Aktualności

Informacja dotycząca zwalczania komarów i kleszczy na terenie Miasta Rzeszowa II zabieg dezynsekcyjny 21 i 22 lipca 2020 r.

W dniach 21 i 22 lipca . od godz. 19.00  przeprowadzony zostanie drugi  zabieg zwalczania komarów i kleszczy na wybranych terenach Gminy Miasto Rzeszów.

Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania,  przy użyciu preparatów chemicznych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie. 

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki ISUZU D MAX. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywaniu oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w terminie późniejszym, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani.