanie dla członków Stowarzyszenia spotkań, szkoleń, odczytów, wycieczek, imprez integracyjnych i kulturalnych, wspieranie i upowszechnianie aktywności fizycznej seniorów, organizowanie grup zainteresowań o tematyce zawodowej, kulturalnej, sportowej, rękodzielniczej itp. w zależności od potrzeb, wspieranie ich aktywności oraz umożliwianie dalszego podnoszenia kwalifikacji i sprawności w interesujących ich dziedzinach, działanie na rzecz zwiększania udziału i aktywności seniorów w życiu społecznym, w tym również w życiu społeczności lokalnej, wspieranie oraz realizacja innych zgłaszanych i podejmowanych przez seniorów inicjatyw, propagowanie kuttury i sztuki, upowszechnianie zdrowego trybu życia - ochrona i promocja zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, propagowanie idei wolontariatu oraz rozwój wolontariatu długoterminowego, promowanie społecznego zaangażowania seniorów, zwłaszcza w relacjach międzypokoleniowych, przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii, przeciwdziałanie przemocy domowej w rodzinie, działanie zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, prowadzenie innych działań służących realizacji celów Stowarzyszenia.

2. Teren działania: gmina Miasto Rzeszów, województwo podkarpackie, Polska.

3. Środki działania:rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów, organizowanie rozmaitych grup zainteresowań, w tym grup samopomocowych, wsparcia, terapeutycznych, itp., organizowanie spotkań i szkoleń tematycznych, organizowanie wycieczek krajoznawczych i kulturoznawczych, organizowanie imprez okolicznościowych, organizowanie zajęć ruchowych i sportowych, organizowanie wyjść do instytucji kultury i sportu, organizację i udział w przedsięwzięciach o charakterze lokalnym i regionalnym, tworzenie rekodzieła oraz organizowanie warsztatów, pokazów i spotkań poświęconych tej tematyce, organizowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych w szczególności z zakresu rehabilitacji społecznej.

Siedziba stowarzyszenia:

ul. Odrzykońska 4, 35-505 Rzeszów

Zarząd stowarzyszenia:

1. Pani Bożena Tomaka

2. Pani Irena Pardela

3. Pani Danuta Solarz

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała z dnia 12.09.2024 r. Nie - - - -
99 Klub Motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów 19 września 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia:promocja i rozpowszechnianie ruchu motocyklowego oraz idei motocyklizmu w społeczeństwie, propagowanie i rozpowszechnianie turystyki motocyklowej, sportów motocyklowych, popularyzowanie wiedzy o historii motoryzacji, wspieranie działań mających na celu ochronę motocykli zabytkowych, propagowanie kultury motocyklowej w ruchu drogowym, poszerzanie wiedzy i edukacja z zakresu techniki jazdy na motocyklu, odpowiedzialnej jazdy motocyklem, bezpieczeństwa ruchu drogowego, podejmowanie działań zmierzajacych do poprawy wizerunku motocyklistów w społeczeństwie i poszanowania motocyklistów jako uczestników ruchu drogowego, wspomaganie i podejmowanie inicjatyw w zakresie działalności charytatywnej i dobroczynności, szerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, propagowanie i popularyzowanie idei honorowego krwiodastwa, organizowanie imprez motocyklowych, propagowanie sportów motocyklowych i szeroko pojętej turystyki motocyklowej, promocja miasta Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego jako terenu atrakcyjnego do uprawiania motocyklizmu, sportów motocyklowych oraz pokrewnych.

2 Teren działania: Rzeczypospolita Polska ze szczególnym uwzględnieniem województwa podkarpackiego. Stowarzyszenie może działać na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa.

