Ogłoszenia, komunikaty, alarmy

Obwieszczenie

Komunikaty związane z ogłoszonym stanem epidemii

Informacja dotycząca komunikacji miejskiej

1. Od dnia 01.06.2020 r. w  Zarządzie Transportu Miejskiego w Rzeszowie zostanie przywrócona we wszystkich sprawach bezpośrednia obsługa klienta. Konieczne będzie jednakże wcześniejsze uzgodnienie terminu załatwienia sprawy za pośrednictwem telefonu lub maila. Przyjęcie stron będzie się odbywało z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych. Każdy z interesantów będzie zobowiązany nosić maseczkę. Na parterze będzie udostępniony płyn do dezynfekcji rąk. Wejście do budynku będzie wyłącznie od strony ul. Stafieja. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów. W dalszym ciągu nie będzie pełniony dyżur w sprawie odwołań od wystawionych wezwań do zapłaty opłaty dodatkowej (tzw. mandatów).
Jeżeli Państwa sprawa nie wymaga osobistego stawiennictwa w naszej siedzibie zalecamy załatwianie sprawy telefonicznie, e-mailowo lub za pośrednictwem platformy ePUAP:
• sekretariat: 17 866 0383, e-mail: ztm@ztm.erzeszow.pl
• rozkłady jazdy: 17 866 03 35
• windykacja: 17 86 60 359, e-mail: windykacja@ztm.erzeszow.pl
• bilety: 17 86 60 360; e-mail: sprzedaz@ztm.erzeszow.pl


2. Od dnia 03 listopada br. Punkty Obsługi Podróżnych przy ul. Targowej 1 oraz Towarnickiego 7 (Dworzec Lokalny – kasa) będą nieczynne do odwołania.

Zapraszamy do naszych pozostałych Punktów zlokalizowanych na terenie miasta tj.:
· Punkt Obsługi Podróżnego przy pl. Lisa Kuli 20
- od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:30
- w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca od 10:00 do 14:30
- w niedziele i święta nieczynny
· Punkt Obsługi Podróżnego przy ul. Grottgera 22
- od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:30
- w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca od 10:00 do 14:30
- w niedziele i święta nieczynny
· Punkt Obsługi Podróżnego C.H. Plaza Rzeszów, al. Rejtana 65
- od poniedziałku do soboty od 10:00 do 17:30
- niedziele i święta nieczynny
· Punkt Obsługi Podróżnego Galeria Nowy Świat, ul. Krakowska 20
- od poniedziałku do soboty od 10:00 do 17:30
- niedziele i święta nieczynny

Zachęcamy również do skorzystania ze sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe, elektroniczna portmonetka), aplikacji mobilnych: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe), strony zbiletem.pl (bilety jednoprzejazdowe, okresowe), biletomatów stacjonarnych i mobilnych (bilety jednoprzejazdowe, okresowe, elektroniczna portmonetka), kasowników (bilety jednoprzejazdowe).
W przypadku konieczności zakupu biletu w jednym z naszych Punktów Obsługi Podróżnego prosimy o dokonywanie płatności kartą płatniczą.

3.W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń związanych z koronowirusem, w tym ograniczeń w funkcjonowaniu szkół, z dniem 26 października br. do odwołania, nie będą realizowane w ramach linii komunikacji miejskiej kursy oznaczone literą "S" - kursuje w dni nauki szkolnej.

4. W związku wprowadzeniem kolejnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa informujemy, że od dnia 17 października br. maksymalna ilość osób podróżujących jednocześnie w autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50% miejsc siedzących wolnych.

Oznacza to, że w poszczególnych autobusach może jednocześnie podróżować maksymalnie:
a. 23 osoby w autobusach elektrycznych;
b. ok. 29 osób w autobusach 10 i 12 metrowych (zależnie od rodzaju pojazdu);
c. 42 osoby w autobusach przegubowych.

Bardzo prosimy o przestrzeganie nowych ograniczeń.


5. Od dnia 16 marca br. do odwołania wstrzymana zostanie sprzedaż biletów u kierowców.


6.Zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ważność legitymacji studenckich zostaje przedłużona do 31 stycznia 2021 r. Studenci chcący zakupić bilet okresowy z ulgą ustawową w biletomacie lub przez stronę internetową, powinni najpierw udać się do Punktu Obsługi Podróżnego w celu przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Dopiero po tym będzie można bez problemu zakupić bilet w biletomacie. Nieprzedłużenie ulgi na RKM spowoduje brak możliwości zakupu biletu studenckiego w biletomacie oraz przez stronę internetową.

7. Podczas kontroli biletów obowiązywać będą zaświadczenia dla osób bezrobotnych upoważniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską wydane od dnia 15 września 2020 r. Powyższe zaświadczenia będziemy respektować do dnia 31 marca 2021 r. Oznacza to, że w przypadku gdy bezrobotny posiada ww. zaświadczenie z datą wystawienia 15 września 2020 r. lub późniejszą – może on na jego podstawie podróżować komunikacją miejską aż do dnia 31 marca 2021 r., nie ma konieczności wydawania dla niego nowego zaświadczenia.