Aktualności

„Moje miejsce na Ziemi” - Program grantowy Fundacji ORLEN

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do czwartej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”.

Do 29 lipca br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to 2 miliony złotych. Szansę na grant ma w tym roku aż 200 podmiotów.

Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja ORLEN przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem.

O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też jednostki ochotniczej straży pożarnej, koła gospodyń wiejskich, biblioteki, szkoły, instytucje kultury i sportu, parafie, a także jednostki samorządu terytorialnego.

Najlepsze inicjatywy czwartej edycji konkursu „Moje miejsce na Ziemi” wybierze komisja programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN ORLEN i jego korporacyjnej Fundacji. Szansę na wygranie grantu będą miały przede wszystkim projekty poprzedzone rzetelnym rozpoznaniem lokalnych potrzeb oraz te, integrujące mieszkańców i angażujące do współpracy różne podmioty.

Projekty muszą być realizowane w okresie od 29 października 2021 r. do 30 czerwca 2022 roku.

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ POPRZEZ SYSTEM ON-LINE: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login Wystarczy założyć konto, wypełnić formularz oraz załączyć skany dokumentów. 

Termin składania wniosków upływa 29 lipca br. o godzinie 23.59. Po tej dacie nie będzie możliwości złożenia wniosku do programu.

Szczegóły znajdują się na stronie www.fundacja.orlen.pl oraz na Fanpage Fundacji www.facebook.com/FundacjaORLEN, na którym wkrótce pojawią się dodatkowe atrakcje w postaci konkursów.

Regulamin programu: Regulamin programu Moje miejsce na Ziemi 2021.pdf
Najczęściej zadawane pytania: FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Moje miejsce na Ziemi.pdf
Masz pytania? Napisz na adres: mojemiejsce@orlen.pl

By ułatwić Państwu uzupełnienie wniosku udostępniamy wzór Wniosku dostępnego w Generatorze Wniosków wraz z komentarzami.
Mamy nadzieję, że podgląd wniosku i pytania pomocnicze ułatwią proces planowania projektu oraz składania Wniosku.
UWAGA! Wszelkie dane (w tym liczbowe) zostały podane jako przykładowe.
Wzór wniosku z przykładami: MMNZ_wniosek_2021.pdf

Powodzenia!