3. Środki działania: organizowanie spotkań, zlotów, imprez, pokazów zbieżnych z celami Stowarzyszenia, organizowanie imprez o charakterze kulturalno-oświatowym i turystyczno-sportowym, udział w imprezach rekreacyjnych dla dzieci i modzieży, współpraca z innymi organizacjami zrzeszającymi motycyklistów, prowadzenie, uczestniczenie i udzielanie pomocy w rekonstrukci motocykli, pozyskiwanie sponsorów dla celów statutowych stowarzyszenia.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Staroniwska 11/1B, 35-101 Rzeszów

Zarzad Stowarzyszenia:

1. Pan Przemysław Walichowski - Prezes Stowarzyszenia

2. Pan Maciej Stanisławczyk- Wiceprezes Stowarzyszenia

3. Pan Mirosław Hendzel- Skarbnik Stowarzyszenia

4. Pan Filip Siemiączko- Sekretarz Stowarzyszenia

Komisja Rewizyjna Nie - - - -
100 Nasze Osiedle Zwięczyca 3 października 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia: reprezentacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Osiedla Zwięczyca i okolic wzdłuż ulic Saletyńskiej i Zwięczyckiej w Rzeszowie ( obręb 223 Rzeszów-Zwięczyca w całości) przed organami administracji publicznej, władzami samorządowymi oraz innymi instytucjami w sprawach związanych z zagospodarowaniem i planowaniem przestrzennym, realizacją infrastruktury technicznej, w tym mediów w szczególności w zakresie rozwiązań związanych z odprowadzaniem wód deszczowych oraz dróg dojazdowych, podejmowanie czynności i udział w postępowaniach mających wpływ na kształtowanie warunków zagospodarowania terenu osiedla Zwięczyca i okolic wzdłuż ulic Saletyńska i Zwięczycka (obreb 223 w całości), w szcególności w przedmiocie kształtowania ładu przestrzennego w zakresie planowania przestrzenno-urbanistycznego i zieleni w tym zieleni urzadzonej oraz związanych z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestreznnego, podejmowanie czynności inicjujących budowę i przebudowę urzadzeń infrastruktury technicznej, tj. gzowej, elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla osiedla Zwięczyca i okolic, wzdłuż ulicy Saletańskiej i Zwięczyckiej w Rzeszowie (obręb ewidencyjny 223 Rzeszów-Zwięczyca w całości).

2. Teren działania: obręb ewidencyjny 223 Rzeszów-Zwięczyca w całości, obszar osiedla Zwięczyca wzdłuż ulic Saletyńska i Zwięczycka w Rzeszowie.

3. Środki działania: zabieranie głosów i wyrażanie stanowiska na forum publicznym, współpracę z organami administracji publicznej oraz z innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie postulatów do organów administracji publicznej i władz, udział w postępowaniach administracyjnych w charakterze strony postępowania, prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji regulaminowych celów stowarzyszenia

Siedziba Stowarzyszenia:ul. Saletyńska 7, 35-083 Rzeszów

Przedstawiciel Stowarzyszenia ; Pani Krystyna Wróbel

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała nr 1 z dnia 29 września 2024 r - - - - -
101 Stowarzyszenie GRAPPLING RZESZÓW KIDS 8 października 2024 r.

1. Cele stowarzyszenia:rozwój, popularyzacja i promowanie sportów walki, w tym walki wręcz wykorzystującej techniki chwytów oraz innych form kultury fizycznej i sportu na terenie sojego działania, szkolenie i rozwój w społeczeństwie umiejętności walki wręcz, rozwijanie usług w zakresie rekreacji ruchowej, sportu oraz innych form aktywnego wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem sportów walki jako sposobu wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej i umysłowej dzieci i młodzieży, organizowanie i promowanie wolontariatu, a przez to kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości, organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe, oraz o pomoc organizacyjną i materialną członków i sympatyków Stowarzyszenia, upowszechnianie aktywnego spędzania wolnego czasu jako działania majacego na celu promocję zdrowego trybu życia , higieny życia codziennego i przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, prowadzenie działalności społecznej, pro społecznej i chrytatywnej ze szcególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, środowisk edukacyjno-kulturalnych, społeczności zagrożonych marginalizacją życia społecznego (uzależnieni, bezdomni, bezrobotni, niepełnosprawni i przewlekle chorzy, seniorów oraz grup zagrożonych patologia społeczną) i innych osób potrzebujących wsparcia, pomoc społeczna w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szns tych rodzin i osób, popularyzowanie aktywnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznejskierowanej w szczegółności do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, jak też udzielanie poradnictwa i pomocy rodzinom, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, wspieranie i organizacja dobroczynności oraz działąń humanitarnych i wolontariatu w kraju i za granica, prowadzenie działalności kulturalnej na rzecz mieszkańców przede wszystkim Rzeszow, Podkarpacia oraz rzeczypospolitej Polskiej, w szcególności młodzieży, z wykorzystaniem możliwości, jakie daje współpraca ogólnopolska i międzynarodowa, oraz działania wspomagajace rozwój wspólnot i społeczności likalnych, promocja regionu, propagowanie turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodziezy, upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, ratownictwa i ochrony ludności, upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobódobywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji oraz działań na rzecz mniejszości narodowych, działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i wspólpracy między społeczeństwami, propagowanie i rozwój twórczości artystycznej, malarstw, rzeźby, muzyki, teatru, fotografii, pisarstwa, filmu, rękodziełaludowego oraz pozostałych sztuk pięknych i dziedzin aktywności artystycznej, działalność ekologiczna i ochrony zwierzat oraz dziedzictwa przyrodniczego, ochrona i promocja zdrowia, prowadzenie działalności wspierajacej realizację regulaminowych zadań innych Stowarzyszeń, popularyzacja sportu i rekreacji ruchowej, organizacja zawodów i imprez sportowych oraz innych zajęć ruchowych, wspieranie działalności innych organizacji pozarządowych realizujacych podobne cele.

2 Teren działania: województwo Podkarpackie oraz obszar rzeczypospolitej Polskiej i wszystkie kraje świata, jeżeli występowanie na ich terenie nie jest ograniczone przez prawo oraz umowy międzynarodowe, w których Polska występuje jako strona.

3. Środki działania: organizacja i prowadzenie szkoleń sportowych w różnych dyscyplinach sportu, a w szczególności sportach walki, organizacja imprez i zawodów sportowych oraz udział w imprezach i zawodach sportowych organizowanych przez inne zrzeszenia i organizacje, upowszechnianie w społeczeństwie wychowania fizycznego i sprtu, zabezpiecza kadre trenerską i/lub instruktorska dla potrzeb prowadzonych zajęć, stwarza odpowiednie warunki do uprawiania kultury fizycznej i sportu, gromadzac fundusze, specjalistyczny sprzęt oraz tworzac baze do ich uprawiania, rozwija usługi w zakresie rekreacji ruchowej, sportu oraz innych form aktrywnego wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem sportów walki, organizuje dla dzieci i młodzieży i dorosłych, wypoczynek, zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i sportowe, dodejmije działania na rzecz aktywizacji i integracji środowisk lokalnych, integracji wielopokoleniowej, profilaktyki przeciwalkoholowej, z uwzględnieniem seniorów, osób niepełnosprawnych i osób z grup wykluczonych, prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjno-szkoleniowej, wypracowywanie i wdrażanie systemów rozwiązań mających polepszyć warunki życia mieszkańców, współpraca z władzami samorządowymi, państwowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu zainteresowanymi działalnościa pro społeczna i rozwojem kulturowym, organizację letniegi i zimowego wypoczynku, w szcególności wycieczek, obozów, imprez rekreacyjnych i rekreacyjno- turystycznych oraz wszelka działalność w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, gromadzenie sprzętu technicznego, elektrotechnicznego i elktronicznego oraz innych materiałów niezbędnych do realizacji celów regulaminowych, rejestrację i rozpowszechnianie efektów działalności Stowarzyszenia, organizacje akcji pomocy potrzebującym i innych o charakterze charytatywno-humanitarnym, prowadzenie baz danych związanych z celami regulaminowymi, prowadzenie strony internetowej i rozpowszechnianie działań Stowarzyszenia, organizowanie zbiórek publicznych na zrecz celów regulaminowych.

Siedziba stowarzyszenia: ul. Lisa Kuli 3, 35-032 Rzeszów

Zarząd Stowarzyszenia:

Prezes Zarządu Pan Leszek Bylica

Stowarzyszenie zwykłe nie posiada organu kontroli zewnetrznej Uchwała nr 3/X/2024 z dnia 4.10.2024 r. - - - - -

Guzik - powrót na górę strony